Rygos gatvės mada. Tarp blizgučių ir santūrumo (nuotraukų albumas)

Pasirodo, drabužiai parodo ne tik tam tikrą socialinę padėtį ar pareigas, bet ir tautybę.

Išvydęs auksinėmis grandinėlėmis pasidabinusią, gražių kūno formų neslepiančią ir netgi jas paryškinančią, ant aukštakulnių laviruojančią dvidešimtmetę, greitai suprasi, jog ji - ne santūrioji latvė.

Šalia Rygos operos esančiame parkelyje pakalbintos dvi latvės teigė, kad atskirti, kas eina gatve, rusas ar latvis, galima.

18-metė Dagnija tvirtino, kad rusą vyriškį iš karto atskirianti iš dėvimų sportinių marškinėlių su ryškiai matomu firminiu logotipu bei tos pačios firmos sportiniais bateliais.„Jie labiau mėgsta kirptis trumpai. Nebūtinai plikai, tiesiog trumpiau nei dauguma latvių. Aišku, gal šiek tiek sutirštinau spalvas dėl aprangos, tačiau dauguma išties taip apsirengę", - nusišypso jaunoji rygiškė.„Rusai ir ypač jų merginos labai mėgsta spalvotus, blizgančius rūbus, pakabukus, iššaukiančius užrašus. Latvės “nenešioja” tokio storo makiažo sluoksnio kaip rusės, jos dažosi saikingiau. Tačiau nepaisant viso to, rusų merginos, kaip ir visos slavės, yra gražios", - pripažįsta Dagnijos draugė Zanė.Pakalbintas turistas iš Lenkijos sakė taip pat pastebėjęs tam tikrų aprangos skirtumų tarp tautybių: „Kadangi turiu vieną draugą rusą, kuris gyvena Rygoje, galiu drąsiai pasakyti bent vieną, asmeniškai man, į akis kritusį skirtumą." Išgirstas atsakymas šiek tiek nustebino.„Skirtingai nei latviai, beveik kiekvienas rusas nešioja mažą „tašytę" (mūsiškai „p*derastkę"). Tai būtinas ruso atributas", - pusiau juokais pareiškė lenkas.Jis prisipažino Rygą aplankantis kasmet, tačiau latvių su „p*derastkėmis" nėra matęs.

O, kad jis žinotų, kad „p*derastkė" jau seniai tapo kiekvieno tikro ir save gerbiančio lietuvio atributu. Gal iš tiesų lietuvio sielai vis dar artimesnis rusiškas stilius nei Vakarai?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis