Stiliaus patarimai žiemai: vietoj pirštinių – blauzdinės, vietoj sijono – šalikas

Ekscentriška išvaizda garsėjanti stilistė Eglė Mickevičienė mėgsta puoštis pačios plėšytais drabužiais, tačiau be makiažo ji neina net iki maisto prekių parduotuvės. Stilistė pasakoja, kaip kuria savo stilių, ir pažeria DELFI gatvės skaitytojams idėjų, kaip iš paprastų detalių susikurti išskirtinį įvaizdį.

DELFI gatvė: kas madinga šį sezoną?

E. Mickevičienė: škotiški motyvai. Visur derinti langučius. Patarčiau rinktis ne tik languotus marškinius, sijonėlius ar paltus. Langeliai gali puošti šalikėlį, rankinę, kojines, prijuostėlę, prikabintą prie diržo. Tačiau lazdos perlenkti nereikia.

Taip pat šį sezoną patarčiau rinktis darbužius, išpuoštus etniniais motyvais. Ypač populiarūs rusų tautinių kostiumų elementai. Galite traukti dideles ryškiai gėlėtas močiučių skaras. Populiarus galvos apdangalas – kailinė kepuraitė, apjuosta skara.

Sau neseniai nusipirkau chochloma (Rusijoje atsiradusi tapybos technika) stiliumi margintus ženklelius su rožėmis.

DELFI gatvė: kokius aksesuarus rinktis šią žiemą?

E. Mickevičienė: muftas (įmovai rankoms sušildyti). Stilingai atrodo keletas porų kojinių, kyšančių iš aulinių batų, nutemptų skirtingais ilgiais.

Stilingas akcentas – ilgos pirštinės. Rinkitės odines arba megztas. Jos itin dera prie paltuko su trijų ketvirčių ilgio rankovėmis.

Vietoj pirštinių galite pritaikyti blauzdines. Eksperimentuokite. Nepabijokite vieną ant kito apsirengti kelis sijonus.

Stilistė žiemai siūlo įsigyti kuo didesnę kepurę ir kuo ilgesnį šaliką. ,,Gariūnų turgavietėje iš kiniečių galite nusipirkti senovinį pilką moherinį šaliką. Tai itin stilinga apsauga nuo šalčio. Keli tokie šalikai – ir jau turite sijoną“, - pataria E. Mickevičienė.

Anot stilistės, šio sezono spalva – pilka. Tačiau prie jos būtina derinti keletą ryškių akcentų. Pavyzdžiui, pilko palto ir pėdklenių derinį pagyvinti ryškia rankine ar skara.

DELFI gatvė: kaip siūlytumėte pagyvinti mokyklinę uniformą?

E. Mickevičienė: patariu žaisti detalėmis ir akcentais. Tai gali būti kad ir ryškios pėdkelnės. Puikiai atrodo ant diržo prisiūtas ryškus žiurstukas su keliomis kišenėmis. Kišenės gali būti skirtingų tekstūrų ir raštų. Jos mokiniams bus ne tik stilingas, bet ir labai praktiškas akcentas.

Mokykloje mano uniforma buvo ilgas lygus sijonas. Man patinka kišenės. Paprašiau, mamos, akd įsiūtų jas į sijoną. Tada galėjau vaikščioti rankas panarinusi į gilias kišenes.

Traukite virbalus!

E. Mickevičienė merginoms siūlo pramiklinti pirštelius – pačioms nusimegzti stilingą drabužį. Ilgais žiemos vakarais vietoj televizoriaus pultelio paėmę virbalus, greitai galėsite džiaugtis išskirtiniu rankų darbo drabužiu. Pavyzdžiui, plonų siūlų nertiniu galėsite pasipuošti per Naujametinį vakarėlį, priderinę prie vakarinės suknelės.

Stilistė taip pat siūlo nusimegzti skraistę arba didelę trikampę skarą su kuteliais. Žiemą jas galima dėveti ir ant palto. ,,Kuo margesnė, tuo gražiau“, - pataria E. Mickevičienė.

Dar viena palto puošmena – platus kelius siekiantis indiškas šalis. Jis permetamas per pečius ir apjuosiamas diržu.

DELFI gatvė: kokia stilingos aprangos paslaptis?

E. Mickevičienė: stilingas esi tuomet, kai nesi panašus į kitus. Visi turi atrodyti skirtingai. Nebijokite šokiruoti, galite derinti ir nesuderinamus dalykus: languotus drabužius dėvėti kartu su gėlėtais, nekreipti dėmesio į „besipjaunančias“ spalvas. Žinoma, kartais naudinga pavartyti stiliaus žurnaliukus. Jie ,,pameta“ gerų idėjų.

Stilių patariu rinktis pagal savo charakterį, klausomos muzikos stilių. Paaugliams patariu išbandyti keletą įvaizdžių. Tuomet išsirinkti sau artimiausią.

Lietuvaičiai mėgsta kopijuoti

DELFI gatvė: ar jaunimas Lietuvoje stilingas?

E. Mickevičienė: dabar tapo gerokai stilingesnis. Tačiau Vilniaus ir mažesnių miestų jaunuolius pagal aprangą atskirti galima lengvai. Rajonuose mados labai kopijuojamos. Visos merginos nešioja vienodas šukuosenas, batus ant ,,kablų“, aptemptus džinsiukius, baltas striukytes. Žinoma, pasitaiko išimčių.

Stilistė „skudurų“ nesureikšminaPaauglystėje E. Mickevičienė buvo pankė, o kita tuo metu populiari subkultūra ,,montanos“( pagal tuomet nešiotas ,,Montana“ firmos palaidines su didžiuliais ereliais ant krūtinės) visad kėsindavosi įkrėsti jai į klailį už pankišką stilių. Ir dabar E. Mickevičienė savo stiliumi mėgsta šokiruoti, tačiau grėsmės išvaizda stilistei jau nebekelia.

DELFI gatvė: kaip pavadintum savo stilių?

E. Mickevičienė: šiuo metu jis kiek berniokiškas. Su kulniukais kraipyti kojas – ne man. Mieliau renkuosi sportinius batelius ar patogius aulinukus. Daug dirbu ir lakstau, tad pirmenybę teikiu patogumui.

Mėgstu aksesuarus: apyrankes, auskarus, pakabučius, šalikus. Ypač pamėgau didžiules, užrašais puoštas skaras. Jomis dažnai apjuosiu ir klubus, rišuosi ant palto. Tačiau ,,skudurų“ nesureikšminu.

Drabužius perku pačiose įvairiausiose vietose, užsuku ir į dėvėtų drabužių parduotuves. Mylimiausio brendo ar parduotuvės neturiu.

Didžiausia problema - batai. Jie – pagrindinis stiliaus akcentas, tačiau jų pasirinkimas labai menkas. Nusipirkęs įdomesnius batus, pusę miesto rasi su tokiais pačiais.

Naujas drabužis per kelias sekundes

DELFI gatvė: ar pati siuvate drabužius?

E. Mickevičienė: mėgstu drabužį pasidaryti greitai: prakerpu, nuplėšiu, įdrėskiu, įpjaunu. Taip gaunamas geriausias drabužis. Nuplėšiu per ilgo sijono apačią – naujas rūbas per kelias sekundes. Nemėgstu, kai kaklą smaugia marškinėlių apykaklė – nuplėšiu kantelį.

DELFI gatvė: koks mėgstamiausias rūbas?

E. Mickevičienė: gotikinis švarkelis, kurį dėvėdama pasijaučiu tikra gote.

DELFI gatvė: ar makiažas svarbus tavo stiliui?

E. Mickevičienė: niekada neišeičiau į gatvę nepasidažiusi. Jei būnu be makiažo, man nukrenta spaudimas. Ryte kavą atstoja dažai. Pasidažiusi kaipmat pasijaučiu žvalesnė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis