Mados Pelenės Twiggy istorija (nuotraukų albumas)

Ji pasirodė kartu su svingo era. Taip, tai buvo septintasis dešimtmetis, kai Londone naujos idėjos kaip viesulas įskriejo į muzikos, kino ir mados industrijas. Mados pasaulyje audra buvo ji – šešiolikmetė Twiggy, tada svėrusi tik 41 kilogramą.

Naujoji mados ikona visą mados pasaulį pakreipė nauju, ekscentrišku ir netikėtu keliu. DELFI gatvė kviečia susipažinti su septinto dešimtemčio mados pažiba – Twiggy.

Žinoma, Twiggy - tik pseudonimas. Tikrasis merginos vardas – Lesli Hornbi (Lesley Hornby). Nors mados istorijoje mergina figūravo trumpai, tačiau įspūdingai.

Pelenė

Pati pradžia buvo gan neįtikėtina ir pavydėtina. 1966 metų sausį mergina nusprendė pakeisti savo atsibodusią šukuoseną (pilkšvus, ilgokus plaukus). Ji nulėkė į Leonardo plaukų saloną.

Šis apie septynias valandas atsakingai dėliojo kiekvieną sruogą, jas dažė ir taip paryškino išraiškingus Lesli veido bruožus. Po apsilankymo pas kirpėją, mergina kaip ir visos kitos pas jį buvusios, turėjo nuvažiuoti pas Barry Lateganą. Jis visais įmanomais rakursais nufotografavo merginos šukuoseną, o nuotraukos vėliau papuošė Leonardo kabinetą.

Ir, žinoma, tos nuotraukos buvo pastebėtos. Dėmesio sulaukė ne tik šukuosena, bet ir šukuosenos modelis. Laikraštis „The Daily Express" iškart susitarė su Twiggy dėl interviu ir publikavo jos fotografijas.

Spragt pirštais – ir mergina jau žvaigždė! Twiggy tapo „The face of 66’s". Taip prasidėjo jos ketverių metų modelio karjera.

Ketveri darbo metai

Mados pasaulyje mergina pasivadino nauju vardu - Twiggy. Pasirinkti nebuvo sunku, twiggy (iš anglų k. - laiba). Kitaip ir nepavadinsi berniukiško sudėjimo merginos, liaunomis, ilgomis kojomis ir kaulėtu veidu.

Kaip tik šie bruožai sužavėjo ne tik Didžiąją Britaniją, bet ir visą septintojo dešimtmečio pasaulį. Per ketverius metus mergina tapo supermodeliu, mados ikona, kurios stilių, kūno formas bandė kopijuoti tūkstančiai merginų.

Nuo pat 1966 metų, Twiggy griebė jautį už ragų ir atskleidė pasauliui visus savo sugebėjimus. Ji sudainavo dainą „Beautiful Dreams" ir ši tapo hitu, o sukurta pirmoji drabužių linija „Twiggy suknelės" sužavėjo beveik visas jaunas paneles.

Po metų mergina išvyko į Niujorką darbo reikalais. Visą laiką jai iš paskos sekiojęs Bertas Sternas sukūrė net tris dokumentinius filmus apie Twiggy karjerą: „Twiggy In New York“ („Twiggy Niujorke“), „Twiggy In Hollywood“ („Twiggy Holivude“) ir „Twiggy, Why?“ „Twiggy, kodėl?“).

Leiberis ir Stolleris įkvėpti dokumentikos modeliui sukūrė dainą „I'll remember you - Twiggy" („Prisiminsiu tave Twiggy“).

Tada mergina „šturmavo“ populiariausių pasaulio mados žurnalų viršelius. Ją fotografavo „Vogue“, „Bazaar“, „Harpers“ ir kiti.

Po šių sėkmingų fotosesijų Twiggy pati išleido mados žurnalą Didžiojoje Britanijoje, pavadintą „Twiggy: Her Mod Mod Teen World."

Paskutiniai du modelio šlovės metai taip pat nepraėjo veltui. Jos daina „Beautiful Dreams" pasiekė populiarumo viršūnę, o Twiggy kvietė fotografuotis vis daugiau reklamos agentūrų. Ji nusifilmavo „Toyotos“ ir „Choco Flakes“ reklamose.

Žinoma, visos gatvės buvo nusėtos jos plakatais, pamišusios modelio gerbėjos šaukdavo gatvėse jos vardą. Ji įkūnijo Marilyn Monroe, Ginger Rogers, Gretą Garbo, Thedą Barą bei Ritą Hayworth. Jos nuotraukos buvo publikuojamos žurnale „Queen".

Žingsnis po žingsnio Twiggy tapo ir kino žvaigžde. Pirmasis bandymas miuzikle „The boyfriend" („Vaikinas“) buvo nepamirštamas. Už vaidmenį Twiggy gavo du Auksinio gaublio apdovanojimus.

Twiggy išbandė savo galimybes kine ir tai jai puikiai sekėsi. Tokie filmai kaip „The Boyfriend" („Vaikinas“), „Young Charlie Chaplin" („Jaunasis Charlie Chaplinas“), „Madame Sousatzka" („Madam Sousatzka“), „The Blues Brothers" („Broliai Bliuzai“) sulaukė milžiniško populiarumo.

Dar ir dabar Twiggy tęsia savo stulbinančią karjerą ir išbando vis naujų dalykų. Dabar ji – „Marcs and Spencer“ mados namų veidas, neseniai buvo komisijos narė „Amerikis top modelių šou".

Twiggy manija

Beveik visą pasaulį buvo apėmusi Twiggy manija. Merginos nuotrauka netgi buvo išsiųsta į kosminę erdvę. Pagal Twiggy prototipą sukurta ir lėlė Barbė.

Twiggy tapo prekiniu ženklu. Daiktai su jos vardu ar nuotraukomis puikavosi kiekvienos jaunos mergaitės ir damos kambaryje. Twiggy buvo visur: ant pusryčių dėžučių, ant papuošalų skrynelių, ant puodelių, ant drabužių ir marškinėlių…

„Šešiasdešimtieji buvo laikas, kai paprasti žmonės galėjo daryti nepaprastus dalykus," – teigia pati Twiggy.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis