Būk ekologiškai madinga (video)

Visi puikiai žino, kad žmonijai gresia pasaulio pabaiga. Jei ir toliau taip teršime gamtą ir jos nesaugosime, tuojau pritrūksime visų gamtos išteklių, net oro… Bet ne dėl to dabar jaunimas suka galvas. Kaip atrodyti madingai? Kaip būti stilingu? Štai kokie klausimai galvą kvaršina kur kas labiau nei pasaulio pabaiga.

Suderinti ekologiją ir madą – įmanoma! DELFI gatvė pasidomėjo, kaip galima rūpintis išlikimu ir neatsilikti nuo mados vėjų.

Reikia rūšiuoti šiukšles ir rinktis dviratį vietoje automobilio ar viešojo transporto. Tai dabar madinga. Tačiau yra ir kitų dalykų, kurie padės žmonėms gyventi ilgiau, sveikiau ir džiaugsmingiau.

Iš pradžių – patikrinimas. Ar tikrai stengiesi neteršti gamtos? Mes tave išbandysime! Tau tereikia sužaisti smagų internetinį žaidimą, kuris tinkamas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 • Žaidime tau teks pasirinkti, kaip elgtis gyvenimiškose situacijose, kokiomis priemonėmis naudotis, kad saugotum gamtą ir pats būtum laimingas. (Dėl didelės meilės gamtai, mano žmogeliukas žaidime nusibaigė…)

  Jei žaidimas tik prajuokino – pats laikas pažiūrėti Jameso Joyce‘o
 • ilustracijų knygelę.

  Taigi, jei jau išgirdai sąžinės balsą ir laukinių gyvūnų pagalbos šauksmą – imkis ekologiškų sprendimų. Kadangi stilius svarbiausia – pradėk nuo mados…

  Dėvėdama drabužius turbūt nesusimąstai, kokia žala buvo padaryta gamtai, gaminant medžiagas puošniai vakarinei suknelei ar aukštakulniams.

  Dabar vis madingiau apsiskelbti „žaliuoju“ ir niekinti visus, kas vilki natūralų kailį ar sintetiką… Vis daugiau garsių drabužių dizainerių teigia, jog jų kolekcijos sukurtos iš natūralių audinių ir nudažytos natūraliais dažais.

  Medžiagos gaminamos iš medvilnės, kuri auginama be jokių pesticidų, arba medžiagai pluoštas kuriamas iš perdirbamų šiukšlių.

  Ekologiška mada pasaulyje išpopuliarėjo 2005 metais, kai buvo surengta pelno nesiekianti ekologiškos mados savaitė Niujorke.

  Modeliai demonstravo drabužius, pagamintus iš kanapių, bambukų, javų, organinės medvilnės ar jau minėtų perdirbtų plastikinių buteliukų.

  Žinoma, tokie drabužėliai kainuoja daugiau nei 10 litų, kol kas ekologiška mada - pasiturinčiųjų malonumas.  Ekoligiški drabužiai gali būti pagaminti ne tik iš natūralių medžiagų. Saugosi gamtą ir tada, jeigu senus savo drabužėlius „atgaivinsi“, persiūsi, pasitelkusi fantaziją.

  Viena kompanija „Preloved“ kaip tik tuo ir užsiima. Merginos, dirbančios šioje drabužių linijoje, surenka senučius (vintage) megztukus, juos gerai išplauna ir pradeda darbą.

  Rezultatas – naujas madingas megztukas arba sijonas. Ši kompanija jau turi tris drabužių linijas. Jau minėtoji „Preloved“, kurioje apdarai persiūdinami iš vintage drabužių, įsiūdinant naujas medžiagas.

 • Kolekciją gali pamatyti čia.

  Antroji linija – „Handcut“. Ši linija yra sukurta vien tik iš senų apdarų. Paskutinioji – „Bloved“ – tai visiškai nauji drabužiai. Kaip taip atsitiko? Patys kompanijos kūrėjai nė nemano kurti tik ekologiškos mados, pirmiausia jie galvoja apie pinigėlius… Eco-mada dabar labai paklausi, teigia www.filly.ca

  Viena įdomiausių idėjų – perdirbti šiukšles. Niujorke gyvenantys piliečiai kupini sumanymų ir kaip būtų keista – ekologiškų sumanymų.

  Iš įvairiausių skelbimų: reklaminiai plakatų skrajučių gaminamos piniginės, rankinės per petį, jogos krepšiai ir t.t

  Smalsiausieji šių daiktų pirkėjai, norintys sužinoti, kokį stendą jie „nešiojasi“ gali tai sužinoti, užsukę į šios parduotuvės tinklalapį - http://www.donkeyny.com.

  Kaip tai sužinoti? Kiekvienas gaminys pažymėtas kodu, kurį įvedus į tinklalapyje numatytus langus, parodoma iš ko padarytas tavo pirkinys. Šių nuostabių daikčiukų kainos nėra „kosminės“: piniginė jums kainuotų 12 dolerių ( apie 27 litus), o krepšys apie 85 dolerius (~189 litus).

  Visa ekologiškoji mada pavadinta „fashion with a conscience“ (mada su sąžine). Ją plėtoja ne tik drabužių dizaineriai ar žaliųjų idėjomis gyvi piliečiai. Šiais laikais kiekvienas daiktas, naudojamas buityje, gali būti pagamintas iš natūralių medžiagų.

  Ko trūksta? Susidomėjimo. Tad pats metas prisijungti.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis