Naujieji romantikai taria „iki“ (nuotraukų albumas)

Devintajame dešimtmetyje pradeda skambėti elektriniai „Visage“ garsai, o pankus keičia puošeivos ir narcizai… Ši „rūšis“ siekia patraukti dėmesį kitaip nei nesišypsantys anarchistai. Jie kontrastuoja su suplyšusiais pankais, jie išsiskiria, siekdami tapti jų priešybe, teigiama fashion-era.com.

Narcizų judėjimo ištakos – Londono devinto dešimtmečio klubinė scena (kurioje ryškiausios žvaigždės buvo Davidas Bowie bei „Duran Duran“), spinduliavusi tamsia romantika ir įkvėpusi jaunimą ieškoti savyje svajotojų, visiškai nebe tokių, kaip prieš tai buvę agresyvūs maištautojai.

Muziką ir madą visada sieja glaudūs ryšiai, todėl jos drauge ir pildė, ir įkvėpė viena kitą.

Ekscentriškesnius šios srovės atstovus ypač žavėjo piratų ir plėšikų įvaizdis. Laisvas, kiek idealizuotas šių žavių nusikaltėlių gyvenimo būdas dažnai būdavo romantizuojamas. Laisvi, puošnūs drabužiai ir pirato skrybėlės tapo mada.

Naujieji romantikai mėgo priešingos lyties aprangą, arba bent jau jos elementus. Vaikinai puošdavosi makiažu ryškindami akis, kartais jis virsdavo kone grimu.

Nepriekaištingi, aukštesnės vidutinės klasės drabužiai ar bent jau jų kopijos, odiniai viršutiniai drabužiai, siauros kelnės, tamsios spalvos dominavo šių dabitų garderobe. Svarbią vietą užėmė ir mokslinės fantastikos elementai.

Gatvės mada – aukštosios mados kūrėjų mūza. Naujai populiarėjantis stilius inspiravo tuometinę ekscentriškosios Vivienne Westwood bei kitų dizainerių (Colin Swift, Stevie Stewart) kūrybą.V. Westwood netgi specialiai kūrė atlikėjui Adamui Antsui. Iš D. Britanijos stilius keliavo į Ameriką, pirmiausia sudrebindamas Los Andželą, o po jo – Niujorką. Buvo vienas po kito atidaromi naktiniai klubai, o didmiesčių paaugliai, imlūs naujovėms, gretai pripažino ir ėmė mėgdžioti britų madą.

Kai stilius ir toliau plito vakaruose, jis tapo nuosaikesnis ir jau nieko nebestebino. Tam tikri elementai pritaikyti masinėje gamyboje. Komercija užgožė ir pasiglemžė pradinę šio jaunimo judėjimo srovę, o gal patys romantikai „išsikvėpė“.

Muzikinę sceną palengva užėmė šalta kompiuterinė muzika, tokia kaip vokiečių „Kraftwerk“, arba Jungtinėse Valstijose gimusi gatvės muzika – hiphopas bei R&B.

Tačiau naujųjų romantikų dvasia kaip feniksas atgimė dar kelis kartus. Electroclach scena, naujosios bangos (New Wave) muzika skolinosi romantiškus sintezatorių garsus iš praeities. Londone dar ir dabar gyvuoja „Electric Dreams” klubas, kuriame dar įmanoma pajusti tikrą naujųjų romantikų atmosferą.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis