Edie Sedgwick – pati sau stilius (nuotraukų albumas)

Naujiena jūsų stiliaus genijui – septinto dešimtmečio žvaigždutė – Edie Sedgwick. Ji - išskirtinė figūra, sužavėjusi to meto vyrukus savo charizma, išskirtiniu stiliumi, kurio negalėtume priskirti jokiai mados ar stiliaus srovei.

7 dešimtmečio moterys mirė iš pavydo jai. Koks gi tas išskirtinis Edie įvaizdis? Bandysime praskleisti laiko uždangą ir išsiaiškinti.

Ant Andy delniuko

Mergina sužibėjo ne kur kitur, o pop art‘o dievaičio – Andy Warhol‘o fabrike („The Factory“) 1965 metais. Merginai tuo metu buvo 22 metai.

Šlovės vartai merginai atsivėrė trumpam, tačiau ir atsidarė, ir užsitrenkė griausmingai.

Edie Sedgwick – turtingos, skandalingos, gausios bei su painia istorija Sedgwick‘ų šeimos narė. Skandalų virtinė, apraizgiusi visą giminę, palietė ir Edie.

Jos populiarumo istorija neatsiejama nuo jos asmeninių problemų aptarinėjimo visuomenėje. Kas kurstė skandalus - deja, narkotikai.

Tačiau apie viską nuo pradžių. Laimingai pabaigusi mokslus Santa Barbaroje, Edie išsikraustė į Niujorką, kur ir atsiskleidė visi jos talentai. Bent jau grožis tai tikrai.

Vyrų dėmesys, šnabždėjimaisi apie ją pakampėse, vakarėliai, linksmybės, kelionės po pasaulį ir jos talento atradimas – pats geriausias gyvenimas populiarumo siekiančiai merginai.

Tačiau už šios idilės slypi skaudūs merginos gyvenimo užkulisiai – brolio nusižudymas, tėvų nepritarimas jos veiklai ir jų susirūpinimas merginos psichologine būkle.

Problemas pamiršti padėjo Andy fabrikas, jo kuriami avangardiniai filmai, kur jai buvo skirti pagrindiniai vaidmenys. Po tokių filmų kaip: „Kitchen“, „Poor little rich girl“, „Beauty No.2“, „Space“, „Vinyl“, „Restaurant“ mergina susilaukė dar daugiau dėmesio.

„Vargšė maža turtinga mergaitė“ („Poor little rich girl“)„Dievinu dažytis akis“

Kas gi taip visus pakerėjo? Kodėl ji atsidūrė avangardu dvelkiančio pasaulio viršukalnėje? Pirmiausia – ji buvo graži. Kelios valandos, praleistos prie veidrodžio – štai Edie paslaptis.

Akių vokai paryškinti ne tik akių pieštuku, bet ir gausiu sluoksniu šešėlių.

Tamsūs antakiai, tankios bei ryškios blakstienos – makiažo subtilybės, kurias propagavo tik kelios merginos, o tai, kas nauja ir reta - labiausiai patrauklu.

Tačiau ne tik padažytas veidelis traukė objektyvus ir žmonių akis lyg magnetas. Tobula figūra, išskirtinis apsirengimo stilius, apgamas prie lūpos ir sukelti plaukai į viršų – to niekas tada nesitikėjo.

Edie galėjo apsirengti bet kokius drabužius – vyriškus marškinius, megztinį su aptemptukėmis, per dideles sukneles, ir vis tiek atrodydavo pritrenkenčiai. Visa tai, žinoma, paįvairindavo masyvūs papuošalai – ypač auskarai ir akiniai nuo saulės.

Dėl savo išskirtinio stiliaus ir tobulos figūros (nors kalbama, kad ji sirgo anoreksija) mergina išbandė ir modelio karjerą – trumpam, bet efektingai. Ji papuošė populiariausius to meto žurnalus „Vogue“ bei „Life“.

Žinoma, Edie niekaip nebūtų atsidūrusi dėmesio centre, jei nebūtų mokėjusi bendrauti. Hiperaktyvi, komunikabili, žaisminga, charizmatiška.

Jos pažįstamais buvo tokios žvaigždės kaip Bobas Dylan‘as, Bobas Neuwirthas ir daugybė kitų turtingų ir įtakingų žmonių.

Kritimas

Tačiau šlovės akimirkos pasibaigė, kai spindėjimas „Fabrike“ išblėso, ji įklimpo į narkotikų liūną (dėl to dažniausiai kaltinamas pats Andy Warholas), ją valdė kontrastingos nuotaikos, teko reabilituotis.

Nors atrodė, kad mergina jau brenda iš klampios pelkės - pradėjo filmuotis Johno Palmerio filme „Ciao!Manhatten“, susituokusi su vaikinu, kuris tame pačiame reabilitacijos centre gydėsi nuo alkoholio ir narkotikų, po kelių mėnesių perdozavusi narkotikų mirė.

Net ir pasibaigus Edie gyvenimui, iki šių dienų kalbama apie ją, jos stilių mėgdžioja tūkstančiai merginų, o filmų režisieriai kremtasi, jog iš kino pasaulio pasitraukė viena talentingiausių aktorių. Pasirodo, talentui, jei tik jis yra, sužibėti pakanka vos dviejų metų.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis