Madingas pavasaris – tarp prabangos, gatvės ir fantastikos (nuotraukų albumas)

Nors Rusijos muzika, TV laidos, serialai ir net mados kopijuoja tas pačias vakarų mados tendencijas, apie šios šalies aukštosios mados dizainerius galima pasakyti ir šį tą gero – jie nenusigręžia nuo alternatyvios ir jaunatviškos gatvės mados.

Prisiminus sovietinės Lietuvos patirtį – visi iššaukiančiai atrodantys jaunuoliai buvo paskelbti už įstatymo ribų. Netradicinė išvaizda buvo netoleruojama vien dėl to, kad ji kitokia… O tai jau potencialus pavojus tvarkai. Žinoma, politinės ideologijos neliko užnugary, tačiau dabar mes apie madą…

Sankt Peterburgo 17 mados savaitė prasidėjo maištingai. Ir tai nustebino. Tarybinius laikus primenančios beretės, švarkai, Rusijos Olimpinių žaidynių simbolika – viskas tapo kiek anarchistiškai nusiteikusių dizainerių įkvėpimo šaltiniu.

Rusijoje vėl madingas pankiškas stilius, nevengiant rusiškos atributikos elementų. Ar tai politinė kritika, ar kaip tik išskirtinumo demonstravimas – spręskite patys.

Naujausios Maskvos dizainerių kolekcijos švyti prabanga, moteriškumu. Madingos blizgios, lengvos suknelės, šilko klostės. Nevengiama prašmatnaus dalykiško stiliaus. Vyrauja tamsios, santūrios spalvos, griežti siluetai.

Šį pavasarį Rusijoje bus madingos juodos spalvos klasikinių ir vakarinių drabužių deriniai. Ilgi juodi besiplaikstantys sijonai, nėriniai, korsetai. Seksualumą pabrėžiantys raukiniai.

Ryškus makiažas kuria stiprios, savimi pasitikinčios, seksualios ir drąsios merginos įvaizdį. Rusijoje ant podiumo sublizgo neo kabaretas, tarp klasikinės 7 dešimtmečio prabangos ir ekspresyvios alternatyvos.

Tuo tarpu vakaruose alternatyva tampa vis griežtesnė. Ryškios spalvos raižo akis, kiek drastiškesnis gėlių vaikų variantas – rainbow bride bei exy stiliaus elementai - šį pavasarį ypač madingi.

Tačiau to negana. Imami kurti drabužiai panašesni į kostiumus, į nežemiškų, mazochistiškų būtybių aprėdus. Vyrauja kraštutinumai: metalas, dygliai, tamsios spalvos. Alternatyvioje madoje populiarėja skandinavų etno detalės net vikingų, pagonių drabužių pavyzdžiai.

Vis daugiau futuristinių arba senovines civilizacijas primenančių drabužių. Alternatyvi mada tyčiojasi iš baroko, ar Apšvietos amžiaus madų, derina fantaziją su kasdienybe, o įkvėpimo ieško kažkur anapus: tarp mitų, legendų, padavimų…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis