Ryt penktadienis – džinsų diena (nuotraukų albumas)

Juos vilki milijonieriai ir vargšai, vaikai ir suaugę, patys stilingiausi, įžymiausi ir paprasčiausi žmonės, džinsai - universalus drabužis. Dabar iš neapsakomos džinsų stilių, medžiagų ir spalvų gausybės turbūt kiekvienas galėtų išsirinkti sau patinkantį variantą, tačiau ar žinote kiek metų šiam unikaliam drabužiui?

Kam kilo idėja sukurti tokias populiarias kelnes ir kur gi jų tėvynė? Ar girdėjote ką nors apie vis populiarėjantį „Džinsų penktadienį“?

Iš kur gi atkeliavo džinsai?

1853 metais San -Franciske Levi Straussas įkūrė kelnių siuvimo įmonę aukso ieškotojams. Tai buvo iš rudo audinio pasiūtos kelnės, kurios priminė kombinezoną.

Minėtasis audinys buvo tiekiamas iš Genujos, o siuntinys užantspauduotas žodžiu „Genes“, štai kodėl amerikiečiai pradėjo šį apdarą vadinti „Džins“.

XIX amžiuje kelnės įgavo tradicinę mėlyną spalvą, to priežastis - pigiausio ir tvirčiausio to meto audinio dažiklio spalva. Šios tvirtos ir pigios kelnės laikui bėgant išpopuliarėjo tarp aukso kasėjų, medkirčių, fermerių ir kitų darbininkų.

Džinsų gimimo diena

Tikrąja žydrųjų džinsų gimimo diena laikoma 1857m. gegužės 20-toji, kai Levi Straussas paskolino Jakobui Davisui 68 dolerius, kad šis užpatentuotų savo atradimą, teigia anglija.lt.

Levi Straussas ir Jakobas Davisas sukūrė bendrą džinsų gamybos kompaniją „Levi Strauss & Co“ bei sėkmingai pradėjo prekiauti šiuo drabužiu. Įdomu tai, kad dar iki šiol yra pardavinėjama tiksli pirmųjų džinsų kopija, kuri vadinasi „Levi's 501“.

Iš pradžių džinsus vilkėjo tik varganiausiai gyvenantys žmonės, tačiau laikui bėgant šis drabužis vis populiarėjo. Europoje šios kelnės kaip prekė įsišaknijo po Antrojo pasaulinio karo.

Kai džinsus pradėjo vilkėti žymūs žmonės, pop dievukai: Elvis Presley, Jamesas Deanas, Marlonas Brando ir kiti, visi jaunuoliai tiesiog pasiuto dėl šių drabužių.

„Džinsų penktadienis“

„Džinsų penktadienio“ idėja kilo jau 1950 m., tačiau tada ji ne itin žavėjo darbuotojus ir darbdavius, vis tik dabar tradicija penktadienį praleisti su džinsais gan populiari.

Darbdaviai ofisuose, kontorose ar kitose įstaigose, kur reikalaujama vilkėti uniformą, penktadieniais leidžia darbuotojams dėvėti džinsus ir atsipalaiduoti. Tuo siekiama sukurti geresnę atmosferą darbe ir leisti žmonėms bent kartą į savaitę ateiti į darbą, apsirengus laisvo stiliaus drabužiais.

Ši tradicija į Europą atkeliavo iš Šiaurės Amerikos. „Džinsų penktadienio“ sumanytojų tikslas buvo nukonkuruoti oficialių drabužių gamintojus, tačiau dabar ši diena įgavo kitą prasmę – atsikvėpti nuo formalaus stiliaus.

Kokius džinsus vilki turtingiausios Holivudo, Niujorko ir Los Andželo žvaigždės, pamatysite nuotraukų albume apačioje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis