Akinių nuo saulės istorija (foto)

Tamsūs akiniai nuo saulės – tikrai ne modernaus pasaulio išradimas. Pirmuosius tamsius akinius kinai sukūrė iš lauže apdūminto stiklo. Šią technologiją kinai pradėjo naudoti dar prieš 1430 m. Tamsinti lęšiai nebuvo skirti nei regėjimui gerinti, nei apsaugoti akis nuo pavojingų saulės spindulių poveikio. Jų tikslas buvo kitoks.

Akiniai nuo saulės ir įstatymai

Daugelį amžių Kinijos teisėjai teisme užsidėdavo akinius aprūkusiais lęšiais, kad nesimatytų jų akių. Juk akys išduoda tiesą, net tada, kai lūpos meluoja. Žinoma, tokie akiniai apsaugodavo ir nuo saulės, tačiau tai niekada nebuvo jų pagrindinė funkcija.

Apie 1430 m., kai Kiniją iš Italijos pasiekė regėjimą koreguojantys akiniai, jie irgi būdavo tamsinami dūmais ir dažniausiai naudojami teisme.

Saulės akiniai ir kariuomenė

Saulės akiniai išpopuliarėjo tik XX a. 1930-aisiais Amerikos karinės oro pajėgos įpareigojo akinių gamintoją „Bausch & Lomb“ pagaminti tokius akinius, kurie apsaugotų pilotų akis nuo kaitrių saulės spindulių dideliame aukštyje.

Bendrovės fizikai ir okulistai sukūrė specialų tamsiai žalią atspalvį, kuris sutraukdavo geltoną šviesos spektrą. Jie taip pat sukūrė šiek tiek didesnius akinių stiklus, kad geriau apsaugotų pilotų akis, kurios nuolat žiūrėjo žemyn į prietaisų skydelį.

Pilotams tokie akiniai buvo dalinami nemokamai, o paprasti žmonės netrukus galėjo juos įsigyti parduotuvėse.

Šiandien „Oakley“ akiniai yra labai populiarūs. Jų populiarumą lėmė ne kas kitas, o karas Irake. Žiniasklaida nuolat rodo kareivius su „Oakley“ akiniais nuo saulės. Taip šios prekės populiarumas vis auga. Karas tapo nemokama reklama akiniams.Saulės akiniai tapo madingi

Akinius madingu aksesuaru pavertė sumani „Foster Grant“ firmos reklama XX a. septintajame dešimtmetyje.

Norėdama parduoti kuo daugiau akinių nuo saulės, firma nusprendė išreklamuoti šį aksesuarą kaip prabangos prekę. Ji pristatė „Žvaigždžių saulės akinius“, kuriuos reklamavo tokios Holivudo žvaigždės kaip Peteris Sellersas, Ekle Sommer ir Anita Ekverg.Reklamos antraštės televizijoje ir leidiniuose klausė: „Ar tai ne... už šių „Foster Grant“ akinių?“. Netrukus bet kokia žvaigždė su akiniais nuo saulės atrodė kaip vaikščiojanti „Foster Grant“ reklama.

Žinomi mados kūrėjai ir Holivudo žvaigždės dar labiau išpopuliarino saulės akinius. Kaip senovėje moterys koketiškai slėpdavo savo akis už vėduoklės, taip šiuolaikinės moterys (ir vyrai) akis slepia už žymių firmų saulės akinių. Ir tikrai ne todėl, kad į akis blizgina saulė.Tamsūs akiniai nešiojami nepriklausomai nuo oro. Tai priedanga, suteikianti seksualumo, paslaptingumo ir pasitikėjimo savimi.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis