Pavasariui dera kuklumas ir gotiškas šiurpas (video)

Paauglių podiumo spindesys niekuo nenusileidžia suaugusiųjų madoms. Bent jau madų žurnalus ir paauglės, ir vyresnės moterys renkasi tuos pačius. Susidaro įspūdis, kad jaunosios panelės kopijuoja „vakarėlių liūtes“ ir neieško savito paaugliško jaunimo stiliaus.

Deja, taip ir yra, teigia fashiontv.com. Išskirtinai paaugliams kuriama kur kas mažiau kolekcijų. Aukštosios mados tendencijos „galioja“ ne tik spindinčioms žvaigždėms, tačiau ir mokyklų suolus trinantiems paaugliams.

Yra tik vienas skirtumas - paauglių mados neatskiriamos nuo subkultūrų – gotų, pankų, hiphopo gerbėjų, j-rock, alternative, vintage, hipių madų.

Daugeliui paauglių apranga – tai būdas išsiskirti, o kartu ir pritapti prie tam tikros bendraamžių grupės. Sutik, visos idėjos turi savitą išraišką, jei ją pastebi… Gal tau patinka disco stilius, o gal esi prisiekęs alternatyvos ar uniforminės preppy mados šalininkas? Paaugliams viskas tinka, jei tik skoningai suderinta.

Daugelis paauglių drabužiais išreiškia savo pažiūras ir maištą. Jie nevengia to, kas nepriimtina biuruose sulindusiems klerkams. Jie gali drastiškai pakeisti išvaizdą per vieną dieną, jie gali pasirodyti vakarėlyje su pūkuotomis ausytėmis arba antrankiais… (Žinoma, patraukliausia antrankiais surakinti ausytes…)

Šiuo metu madingiausia derinti stilius. Eklektika yra šio amžiaus prakeiksmas ir palaiminimas. Kuo toliau, tuo sunkiau „išsisemti“.

Neveltui kai kurie aukštosios mados kūrėjai vis dažniau žvilgčioja į jaunimo gatvės madą, ieškodami įkvėpimo brangioms kolekcijoms.

Bene žymiausia dizinerė, „užkėlusi“ gatvės kultūrą ant mados sostinių podiumų - dizainerė Rei Kawakubo.Gotiškas stilius tampa vis populiaresnis tarp profesionalių makiažo ir šukuosenų stilistų. Postpunk bruožai karaliauja daugelyje šio sezono kolekcijų: Roberto Cavalli, Fendi, „Gucci“, „Chanel“ modeliuose…

Kuklumas – ne nuodėmė

2008 metų pavasario-vasaros kolekcijos paaugliams, pristatytos visai neseniai Brazilijoje. Ten karnavalo dvasia jau išsisklaidė. Paauglių mados kuklios. Drabužiai ryškūs, tačiau nerėžiantys akies.

Dizaineriai šiam pavasariui siūlo neatsisakyti madingų geltonos, žalios, rožinės spalvų ir jų atspalvių. Madingos lengvos, laisvai krentančios šilkinės suknelės.

Patartina vengti aptemptų drabužių, tačiau kojas reiktų įrėminti trumpais šortukais arba aukštai virš kelių prasidedančiais sijonukų kraštais.

Paaugliams siūloma rinktis neiššaukiančius, bet ne mažiau patrauklius modelius. Romantika ir santūrumas – šio sezono mados dorybė. Aukštakulnius keičia žemapadžiai balerinų bateliai, o makiažas tampa vos įžiūrimas…

Kuo tai išskirtina? Paprastumas kaip visada laimi, jaunatviškas seksualumas taip pat…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis