Grožis kreivų veidrodžių karalystėje

Kai kurios jau ir pamiršo, ką reiškia patogūs drabužiai ir nepadažytas veidas, kad gražus žmogus yra savaime be jokių pagražinimų…

Kančios dėl svorio

Pagaliau, regis, anoreksikių laikai baigėsi. Gražu ir apvalesnės formos, ne vien styrantys klubų kaulai ir įkritę skruostai.

Britų stilistas Gokas Wanas laidoje „Nuoga ir tuo patenkinta“ stengiasi įtikinti moteris, kad keli papildomi kilogramai neturi moters išskirti iš kitų. Jis bando suteikti joms pasitikėjimo, ragina nusirengti ir pamilti savo kūną tokį, koks ji yra.

Visos moterys yra gražios, jei tik skiria sau nors truputį dėmesio ir, svarbiausia, myli save.

Dabar moterys ir merginos laisvesnės, atviresnės ir mažiau kompleksuotos. Jos ne tik kad neslepia papildomų kilogramų, bet ir išdrįsta juos viešai atidengti. Keisčiausia, kad Amerikos realybės šou „Amerikos top modelis“ tarp keliolikos geriausiųjų patenka ir apkūnios merginos.

Aišku, moteriškumą šiais laikais simbolizuoja nebe figūra, o mokėjimas save „pateikti“, bendravimas, pasitikėjimas savo moteriškumu. Pagaliau išvaizda tarnauja moteriai, o ne atvirkščiai.

Drabužių sukaustytos

Dažniausiai drabužiai, kuriais puošiamės, nėra patogūs ir būtent dėl to nesuteikia pasitikėjimo savimi, kad ir kaip stulbinančiai atrodytumėme. Jaudinamės, ar sijonas neatidengia daugiau, nei norėtųsi, ar nekyšo pėdkelnių siūlės, kelnaičių kraštelis.

Nepatogu sėstis - gali irti itin aptempto sijono siūlė, ištrūkti saga, suplyšti pėdkelnės. Ką jau kalbėti apie šokius, kur drabužiai ne tik varžo judesius, bet ir neleidžia kvėpuoti odai, prakaitas žliaugia, alkoholis išpučia pilvą, ir siūlės dar stipriau įsirėžia į „gelbėjimosi ratą“.

Žinoma, ne visad vakarėliai būna tokie dramatiški, tačiau sutikit, graži apranga ne visad yra patogi. O kiek dar spintoj drabužių, pirktų per išpardavimus, bet tikrai ne tavo dydžio?

Grožis neapsiriboja vien tokiomis aukomis kaip spraudimasis į aptemptus drabužius ar aukštakulnių nešiojimas...

Būti gražiai skauda

Kinijoje grožio etalonas dar visai neseniai buvo mažytės, keturių colių pėdos. Tam, kad koja neaugtų, mergaitėms jau nuo ketverių būdavo aunama per ankšta avalynė. Tačiau šis ilgas ir skausmingas pėdų mažinimo procesas – ne tik dėl grožio ir mados.

Mažesnė koja turėjo lemti moters paklusnumą, priklausymą nuo vyro, suvaržyti veiksmus ir užtikrinti moters skaistybę. Tikėjimas buvo grindžiamas tuo, kad moteris suvaržytomis ir skaudančiomis pėdomis negali nueiti toli nuo namų ir išduoti vyrų.

Afrikoje ir dabar etalonu tebėra laikomas ilgas kaklas. Tam, kad jis tįstų, moteris nešioja daug karolių ir žiedų aplink kaklą. Tiesa, jau ir ištįsus kaklui, žiedų nuimti nebegalima, nes kaklas paprasčiausiai lūžtų, neturėdamas atramos.

Lieknas liemuo buvo madingas visais laikais. Net jei mergina ir turi berniuko figūrą, liemenį pagražinti galima ir nesiimant drastiškų priemonių – paryškinti ar suteikti liemeniui formą užtenka kelių stilistinių ypatybių.

Moterys dar ir dabar nešioja korsetus, nors ir retai. Bet net kelis amžius jokia dailiosios lyties atstovė neįsivaizdavo savo gyvenimo be korseto. Jie būdavo suveržiami taip stipriai, kad mergina negalėdavo kvėpuoti, dažnai dusdavo, būdavo išblyškusi, pasitaikydavo net mirčių.

Ir vėl – dėl grožio. Moterys, nenešiojusios korsetų, būdavo laikomos negražiomis ir tingiomis.

Ar tikrai verta?

Kai veidrodyje pamatai gražų atspindį – pakyla nuotaika. Tik verta visuomet klausti savęs, ar neatsidūrei kreivų veidrodžių karalystėje. Juk visi žmonės yra gražūs, todėl nereikia persistengti prisiauginant nagus, šviesinant plaukus, alinant kūną dietomis.

Ar verta imtis visų grožio procedūrų, jei jos kankina mūsų kūną ir mūsų mintis? Jei kvailos dietos tik ir verčia galvoti apie maistą, kurio negali valgyti?

Gražūs žmonės – laimingi žmonės. Ir kitiems patinkame todėl, kad sugebame bendrauti, šypsotis, būti savimi. Todėl niekad siekiant grožio, neverta persistengti.

Nei pėdų dydis, nei liemens apimtis nenurodo, koks laimingas gali būti žmogus. O merginos žurnalų viršeliuose – arba netikros, arba paaukojusios daugybę pinigų ir valandų, kurias galėjo praleisti su brangiais žmonėmis, vien tam, kad atrodytų taip, kaip atrodo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis