Scenos liūtai – naujųjų emo banga (foto) (video)

Turbūt dabar jau nieko nešokiruotų gatvėje sutiktas liesas, susišiaušęs, pajuodęs super emo vaikas. Mada greitai atėjo, greitai ir aprimo. Gatvėse vis mažiau pastebime juodai apsirengusių bei smala išsidažiusių jaunuolių.

Tačiau subkultūra nemirė – ji evoliucionavo. Vaikiai savo stiliumi nenustoja maloniai stebinti pasaulio. Štai mūsų mylimojoje žemėje pasklido dar vienas stiliukas –

 • scene.

  Kuo tai susiję su emo kultūra ir išvis, kas tas scene stilius?

  Apie emo rašyta ne kartą. Tai emo roko gerbėjai, kenčiantys dėl meilės, norintys būti mylimi ir aistringai platoniškai mylintys pasaulį. Patys scene pripažįsta, kad yra painiojami su emo karta, tačiau jie vargsta, stengdamiesi visiems išaiškinti skirtumus tarp emo ir scene (skirtumų tikrai daugiau negu dešimt).

  Iš pradžių, gali atrodyti, kad scene jaunuolis nesiskiria nuo emo - žodynas paįvairintas keiksmažodžiais, vaikinus sunku atskirti nuo merginų, kosmetika naudojama abiejų lyčių, visų akys graudžiai padažytos keliais sluoksniais šešėlių ir tušo… Scene kaip ir emo veidą „puošia“ pudra (geriausia - keliais atspalviais šviesesnė nei veido spalva).

  Stiliaus pavadinimas scene panašus į žodį „scena“. Šis stilius tikrai turi pagrido pretenduoti į rampų šviesas. Kuo? Scene šalininkai privalo kuo daugiau žinoti įvairiausių muzikos atlikėjų, grupių, lankytis vakarėliuose, pripažinti naujus talentus, laikytis kuo toliau nuo mainstream’o .

  Labai svarbu scene vaikiui būti užsiregistravusiam daugybėje internetinių portalų, kur galima talpinti daug nuotraukų bei turėti kuo daugiau kiber draugų.

  Muzikiniai portalai scene‘ams (kažkodėl skamba kaip „skinams“) padeda išgirsti tai, ką klauso jų kaimynai, draugai ar jaunuoliai iš kito pasaulio krašto.

  Vienas svarbiausių scene internetinio veido atributų – jo profile’as arba prisistatymas. Labai būtina turėti kuo daugiau kokybiškų ir madingų savo nuotraukų. Scene stilistai pataria - neverta talpinti nuotraukų iš vakarėlių (nors juose lankytis privalu) – gali pagarsėti kaip pamaiva (štai ir emo kuklumas ir subtilumas)… Geriausiai tiks nedidelė nuotrauka su drovia išraiška.

  Visi tave ims vadinti scene karaliumi ar karaliene, jei turėsi savo fotografą, kuris vis „pyškins“ tave visur ir visada (tiks ir neprofesionalas, apsiseilėjęs vaikinas). Priešingai nei emo, scene linkę daug bendrauti, tapti vakarėlių liūtais, šėlti. Jie ne iš tų kur liūdi ir moralizuoja aplinkinius.

  Scene vis labaiu tampa pseudo pižonėliais. Jie turi net savo žargoną. Pasakiai kaip „you are the sex“ ar „luv ya, betch“ yra tarsi jų vizitinė kortelė.

  Tačiau ne visi scene vulgarūs. Jie tiesiog nešioja vakarėlio liūtų kaukes. Jie nuoširdūs, atviri visiems, tolerantiški ir draugiški, mėgsta juoktis ir būti tarp žmonių.  Sceninė išvaizda

  Tiek merginos, tiek vaikinai nešioja siauručius aptemptus džinsus, visai neblogai, jei vaikinas dėvi moteriškas kelnes. Tarp scene jaunimo ledas, kai džinsai užtraukti iki pat liemens ir atrodo, kad jie yra per trumpi. (Nė velnio džinsai jiems netrumpi, tai sumanymas, kad jaunimėlis galėtų plačiajai visuomenei demonstruoti savo kojines: skirtingų spalvų ir su „Nike“ etikete...).

  Žinoma, ne vien kojines reikia demonstruoti, kad būtum pripažintas scene - batus taip pat. Scene‘ai pradeda dieną nuo vans‘ų, o baigia su kur kas žymesnių firmų avalyne.

  Merginoms siūlomos spalvingos suknelės bei sijonai. Geriausia, jei sijonai ir suknelės ryškių spalvų. Paprastų marškinėlių scene‘ai nenešioja. Svarbu, kad marškinukus puoštų super ir nesuper herojų atvaizdai. Populiariausi scene‘ų tarpe – Supermenas , HelloKitty’s, pokemonai, Betmenas bei vėžliukai nindzės.

  Didžiuliai akiniai nuo saulės taip pat būtinas atributas (na, juk visos žvaigždės nešioja juos), labai gražu, jei jie uždengia pusę veido. Aksesuarai šio stiliaus šalininkams yra nepaneigiama gyvenimo dalis.

  Madinga bet kokia bižuterija, kuri yra piramidžių ar deimantų formos. Be abejo negalime pamiršti ir polinkio sagstyti veidą auskarais. Kadangi scene‘ų plaukai ilgi, auskarų ausyse nesimato, tad geriausia išeitis - juos vertis prie lūpų, į lūpas, skruostus, nosis, antakius, visur, kur matosi net iš toli (būtinai turi blizgėti).

  Plaukus visi scene‘ai augina ilgus. Viena sruoga, kaip ir pas emo turi uždengti vieną akį, tačiau dažytų plaukų koloritas kiek platesnis nei emo. Tamsių plaukų savininkai gali nudažyti kelias sruogas šviesiomis spalvomis, o šviesiaplaukiai – tamsiomis.

  Tiek vieni, tiek kiti bus labai stilingi, jei jų plaukus puoš rožinės, raudonos, violetinės, žalios ar net neoninės spalvos sruogos. Privalu nepamiršti – plaukus reikia papuošti kaspinėliais (tik ne retro ar minimalistinio stiliaus) ar segtukais, šie turi įkūnyti vėlgi HelloKitty ar kitus mielus personažus.  Akys gi – sielos veidrodis. Scene‘ai apsiperka kuo daugiau šešėlių, akių pieštukų, tušo. Šios priemonės turi sukurti sielos veidrodį, o geriausia jį paslėpti. Akys dažomos įvairiausiomis spalvomis, bet juoda spalva taip pat neišeina iš mados.

  Svarbiausia scene‘ams neskendėti depresijoje, ką daro emo. Jei tu kenti depresiją – scene ne tau. Scene‘as yra tas, kam visiškai nusispjauti į kitų nuomonę. Neretas scene biseksualus ar homoseksualus.

  Virtimas scene - nelengvas procesas, užtrunkantis ilgiau nei mėnesį ar du, dažniausiai visa tai sukuriama per metus (žinoma, kalbame apie tikrąjį sielos scene).

  Nuotraukų galite rasti

 • čia.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis