Kas naujo legione? Militaristinė mada (nuotraukų albumas)

Uniforma - tai ne tik darbo drabužiai, įpareigojantys neužmiršti, kas esi, kur esi ir kaip turi elgtis. Uniforma - tai dekoratyvus mados elementas. Vis daugiau uniformos detalių bei kirpimo būdų atsiranda šiuolaikinėje madoje – ant podiumų lipa jūreiviai, stiuardesės, husarai. Ypač daug stiliaus pavyzdžių skolinamasi iš kareivio uniformos.

Tikriausiai dabar pagalvosite: kareiviškas kirpimas - ne jokia naujovė, jis madingas jau seniai. Jūs esate visiškai teisūs - military stilius tiesiog nemiršta!

Nekreipiant dėmesio į Napoleono erą, kareiviška mada tarp civilių išpopuliarėjo šešiasdešimtaisiais, kaip protestas prieš Vietnamo karą. Tačiau net karui pasibaigus, vis daugiau ir daugiau žmonių savanoriškai derina kareivišką aprangą kasdieniniame gyvenime.

Laisvus drabužius pakeitė griežtas kirpimas, aiškios, dekoratyvios formos, daugelis negailestingai nurėžė ilgus plaukus, norėdami susikurti griežtą šukuoseną. Nuo to laiko kareiviška uniforma bei jos detalės aukštojoje madoje tai pasirodydavo, tai pasitraukdavo iš horizonto. Aišku viena - galo šiam stiliui nėra ir tikriausiai niekada nebus.

Kareiviška mada pasiekė populiarumo viršūnę prasidėjus Golfo karui Viduriniuose Rytuose. Tuomet žiniasklaida pradėjo transliuoti laidas, kuriose kareivis buvo beveik šlovinamas, tai paskatino civilius elgtis ir atrodyti panašiai į savo „herojus“. Dvieilis palto ar švarko užsegimas tapo kasdienybe, pamėgta avėti kareiviškus batus, beretes bei arabiškas skaras, o antpečiai puošė beveik visus naujo kirpimo paltus.

Bėgant metams ir keičiantis sezonams kareiviškos uniformos detalės madoje pasireiškia vis kitokiuose kontekstuose, varijuoja formose, evoliucionuoja. Paskutinis military mados klyksmas - aukštos apykaklės - stovės, admirolo paltai bei apkantuoti detalių krašteliai, primenantys ir husaro uniformą.

Atkreipkite dėmesį į metalines sagas bei dominuojančius giliai mėlynos, pilkos, miško žalios bei chaki ar vyno raudonos spalvos atspalvius. Paskutiniais sezonais dizaineriai sušvelnino griežtą militaristinį apdarą moteriškais deriniais - aptemptomis kelnėmis, puikiai derančiomis prie kareiviško švarko, ar grubius batus derindami su lengvomis šilko suknelėmis - juk šiais laikais visur vyrauja kontrastas!

Kaip gražiai atrodyti, vilkint kareiviško stiliaus drabužius?

Pirmiausia įsitikinkite, kad švarkelis prigludęs, ir pabrėžia liemenį bei pečius. Įdėmiai stebėkite proporcijas bei detales - rinkitės metalines sagas bei kniedėmis puoštus diržus, batus bei rankines, ir būtinai atkreipkite dėmesį į švarko apykaklę.

Pamirškite „kamufliažą“, žvelkite į ateitį. Dizaineriai drabužius kuria žaisdami su formomis bei detalėmis, eksperimentuokite ir jūs. Militaristinis stilius madoje yra dekoratyvus, jis gali papildyti ir pagyvinti jūsų aprangą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis