Patarimai išleistuvėms iš stilistų lūpų

DELFI gatvė skuba į pagalbą abiturientams ir pasitarusi su stilistais, pataria, kaip išsipustyti išleistuvių pokyliui.

Ežys vietoje rankinės

Panelėms

Šiais metais, anot Skaivos, panelėm nederėtų vilkėti labai atvirų ir per daug apnuoginančių kūną suknelių, ji primena, kad išleistuvės yra renginys, reikalaujantis solidžios išvaizdos.

„Saikas, subtilumas ir elegancija yra mano prioritetai,“ - teigė stilistė. Drabužių spalvos neturėtų būti tamsios. Ryškumas ir pastebimumas - šio sezono kredo.

Išleistuvių suknelė turėtų būti nekasdieniška, bet ir ne vestuvinė. „Kažkada teko organizuoti išleistuves, tada mačiau ten daug daug nuotaikų ir atrodė nekaip,” – prisiminimais dalinosi Skaiva.

Ji akcentavo apdaro patogumą, drabužiai neturėtų varžyti. Bene svarbiausias dalykas per šventę - patogūs batai, šokiai per išleistuves yra neišvengiami.

O kaip šokti su aukštakulniais? Na, jei „aukštasis pilotažas“ ne tau, tuomet Skaiva pataria rinktis žemakulnius. Jie tampa vis populiaresni ir atrodo gan grakščiai.

„Svarbiausia yra priderinti avalynę prie suknelės ir jaustis kuo patogiau,“ - sakė Skaiva. Ji teikia pirmenybę klasikiniams drabužiams ir kirpimams, tačiau neneigia, kad mergina, 12 metų pankavusi mokykloje, atrodys juokingai su puošnia „baline“ suknute.

Alternatyvų stilių „išpažįstančioms“ panelėms Skaiva siūlo rinktis neutralų stilių ar subtilias „neformalaus“ stiliaus detales.

Ką pasiūlyti merginoms, norinčioms patraukti ypatingą dėmesį? Skaiva ilgai galvojo ir galiausiai pašmaikštavo, jog jei jos pasiimtų vietoje rankinės ežį,tai tikrai būtų originalu. Taip pat moteris paminėjo suknelių „tortų” originalumą, teigė, kad su tokia apranga dėmesys garantuotas.

Kad šilkinės suknelės nebūtų nuobodžios, Skaiva patarė jas pagyvinti aksesuarais, į akį krentančiomis unikaliomis detalėmis. Ji pataria įsisegti gyvą gėlę į plaukus, nevaržyti savo fantazijos ir pasirinkti vieną masyvų akcentą – auskarus, apyrankę ar karolius, tačiau „nesusikrauti“ visko vienu metu.

Vaikinams

Skaiva siūlo pasirinkti klasikinį stilių ne tik merginoms, bet ir vaikinams. Ji mano, kad į išleistuves vaikinui nederėtų eiti su šortais, nebent jis būtų labai maištaujantis arba visiškai neišmanytų etiketo.

Kostiumas yra tinkamiausia apranga vaikinui, einančiam į išleistuves. Kadangi „abiturientui neverta rištis mazgo po kaklu”, nereiktų puoštis kaklaraiščiu ar varlyte.

Marškinius prie kostiumo Skaiva siūlytų rinktis ryškių spalvų arba tiesiog prie švarko derančius marškinėlius (su mylimiausios mokytojos nuotrauka).

Merginoms reiktų „nenupopsėti”

Panelėms

Mantas Petruškevičius merginoms pataria vengti per didelio seksualumo. Atviri drabužiai nėra šventiški, jie prikausto akis prie krūtinės ir nukreipia dėmesį į merginos apvalumus. Vaikinai tikrai negalės susikaupti ceremonijoje.

Žinoma, tai nereiškia, kad merginos turi rinktis sukneles iki žemės. Mantas siūlo rinktis sukneles, kurios atidengtų kelius, tačiau derėtų vengti vulgarumo.

Juodų drabužių žmonės jau dėvi per daug, todėl, M. Petruškevičiaus nuomone, reiktų rinktis šviesių ir pastelinių spalvų sukneles.Svarbiausia - „nenupopsėti”, vengti rožinės ar žydros spalvos suknelių…

„Jei mergina charizmatiška, ji gali rinktis ryškiai geltoną ar žalią spalvas, taip pat gražu alyvinė, švelniai mėlyna spalvos. Labiausiai išleistuvėms tinka lengvai krentančių medžiagų suknelės,tokios kaip aksomas ar šilkas,“ - teigė dizaineris.

O aksesuarai? Mantas Petruškevičius siūlo išlaikyti subtilumą, „neapsikarstyti“ aksesuarais per daug. Papuošalai neturi būti per dideli, kad neužgožtų žmogaus. Skirtingai nei Skaiva, Mantas pataria vengti masyvių aksesuarų ir rinktis labai subtilius.

Į išleistuves – tik su aukštakulniais. Aukštakulniai, anot Manto, yra geriausias pasirinkimas („aišku ne tokie, kurie tinkami tik prie stulpo šokti.

Dėvėti kuo aukštesnius aukštakulnius batus – šio sezono topas, tokią mados tendenciją šiemet diktuoja daugelis pasaulio dizainerių, kalbėjo M.Petruškevičius.

„Manau galima drąsiai rinktis subtilią ir elegantišką suknelę ir prie jos priderinti dailius aukštakulnius, - teigia Mantas, kuris primygtinai siūlo prieš išleistuves apsilankyti kirpykloje. - Plaukais merginai tikrai derėtų pasirūpinti: kad nebūtų nušiurę, nueiti į kirpyklą, „pasikarpyti“ ar net pasidaryti šukuoseną - būtų tikrai ne pro šalį“.

Vaikinams

Mantas Petruškevičius vaikinam rekomenduoja kostiumus,tačiau nebūtinai tuos pabodusius juodus. Pasak jo, yra labai daug gražių pilkų, baltų, dryžuotų ir languotų kostiumų. Marškinių spalvą vaikinai gali rinkis patys, derės visokie (net „havajiški“?)

Agnė Jegelavičiūtė: „Nėra vyrų, kuriems netiktų kostiumas“

Panelėms

Agnė Jegelavičiūtė panelėms siūlo rengtis konservatyviai: klasikines ir lengvas sukneles. Seksualios ir gundančios, anot Agnės, panelės dar suspės pabūti, o per išleistuves labiausiai trauks subtili romantika.

Stilistė siūlo pieno spalvos drabužius iš lino,medvilnės ar kitų lengvų audinių. Įdomumo dėlei galima vilkėti sluoksniuotus drabužius, madingi šį sezoną ornamentai. Svarbiausia nepamiršti, kad kuklumas puošia.

A.Jegelavičiūtė pataria nesirinkti vienodo tipo auskarų, apyrankės ir vėrinio ant kaklo - seni laikai jau praėjo.

Vaikinams

„Vienareikšmiškai - kostiumas, – sušuko stilistė, - Klasika negali atsibosti“. Pasak sitlistės, negali būti jokios kalbos apie džinsus, juk kostiumas pagarbos ženklas ir mokytojams, ir tėvams, ir aplinkai.

Kostiumas gali būti bet kokios spalvos, tik ne rudos. Kaklaraištį pasirišti galima, tačiau į rankas nė neimti varlytės.

„Nėra vyrų, kuriems netinka kostiumas, - sako dizainerė, - Yra tik vyrų nemokančių jo išsirinkti“. Labai svarbu, kad kostiumas „nekabėtų kaip maišas“, turėtų būti liemenuotas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis