Kibernetinė subkultūra (foto)

Terminas Cyber yra vartojamas apibūdinti savitam stiliui, kurio šaknys aprėpia tiek gotų, tiek industrinės muzikos gerbėjų subkultūras, reiverių bei „klubinėtojų“ muzikos scenas. Cyber – ne tik futuristinė kibernetika, tai labai senas mados reiškinys, kilęs Naujosios bangos („New Wave“) laikais.

Terminas Cyber dažniausiai jungiamas su kitais subkultūrų pavadinimais. Cyber – tarsi futuristinis prieskonis, suteikiantis sintetikos, ekektronikos, kibernetikos, technilogijų ir perspektyvaus dirbtinumo įspūdį. Kiekviena subkultūra gali virsti Cyber porūšiu. „Cybergoth“ yra terminas naudojamas apibūdinti gotų šaką. O „Cyberkid“ kultūra apibūdina tuos asmenis, kurie lankosi transo bei hard dance klubuose.

Mokslinės fantastikos įkvėpta mada bei domėjimasis elektronine šokių muzika - tai du, šią subkultūrą abibūdinantys ir kuriantys veiksniai. Cyber kultūrai atstovaujantys žmonės domisi naujausiomis bei ateities technologijomis ir optimistiškai žvelgia į jų daromą įtaką pasauliui.

Muzika, būdinga šiai subkultūrai - sunkioji elektronika, aprėpianti tiek alternatyviąją elektroniką (tokius stilius kaip ebm – electronic body music, futurepop ir noise’ą), tiek šokių muzikos stilius ( transą ar hard dance), tiek kitas elektronikos šakas, įskaitant drum’n’ bass, synthpop, gabber ir kitus.

Cyber mada primena reiverio, kiber panko, goto bei industrialisto kombinaciją, kuriai taip pat būdinga anime bei mokslinės fantastikos įtaka.

Dažniausiai Cyber rengiasi kontrastingų spalvų drabužiais, pvz.: juoda ir balta. Jiems būdingos spalvos nuo ryškiai mėlynos bei violetinės iki šviečiančios neoninės, oranžinės, žalsvos, baltos. Pasirenkamos medžiagos, reaguojančios į UV spindulius.

Kiber gotai

Kiber gotam patinka kūną aptempiančios medžiagos, kaip kad paprasta guma bei PVC (polivinilchloridas – dirbtinė, kartais žvilganti oda). Šios medžiagos derinamos su metalo plokštelėmis, pritvirtinamomis net ant veido, ryškiu makiažu, dideliais „New Rock“ stiliaus batais ar platformomis. Kiber gotai neatskiriami nuo kūno dizaino formomų (piercing’o, tatuiruočių), guminių akinių (kaip lakūnų)…

Plaukai dažniausiai dažomi ryškiomis, akį veriančiomis spalvomis. Nešiojami įmantrūs plaukų papuošimai ar perukai, taip pat kaselės, primenančios dredus, daromos iš sintetinių plaukų, siaurų plastikinių juostelių, ar iš labiau egzotiškų dalykų, kaip kad kompiuterių kabelių, poroloninių juostelių bei vamzdelių (vadinamų

 • „cyber lox“ .  Kiber pankai

  Mada vyravusi filme „The Matrix“, laikoma kiber pankų stiliaus etalonu. Militaristinio stiliaus apsiaustai, akiniai nuo saulės, dideli batai, lakūnų akiniai, juoda, monochrominė ir dažniausiai neoninio atspalvio medžiaga - visa tai būdinga šiai subkultūrai.

  Populiariausios šukuosenos, tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų - dredai, plikos galvos ir ryškiaidažyti plaukai (raudonai, mėlynai, žaliai, oranžiniai).

  Industrialai

  Tai tam tikro stiliaus atstovai, kurie klausosi industrinės muzikos. Tipišką aprangą sudaro: kerzai arba kareiviški batai, „kamufliažinės“ kelnės bei marškinėliai. Kartais dar dujokaukės, aviatorių akiniai, lakūnų striukės, militaristiniai lietpalčiai, odinės juostelės, geležiniai ženkliukai, spygliai... Dominuojančios spalvos - juoda ir žalsva.

  Šukuosenų įvairovė maksimali: industrialai gali nusiskusti plikai, ežiuku, kirptis „bliūdeliu“, įdomiai išsiskutinėti pusilgius arba trumpus plaukus.

  Piercing’as - taip pat sietinas su šia subkultūra, tačiau yra nelabai mėgstamas dėl populiarumo tarp masių. O metaliniai bei futuristiniai elementai, nors ir yra nešiojami, nėra privalomi, nes dauguma tikrų industrialistų sieja tai tik su kiber gotų kultūra.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis