Sutik Valentino dieną su angelo sparnais (nuotraukų albumas)

Vienas populiariausių Lietuvos stilistų Kęstas Rimdžius Valentino dienos nesureikšmina, tačiau ir ,,nenurašo“. Dabar tapo populiaru Valentino dienos nešvęsti, gal todėl, kad neužtenka išmonės švęsti nebanaliai? Stilistas pažėrė aibę patarimų, kaip per šią dieną mylimuosius sužavėti stilinga išvaizda ir kokios detalės neleis mylimiesiems nuo jūsų atitraukti akių.

Atlasinės piršinės

Pirmiausiai derėtų nuspręsti, kur vyks meilės dienos vakaras. Dažniausiai Lietuvoje Valentino diena švenčiama trimis variantais: einama į gerą restoraną, į naktinį klubą ar vakaras leidžiamas kukliau: paprastoje užeigoje ar kino teatre.

Stilistas einančioms į klubą merginoms siūlo tokį įvaizdį: ,,Įsivaizduokite - mergina vilki be galo aptemptus džinsus, dėvi kraujo spalvos aukštakulnius ir kraujo spalvos blizgų topą arba švarkelį. Taip pat tiktų džinsinis komplektas, tačiau reikėtų ryškių aksesuarų.“

Stilistas patarė žaisti su papuošalais ir detalėmis: ,,Rinkitės stambesnius, ryškesnius, blizgesnius. Pavyzdžiui: trumpas sijonas, ilgaausiai batai, paprasta balta vyriško kirpimo ,,maikutė“, džinsinis švarkelis, atlenktomis rankovėmis ir ryšiai kraujo spalvos atlasinės pirštinės. Jos būtų akcentas, traukiantis vyrų akis.

Aš net neabejoju, kad tokia mergina būtų vakaro žvaigždė. Juk klube labiausiai atkreipiamas dėmesys į rankas: jomis imame kokteilius, liečiame vienas kitą.“

Meilės dienai raudona spalva ir širdelės?

K. Rimdžius Valentino dieną nesiūlo bėgti nuo stereotipų: ,, Raudona spalva – tai Valentino dienos spalva, tačiau nereikėtų „nusigrybauti“ ir apsirengti raudonai nuo galvos iki kojų: raudonos kojinės, raudoni batai, auskarai, suknelė, raudonos lūpos ir raudona gėlė plaukuose…<...> Vaikinams, einantiems į paprastą vakarienę ar kino teatrą, tiktų raudonų detalių variacija: tik raudonas šalikas ar pirštinės.“

Vaikinai neturėtų bijoti ir širdelių motyvų. Stilistas pataria pasidaryti subtilią širdies formos emblemą.

Į klubą Valentino dieną einantys vaikinai galėtų pasipuošti Elvio Preslio laikų rokenrolo stiliumi: patrinti platėjantys džinsai, marškinėliai su atraitotomis rankovėmis ir širdimi priekyje.

Širdelės derinamos su drabužiais stilistui neatrodo nuvalkiotai banalu. Tačiau nereikėtų perlenkti lazdos: ,,Jei širdelė tik detalė – labai gerai, jei audinys su širdelėmis – labai blogai.“

Kyšantiems ,,stringams“ – ne!

„Gali kyšoti mažytis kraštelis raudonų apatinių, tačiau neturėtų iš kelinių lįsti sprindis stringų. Baisiausia, kai mergina dar specialiai lankstosi, kad jų daugiau matytųsi. <...> Reikia žinoti, ką nori pasimatymo metu pasakyti: ar suvilioti, ar nustebinti mylimąjį. Nereikėtų antrosios pusės statyti į nepatogią padėtį.

Vaikinas gal sėdi restorane ketvirtadienį atvykęs tiesiai iš darbo, o mergina įplaukia su ryškia raudona suknele, visą dieną paskyrusi grožio procedūroms... Nesąmonė,“- pataria stilistas.

Apnuoginta nugara

Stilistas einančioms į Valentino dienos vakarą restorane pataria pasipuošti prabangiau – suknele, tačiau jokiu būdu ne iki žemės: „Pas mus nėra restoranų, kuriems reikėtų vakarinės aprangos. Nereikia iš savęs „daryti“ kino damos, juk ne Oskarai.

Dažniausiai pakanka kokteilinės suknelės, kuri nebūtų pernelyg iššaukianti, tačiau su ryškiomis detalėmis, pabrėžiančiomis figūros privalumus. Jei mergina turi gražią krūtinę, gali rinktis gilesnę iškirptę, jei gražias mentis, nugarą - daugiau apnuoginti jas. Jei suknelė paprasta, reikia „nerealių“ auskarų, gilios iškirptės nugaroje ar be galo aukšto skeltuko ties koja.

Kitas variantas: suknelė galėtų būti uždara ir su rankovėm, tačiau tuomet reikėtų įspūdingo kolje ar didžiulio žiedo, tačiau nebūtinai prabangaus“.DELFI Gatvė: kokį makiažą siūlytumėte meilės dienai?

K. Rimdžius: žiūrint, kokį įvaizdį mergina siekia sukurti. Jei nekaltos Lolitos, tai tiktų švelniai pagarbanoti plaukai (švelniai nereiškia plastmasinės garbanos), labai mažai kosmetikos: su tušu paryškintos akys, jokių šešėlių, vos vos rausvi skaistalai, kurie veidui suteiktų vaikiškumo, ir skaidrus blizgis lūpoms.

Jei mergina yra vilioklė, ryški, tegu apsirengia ankštą juodą suknelę, išryškina krūtinę. Galima tvirtai suimti plaukus, išryškinti žvilgsnį arba lūpas. Tiktų ryškūs šešėliai, aiškios linijos, kraujo spalvos lūpos. Reikia žinoti, kokio įvaizdžio sieki, ką nori savo išvaizda pasakyti.

DELFI Gatvė: ką patartumėte paaugliams?

K. Rimdžius: paaugliui vaikinukui, aš manau, nereikėtų iš savęs „daryti“ suaugusio vyro: vilktis švarko lyg iš tėčio spintos ir rištis kaklaraiščio, kuris varžytų. Nereikia ir merginoms stengtis dirbtinai išdidinti krūtines su didelėmis liemenėlėmis.

Svarbu atkreipti dėmesį į savo amžių, spėsite suaugti. Ir Valentino pasimatymas turėtų būti pagal amžių, nereikia didžiausios puokštės, restorano. Tai tiesiog galėtų būti nuėjimas į filmą. <...>

Tiesą sakant, man patys stilingiausi žmonės Vilniuje yra 15-18 metų jaunimėlis. Jie nedėvi prekiniais ženklais pažymėtų rūbų, tačiau puikiai viską susiderina. Lyg ir nesuvokiama, koks stilius kuriamas, primena kičą, tačiau kartu atrodo skoningai, tikslingai ir stilingai.

DELFI Gatvė: kaip išskirtinai atšvęsti Valentino dieną?

K. Rimdžius: du jaunuoliai susitaria, kaip turėtų atrodyti. Pasidaro teminį vakarą. Jie „varo“, kad ir į filmą, paskui valgyti ledų, bet pasipuošę angelo sparnais (nusipirkę iš ,,Maksimos“ arba išsinuomoję iš kino studijos). Nerealu… Pamatyčiau tokius žmones, tai prieičiau ir pasveikinčiau! Jie gali tai sau leisti. Tiesiog su sparnais ant striukių eina susikibę už rankučių prospektu...

Visiškai crazy detalė, kurios neužsidėtų trisdešimtmetis. Nors, aišku, trisdešimtmetis trisdešimtmečiui nelygus... Tačiau po kiek metų tie žmonės prisimins, ką padarė: ,,dabar niekada taip nepasipuoščiau, o tada išdrįsau“.

Meilės ir artumo jausmas per tokius dalykus ir sustiprėja. Aš dievinu tokius žmones ir pats toks esu, laikau save „nesveiku“. Mėgstu pasielgti neįprastai, kaip nėra priimtina Lietuvoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis