Alternatyvi šypsena (foto)

Dantys – mūsų vizitinė kortelė, o šypsena – geriausias pasilabinimas. Savaime suprantama, kad gražiausia - prižiūrėta, tvarkinga šypsena, tačiau grožį kiekvienas supranta savaip…

Kai kurie žmonės apsilanko pas stomatologą, kad tas priklijuotų jiems blizgantį lipduką, kuris švytėtų šypsantis. Kiti - tiesius dantis „puošia“ deimantais inkrustuotas kabes.

Tačiau žmonės kur kas kūrybiškesni. Pavyzdžiui, piešimas ant dantų yra Si La (Vietnamo provincija) etninės grupės narių paprotys. Vyrai dažo savo dantis raudonai, o moterys – juodai.

XVII amžiuje Anglijoje, moterys įvairiausiomis spalvomis dažydavo savo dantis, madingiausia buvo žalia bei violetinė spalvos, kai kuriems to meto žmonėms tai buvo labai graž

u…

Auskarai dantenose

Nūdien atsiranda žmonių, kurie drastiškiau dabina burną bei dantis: pasidaro dantenų piercing’ą. Tai padaręs žmogus pasakoja, jog vertis auskarą į dantenas yra itin skausminga, ir, prieš tai darant, tenka pasirašyti sutartį, jog vėrėjas nebus atsakingas už komplikacijas: jeigu prasidės dantenų uždegimas, arba dantys ims klibėti, rašoma bmezine.com.

Po procedūros, kas kartą pavalgius, burną reikia skalauti jūros druskos vandeniu bei valytis dantis tris kartus per dieną, net jei ir skauda. Dažniausiai šis „grožis“ ilgai netrunka. Piercing’u galima džiaugtis tik keletą mėnesių.

 • Nuotraukų galite rasti čia.

  Spalvotos plombos

  „Vaikai, kuriems plombuojamas dantis, gali paprašyti, tarkim, ryškiai žalios ar geltonos plombos, kurią vėliau mielai rodo draugams“, pasakojo doc. Alina Pūrienė, vyr. gydytoja odontologė.

  „Spalvotų plombų turime apie 6 – 7 rūšis. Visų pirma buvo pradėtos gaminti margos, su visokiausiais blizgučiais, dantų plokštelės, o vėliau, vokiečių firma „VoCo“ patys pirmieji sumąstė pradėti gaminti ir įvairiaspalves plombas.

  Vaikai jų nori, tačiau spalvota vaikystė trunka tol, kol iškrenta pieniniai dantys. O į nuolatinius dantis dedamos dažniausiai dantų spalvą atitinkančios plombos, “ - pasakoja daktarė.

  Tatuiruotė ant dantų ir dantų smailinimas

  Dantenų tatuiravimasis – taip pat pasitaikantis dalykas. Tačiau, pasak tatuiruočių meistro Giedriaus, šitai Lietuvoje nėra populiaru.

  Dar vienas būdas pakeisti savo šypseną – nusmailinti dantis, ir šitaip suteikti burnai plėšraus ryklio nasrų vaizdą (kai kuriose Afrikos gentyse dantų smailinimas yra normalus dalykas, ir tai yra daroma per šventes).

  Vienos amerikiečių muzikos grupės –„Twisted Sister“- vokalas buvo šitaip „pasipuošęs“, norėdamas šokiruoti publiką. Tačiau vėliau grąžino dantims pirminę išvaizdą.

  A. Pūrienės nuomone, tai, kas kenkia organizmui, neturėtų būti laikoma grožiu. Nusmailinus dantis yra pažeidžiamas emalis. Atsiveria dentinas, kuriame yra visi kanalėliai, ir į juos papuola infekcija. „Mes, medikai, jei jau smailiname dantis, tai nebent todėl, kad reikia uždėti karūnėles“, - sakė odontologė.

  „Kalbant apie auskarus lūpoje, liežuvyje ar skruoste, tai kiekviena kultūra turi savo tradicijas. Lietuvoje moterys puošdavosi žiedais, sagėmis, kaklo papuošalais, o auskarus verdavosi nebent į ausis.

  Mūsų kultūroje nebuvo nei auskarų bamboje, nei liežuvyje, nei juolab lytiniuose organuose... Visa tai kilo iš kalėjimų, kaip ir tatuiruotės. Pasaulis vėliau viską apvertė aukštyn kojomis, ir dabar tai suprantama kaip mada. Na, bet tai yra tik mano nuomonė.

  Kaip medikė pasakysiu: visi dariniai odoje, jei jie yra nejudinami, labai didelės žalos nedaro, tačiau lėtinis dirginimas gali sukelti vėžinių ląstelių atsiradimą ir vystymąsi.

  Burna – labai judrus organas, dalyvaujantis tiek mimikos, tiek kalbėjimo raumenų judėjime. Be to burnos gleivinė yra plonytė - daug plonesnė negu oda ir labiau pažeidžiama.

  Taip pat reiktų pridurti, jog burna – pati nešvariausia kūno vieta, kurioje vegetuoja virš 500 mikrobų rūšių, todėl ties auskaru dažnai atsiranda mikrobinis uždegimas“, - sakė A.Pūrienė.

  Čikagoje išleistame periodontologijos žurnale buvo spausdinamas straipsnis, jog liežuvio, lūpos arba skruosto piercing’as gali sukelti dantenų atsitraukimą, kurio pasekmės gali būti ne vien estetinio pobūdžio - danties šaknis tampa labiau pažeidžiama ėduonies bei periodontito (liga, kurios metu uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius ir dantenas).

  Tyrėjai išanalizavo atvejį, kai 26-erių metų merginai auskaras lūpoje sukėlė dantenų atsitraukimą ties auskaro vieta. Pacientė, vos prasivėrusi lūpą, pastebėjo, jog jos dantenos ėmė sparčiai trauktis nuo tos vietos, kur auskaras trynėsi į apatinius dantis.

  Kitos ligos, kurios gali tave kamuoti, pasipuošus auskaru burnoje tai: audinių patinimas aplink auskarą, padidėjęs seilių kiekis, skausmas, dantų įtrūkimas, kalbos pakitimas bei ypatingas jautrumas metalui, maistui...

  Nustebinti pasaulį savo išvaizda kas dieną darosi vis sunkiau – žmonės veriasi auskarus net į achilo sausgyslę ar akių vokus ir velniai žino, ką dar išgalvos... Šiaip ar taip, svarbiausia nepamesti galvos. Jei jau sugalvojai dabinti savo burną ir bučiuotis su auskaru, skubėk pasitarti su gydytoju, ar tau tai nepakenks.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis