Hiphopo mada: balsas nuo asfalto (foto)(video)

Gatvėje nešiojami drabužiai gali būti tvarkingi ir blizgūs kaip folija. Arba santūrūs ir nepastebimi. Stilingai „apsmukę“ arba aptempti, šokiruojantys ir patrauklūs. Nieko naujo po saule: kažkam reikia aukštakulnių batelių, ilgų nagų ir cheminiu būdu ištiesintų plaukų, o kažkas stengiasi išsiskirti iš minios taip, kad, neduok Die, nesutiktų savo klono Gedimino prospekte, Laisvės alėjoje ar Šiaulių Bulvare.

Lietuvos gatvėse po truputį įsigali hiphopo drabužių stilius, ši subkultūra užima vis svarbesnę vietą jaunimo gyvenime.Hip - hop madinga?

Drabužių dizaineriai, kuriantys gatvės madą, sako, kad šį rudenį ypač madinga įsijausti į hiphopo kultūrą. Gatvėje jaunimui siūloma dėvėti išraiškingą hip- hop stiliaus aprangą: per didelių dydžių laisvus drabužius, juos sluoksniuoti, žaisti spalvomis ir būtinai provokuoti užrašais.Drabužių jaunimui tinklo „Effigy“ marketingo direktorius Nerijus Kalinauskas sako, kad hiphopo kultūra, į Europą atkeliavusi iš purvinų Niujorko rajonų, sparčiai populiarėja Lietuvoje.„Pastebėjome, kad hiphopo judėjimas mūsų šalyje įgauna pagreitį, jaunimas šoka breiką, domisi grafiti, tobulėja didžėjų įgūdžiai, kuriamas repas. Natūralu, kad žmonės siekia išreikšti save dėvėdami šio stiliaus drabužius.“.Maištas, spalvos ir per dideli dydžiaiVienas iš svarbiausių šios kultūros principų – susikurti savitą, išskirtinį, nepakartojamą drabužių stilių. Dizaineris Gitis Bertulis teigia, kad gatvėje jaunimas labiausiai mėgsta dėvėti laisvus, neįpareigojančius, judesių nevaržančius drabužius. „Hiphopo aprangos stilius visada bus mėgiamas jaunimo. Čia daug detalių, maišto, spalvų, netikėtų sprendimų“, - sako G.Bertulis.Jaunimui stilistai siūlo rinktis kuo įvairesnius rūbų derinius. „Šį rudens sezoną madingi ir labiau prigludę ir per didelių dydžių drabužiai. Svarbu, aktyviai sluoksniuoti rūbus, ieškoti netikėtų sprendimų.“ Rudens kolekcijoje dominuoja ryškūs marginimai, spalvinė gama: rudeniškos, gilių atspalvių, pagyvinamos degančia oranžine spalvo.Vaikinams: klasika dera su sportine aprangaNaujoji drabužių linija vaikinams labai išraiškinga ir stilistiškai paprasta. Daug hiphopui būdingų motyvų: skaičių, užrašų, grafiti, tatoo elementų. Visi marginimai labai stambūs, lyg padidinti, jų daug ir jie iššaukiantys. Dizaineriai pataria vaikinams šį rudenį nebijoti laisvesnių, lyg per didelių, ir kuo spalvingesnių rūbų.

Į jaunimo madą grįžta 70–ųjų metų „The Beatles“ muzikos dvasia, laisvės ir meilės idėjos, gėlių vaikų spalvingumas, laisvas drabužių derinimas - viskas, kas sukuria ekscentrišką jaunuolių įvaizdį.Mados kūrėjai tokį stilių vadina britų ekscentrikų stiliumi. Drabužių kūrėja Vita Černiauskaitė sako, kad vyrams šį rudenį svarbiausiu aprangos akcentu turėtų tapti rombų ornamentų leitmotyvas.

Vis dar madingos kaukolės, o užrašai ant drabužių, dažyti veidai, roko ikonos, – tiesiog privalomi.Madingas vaikinas šį sezoną klasikinį stilių turėtų derinti su sportiniu - po švarku stilinga dėvėti džemperį arba po džemperiu klasikinius marškinius.

Merginoms - blizgesys ir provokuojantys užrašaiMerginoms norime įrodyti, kad hiphopas ypač seksualus. Stilistė Rita Kazokaitė sako, jog “rudens kolekcija merginoms - išskirtinai žaisminga ir provokuojanti.Spalvos ryškios – ciklameno, turkio mėlyna, balta. Madingiausias spalvų derinys – medaus geltona ir ryški violetinė”.

„Merginų aprangą šį rudenį pavadinčiau „Gatvės katės“, todėl, kad ši kolekcija netikėtai drąsi, seksuali ir blizgi. Įkvėpimo šaltinis - repas, iš kurio išsivystė kultūrinis reiškinys „Bling Bling“, tai reiškia, demonstruoti viską, kas prabangu ir blizga.Šio sezono naujovė – mėlynos spalvos metalinis blizgesys, o taip pat sidabras bei blizganti juoda. Beje, vis madinga ir auksinė spalva. Merginoms patarčiau nepamiršti ir raudonos spalvos akcentų,“- pastebi “Effigy” dizainerė Evelina Dragūnienė.Šį sezoną gatvėje turėtų padaugėti panelių, dėvinčių rūbus su provokuojančiais užrašais, tokiais kaip „are you ready?“ (ar tu pasiruošęs?), „smile is the second best thing I can do with my lips“ (antra, ką geriausiai galiu padaryti savo lūpomis – tai nusišypsoti) ir kt. Užrašai su mėgstamų dainų žodžiais ir piešiniais ant drabužių – svarbus rudens mados akcentas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis