Emo – daugiausia antipatijų sulaukiantis stilius

Kas būtų, jei penkis emo jaunuolius uždarytų viename kambaryje? Vienas mirtų, nes nerastų kampo, kuriame galėtų paverkti. Iš šių, kartais ir ne itin juokingų, „bajerių“, matyti, kad emo stilius sulaukia kone daugiausia pašaipų ir paniekos.

Emo atstovai mėgsta juodą ir rožinę spalvas, jų plaukai dengia veidą arba vieną akį, jie mėgsta nešioti auskarus ir klausosi jiems priimtinos muzikos ( viena mėgstamiausių grupių – „My Chemical Romance“). Bet svarbiausia – jie yra itin emocionalūs žmonės.

Emo – verslininkų išmonė

Tačiau kodėl jų taip visi nemėgsta ir iš jų šaiposi? Tam, kad atsakytų į šį klausimą, DELFI gatvė paklausinėjo sostinės jaunimo apie emo stilių.

DELFI gatvė: kaip vertini emo?Tadas 16 m.: tai yra neįdomus ir prastas stilius. Emo vaikinai atrodo kaip mergaitės, jie dažnai verkia ir todėl iš jų visi šaiposi. Tai Lietuvoje nepripažintas stilius.

Emo stilius - tai vaikinų sugalvota dingstis verkti. (Kaip elgiesi viešoje vietoje pamatęs emo ?) Jei viešoje vietoje pamatau emo stiliaus vaikinus, jų vengiu. Man jie nepatinka.

DELFI gatvė: ką žinai apie emo?


Eglė 16 m.: emo – tai žodis, kilęs nuo žodžio emocionalus.

Emocionalūs dažniausiai būna vaikai, paaugliai arba nestabilios psichikos žmonės.

Emo stiliaus nepavadinčiau subkultūra, šis stilius neturi nei praeities, nei ideologijos, praktiškai nieko, išskyrus įvaizdį: plaukus, uždengiančius pusę veido.

Manau, kad tai dar vienas verslininkų bandymas užsidirbti iš jaunimo pinigų.

Emo man nei gražus, nei patrauklus, nei įdomus stilius. Tiesiog gaila vaikų.


Ne tik emocionalūs, bet ir kūrybingi


Tačiau ne visi tokie vienareikšmiški ir kategoriški. Kai kurie pašnekovai teigė, jog šis stilius jiems nepriimtinas, tačiau sutikę „jausminguosius“, būna tolerantiški. Dar kiti šį stilių gyrė.


Arūnas 19 m.: man patinka jų šukuosenos. Nežinau, kodėl iš jų juokiamasi. Manau, kad emo jaunimas yra nuskriaustas gyvenimo arba turi problemų šeimoje.

Man jie visai netrukdo. Netgi malonu, kad žmonės turi savo stilių ir nori išsiskirti iš kitų.

(Kodėl jų visi taip nemėgsta?) Atsakyti negaliu, gal tiesiog žmonės nėra pripratę prie šio stiliaus ir jiems atrodo, kad emo yra išsišokėliai.


DELFI gatvė: kokie yra emo stiliaus bruožai?


Silvija 15 m.: žmogus, norintis būti emo, turi būti jausmingas. Tai - ne vien tik emocionalumas, o ir eilių rašymas, muzikos kūrimas.

Yra tam tikri stereotipai, kurių reikia laikytis norint būti emo. Nešiojami auskarai lūpose, plaukų sruoga dengia bent vieną akį.

( Ar patinka šis stilius?) Taip, jis atrodo jaukiai, yra įdomus. Be to, emo stiliaus žmonės nėra pikti.

DELFI gatvė: ar seniai esi emo?

Lukas 17 m.: jau daugiau nei metus.(Ar nutinka taip, jog žmonės šaiposi iš tavo stiliaus?) Taip, tai nutinka dažnai. Kartą kažkoks kvailys pasakė „Atspardyk emo, gausi emo“.

Kartą buvo taip suspardę, jog gulėjau dvi savaitės ligoninėje. (Ką manai apie tokius žmones, kurie šaiposi iš kitų stiliaus?) Na, manau, ir taip aišku.


Akivaizdu, jog Lietuvoje dar jaučiamas tolerancijos trūkumas. Jei atrodysi „netinkamai“, gali išgirsti nemalonių užgauliojimų ar tiesiog „gauti mėlynę“. Bendrauti su tokiais žmonėmis, kurie nuolat yra liūdni, dažnam nesinori. Tačiau ar verta iš jų šaipytis, jei jie ir taip jaučiasi nuskriausti gyvenimo?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis