Pankų stiliaus kryptys (foto)

Taigi, nori būti madingas pankas. Visų pirma – pamąstyk, ar verta. Jei iš tiesų mėgsti sunkesnę muziką ir nori tai išreikšti pakeisdamas/-a aprangos stilių – taip ir padaryk. Tačiau jei nori tik „kietai“ atrodyti, gal tau vertėtų pabandyti linksmintis su reiveriais. Kaip ten bebūtų, pirmasis žingsnis kaip tapti panku – tai ne įsigyti velnioniškai madingų rūbų.

Bet pradėsim nuo to. Seni, suplyšę, rankomis siūti marškinėliai, panašios kelnės („Dickies“ tiks, jos amžinai pankiškos), daugybė žiogelių, kuriuos galėsi susegti į savo naujus (tik taip neatrodančius) drabužius…

Vienas būtinų pankų atributų - metaliniai spygliai, kuriuos pankai mėgsta nešioti ant odinių antriešių, diržų, pirštinių, kaklo, net kojų ar batų.

Jei nori atrodyti ypač gąsdinančiai, taip užveržk riešus, kad kraujas beveik netekėtų ir iššoktų venos – taip atrodysi tikrai baisus niekšas…

Visose „alternatyvų“ chebrose populiarios piniginių grandinės, tad reiktų ir ją nešioti. Svarbiausia, kad vaikščiodamas nesijaustum kaip inkaras.

Sveikiname, dabar tu tinkamai apsirengęs, telieka pasirūpinti agresyvia asmenine filosofija.

Nekreipk dėmesio į tai, kaip apsirengę kiti. Nepirk suplėšytų rūbų (bet paimk juos, jei jie nemokami ir tau patinka).

Nueik į dėvėtų rūbų parduotuvę ir pirk viską, kas tau patinka. Džinsai, „Dickies“, paprasti marškinėliai, kuriuos gali gauti bet kur... išpardavimai...

Nori apsivilkti disko stiliaus suknelę? Taip ir padaryk. Papuošk ją žiogelių antpečiais, priderink ilgaaulius arba diademą, diržą, piniginę su grandine, antsiuvus su vėžliukais mutantais ninzėmis. Kas tik šaus į galvą - tas tinka. Pasipuošk marškinėliais su juokingais piešinukais.

Jei išties esi pankas, žinai, kad pagrindinė taisyklė - nepaisyti normų, susikurti stilių, kuris skiriasi nuo aplinkinių. Pankų stilius nėra poza, tai – ne mada. Tai žmonių mėginimas išreikšti savo mintis, idėjas, jausmus savo kūnu ir drabužiais.

Originalūs pankiški drabužiai dažniausiai siuvami rankomis, nes svarbiausia - apsirengti kažką, ko neturi niekas kitas ir ko negalima nusipirkti parduotuvėje. Yra galybė pankų atmainų: skate punk, glam punk, cowboy punk, goth punk, bubblegum punk, Christian punk, cyber punk ... Jie turi savitą stilių, bet panašias idėjas.

Visų pankų bendri bruožai yra dažyti plaukai, tatuiruotės, kūno auskarai ir spygliuoti bei metalu nusagstyti diržai.

Ankstyvasis pankų stilius buvo formuojamas, rengiantis juodas aptemptas kelnes, prakirptas priekyje, šonuose ar nugaroje ir susiūtas siūlu arba meškerės valu.

Baltos, juodos, raudonos ar žalios spalvos derinamos ir ne – kad išliktų kontrastas. (Visai kaip gyvenime).

Prie tokių kelnių buvo dėvimi aptempti marškinėliai su pankroko grupių pavadinimais, kurie kartais buvo puošiami žiogeliais, lopais ar spalvotais siūlais.

Būtini aksesuarai - metalu nusagstyti diržai, skarelės, ilgaauliai batai ar sportbačiai.

Merginos paprastai dėvėdavo kelis sijonus bei suplėšytas timpes ar tinklines pėdkelnes, aptemptus pankroko grupių marškinėlius ar tiesiog suplėšytus marškinėlius.

Gotiškų pankų mada

Goth punk stilius – tai pankų ir gotų mišinys. Šie žmonės neatsisako linksmos pankiškos filosofijos, tačiau jiems ne viskas dzin. Jie mėgsta magiją, domisi tamsos pasauliais, daug skaito… Jie mėgsta atrodyti kaip gotai, tačiau yra žaismingesni ir ne tokie „kategoriški“ stiliui.

Gotų bendruomenėje yra keli aprangos variantai, tačiau pagrindinis dalykas yra juoda spalva. Taip pat būtini aksesuarai su kaukolėmis – diržas, šalikėlis, kurį galima dėvėti kaip apyrankę, taip pat ant kaklo, plaukuose.

Vienos merginos dėvi nėriniais puoštus sijonus ir marškinėlius, kitos – ilgas juodas sukneles, dar kitos – trumpus klostuotus sijonus arba aksomines, nėriniais puoštas palaidines plačiomis rankovėmis ir juodas kelnes arba sijonus.

Kartais netgi vaikinai gali užsisegti juodą sijoną...

Juodas makiažas, juodi drabužiai, dažniausiai juodi plaukai – tai gotų įtaka goth punk stiliui. Gotikiniai pankai veidą paprastai tepa ypač baltu gruntu arba pudra, akis dažniausiai ryškiai dažo juoda spalva, o lūpas – juodais, violetiniais arba tamsiai raudonais lūpų dažais – jie atrodo beveik kaip vampyrai. Tačiau tokie nėra…

Būtina turėti ką nors suvarstomo: sijoną, korsetą, pirštines, kojines, batus, sukneles…

Jie dėvi drabužius, kurie primena baroko stilių. Mėgsta siuvinius, nėrinius. Gotiškos pankės nevengia seksualumo, tačiau paslaptingo ir gundančio.

Nugaroje suvarstomi drabužiai šiems pankams labai artimi kaip ir nėriniai, tinklinės medžiagos, metalo atributika.

Kuo gotiškas pankas skiriasi nuo goto?

Nelengvas klausimas. Komercinėje visuomenėje - tikriausiai niekuo… Gotiškieji pankai juodą spalvą gyvina ryškiomis detalėmis, jie neatsisako, anarchijos, taikos ženklų ir antsiuvų su maištingais šūkiais.

„Goth punk“ yra tamsus, liguistas, bet visgi pankiškas stilius.

Vintage-punk mada

Tai „third store punk“ atmaina. Šiam stiliui suformuoti drabužių rasi dėvėtų rūbų parduotuvėse. Patartina turėti žvaigždėtą trumpą sijoną, papuoštą žiogeliais, ilgas kojines, spalvotas ir vienspalves. Marškinėlius su nudažytais griaučiais, grupių pavadinimais, juokingais užrašais.

Reiktų nešioti kelis drabužių sluoksnius. Tai labai pankiškas stiliaus atributas, kuris pateko ir į aukštosios mados klišes.

Marškinėliai su užtrauktukais ir dryžiais – visada madingas pankroko stilius. Tinkliniai marškinėliai, ilgaauliai batai, „sequence“ sijonas, dryžuotas kaklaraištis ir juodos tinklinės kojinės ant juodų pėdkelnių, batai su kailiu, kepuraitės, languoti, klostuoti, „žirmiukais“ nusėti drabužiai – ypač madingi. Ir, žinoma, kaklaskarė su kaukolėmis.

Na, ne tik ji… geriau kuo daugiau aksesuarų ryškių ir ne su kaukolėmis bei pankiška simbolika.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis