Uniforma gali atrodyti stilingai (foto)

Tikriausiai žodis „uniforma“ Tau skamba nekaip: nuobodūs, nepatogūs, negražūs, nemadingi, o svarbiausia – vienodi drabužiai?! Ką jau kalbėti apie madą mokykloje… Uniforma iš tiesų yra vienetinių, vardinių dizainerių kūrinių priešingybė. Taip yra dėl daugelio priežasčių.

Pirmiausia, uniforma reikalinga tam, kad neblaškytų dėmesio ir netrukdytų susikaupti. Ji siuvama taip, kad galėtų būti nešiojama ne vienerius metus ir modelis turi tikti įvairaus tipo figūroms.

Jei esi uniformų priešininkė, būtinai paklausi: o kaip tada išreikšti savo individualumą, jei visi (kaip kokie tarybinių laikų spaliukai – Lenino anūkai) privalo rengtis vienodai?

Dizainerių nuomonė apie uniformas

Drabužių dizaineris Giedrius Paulauskas atsakytų: „Save gali išreikšti po pamokų. O tavo asmenybė kitiems bus dar įdomesnė ir paslaptingesnė, nes mokykloje niekas nematys, koks tu esi.“

Mokyklinė uniforma gal ir nėra (ypač Lietuvoje) madingiausias drabužis, tačiau su ja tu gali atrodyti tikrai stilingai!

Mados kūrėja Laura Dailidenienė niūrių spalvų mokyklinę uniformą pataria pagyvinti įvairiomis stilingomis detalėmis: mūvėti ryškesnės spalvos ar raštuotas pėdkelnes, įsisegti įdomesnę sagę, pasirinkti žaismingą rankinę ar užsidėti kailinę apykaklę.

Uniformos komplektas susideda iš švarko, kelnių, sijonuko arba sarafano ir liemenės. Todėl laisvai gali pasirinkti stilingus batus, marškinius, kepuraites, šalikus, pirštines, akinius ir daugelį kitų aksesuarų.

Dizaineris Giedrius Paulauskas pastebi, kad grįžta 8-ojo dešimtmečio mada – drabužiai platėja, ypač viršutinė dalis. Spalva tampa itin svarbiu gero stiliaus akcentu. Madingos įvairios emblemos ant kišenių.

Daugelio dizainerių kolekcijos remiasi uniforma, ypač vyrų madoje – pasakoja G. Paulauskas. Trumpos vyriškos kelnės ir ilgos kojinės – britiškos gimnazijos įtaka. Štai Laura Dailidenienė savo kolekcijoje „Pėdsakai lede” naudojo tokias uniforminio drabužio detales: apykaklę, suknelės ilgį, siluetą, rusvą spalvą.

Kas madinga šį rudens–žiemos sezoną? G. Paulauskas griežtai atsisakė apie tai kalbėti. Madinga viskas, kas tinkamai suderinta ir parinkta: „Jauni žmonės moka derinti ir turi intuiciją. Ir tikrai atrodo super!

Jei mokytumeisi ne Lietuvoje

Visų pirma – apie Didžiąją Britaniją, nes būtent ši šalis turi seniausias „uniforminio“ stiliaus tradicijas. Čia įprasta uniforma laikoma: švarkas su išsiuvinėtu herbu, marškiniai, kaklaraištis, kelnės ar sijonas, kojinės, pėdkelnės (merginoms), juodi batai, megztukas ar džemperis.

Kai kuriose mokyklose striukė, paltas, kuprinė ir apranga kūno kultūros pamokoms taip pat yra uniformos dalis. Didžiosios Britanijos mokyklose egzistuoja griežtos taisyklės dėl išvaizdos: ryškūs papuošalai, makiažas, išsiskiriantys aksesuarai ir šukuosenos – visa tai draudžiama. Pasirodo, Lietuvoje dar nėra taip blogai!

Australija mokyklinių uniformų tradiciją perėmė iš Anglijos, todėl jų uniformos mažai skiriasi. Verta paminėti, kad ir kepuraitė nuo saulės čia yra uniformos dalis, kadangi Australijoje šilčiau. Abiturientai nuo uniformų dėvėjimo prievolės atleidžiami.

Keista, bet Vokietijoje mokyklinės uniformos nėra paplitęs dalykas, galima sakyti, šioje šalyje jų apskritai nėra. Gal ir smagu, bet palauk, kol išgirsi apie uniformas Japonijoje. Uniformos visoje šalyje beveik nesiskiria: kariško stiliaus tamsus kostiumas su auksinėmis sagomis berniukams. Sijonas, jūreiviškas švarkelis arba balti marškiniai ir liemenė – mergaitėms.

Štai japonės, protestuodamos prieš griežtas uniformos dėvėjimo taisykles, dėvi mokyklines uniformas mieste, pasimatymuose, vakarėliuose ir vadina šį stilių kogaru (ko – japoniškai yra mažytė, garu – mergytė).

Šis stilius ypatingas tuo, kad uniformos atrodo nestandartiškai, žaismingai: kojinės iki kelių, crazy šukuosenos, plaukų sruogos dažytos aukso ar sidabro spalvomis, batai su 20 cm aukščio platformomis ir, žinoma, saldus rožinis ledinukas ant pagaliuko.

Stilingų naujų mokslo metų!Žurnale „Express Mada“ taip pat skaitykite:

Tomo Fordo provokacija
D.Paukštytė: kai liūdesys-kūrybos džiaugsmas
Jaunystės eliksyrai
Mados naujienos
Moteriškumo triumfas
Vamp – mistikos ir sekso kokteilis
Madingiausios šukuosenos, aksesuarai ir makiažas
Taip pat: naujos, šviežios, išskirtinės fotosesijos


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis