Šiuolaikinė miesto moteris: kokia ji?

Apie tai, kokia yra ar turėtų būti šiuolaikinė moteris, kalba visi. Savo nuomonę turi antro aukšto kaimynai ir kolegos darbe, apie tai skelbia žurnalų viršeliai ir straipsnių antraštės, nuolat verda diskusijos socialiniuose tinkluose. O ką apie tai mano jos pačios?

Trys žavios ir veiklios miesto moterys – modelis Solveiga Mykolaitytė, balerina Kristina Tarasevičiūtė ir trenerė Asta Kaukaitė šiandien dalijasi savo apibūdinimu – ir visos sutinka, kad ji neturi būti tobula. Svarbiausia – aktyvi ir... laiminga. Todėl ši trijulė – naujausios Reebok sportinės ir laisvalaikio aprangos bei avalynės kolekcijos City Series, tamsų rudenį pasitinkančios šūkiu „Miestas yra mano studija“ ambasadorės Lietuvoje.

Naglis Bierancas

Solveiga Mykolaitytė: „Būdama Niujorke rytais visuomet matau TAS moteris. Klasikinis kostiumėlis, aukštakulniai, lagaminėlis. Ir jos visada skuba! Tos pačios moterys po darbo mes aukštakulnius į šoną, įšoks į sportinius batelius ir lėks susitikti su draugėmis restorane. O prieš grįždamos namo jos dar spės užsukti į sporto salę. Visuomet jomis žavėjausi, man tai yra ir buvo TA miesto moteris: veikli, aktyvi ir nepriklausoma – ir visai nebūtinai tobula.

Ir pati jaučiuosi į tokią moterį panaši – visus reikalus tvarkau labai organizuotai ir greitai, papunkčiui – bam bam bam (juokiasi), man net pasivaikščiojimas yra greitas ėjimas – neturiu kantrybės eiti lėtai!

Tačiau nuo Niujorko moterų skiriuosi tuo, kad tokia skubanti galiu būti tik keletą mėnesių per metus. O tuomet man reikia pabėgti į gamtą, į ramybę, pabūti su savimi. „Pasikrovusi“ energijos su dideliu džiaugsmu grįžtu į miesto gyvenimą ir į sporto salę. Jos, pastebėjau, kiekviename mieste vis kitokios. Skiriasi net sportuojančių apranga – Seule sportuojančios merginos atrodo visai kitaip, nei, pavyzdžiui, Niujorke. Tad sporto klubas – dar vienas būdas pažinti miestą ir jo kultūrą.”

Naglis Bierancas

Kristina Tarasevičiūtė: „Man šiuolaikinė miesto moteris turėtų būti pasitikinti savimi, žinanti, ko nori, puoselėjanti savo moteriškumą ir juo puošianti visą savo aplinką. Man to moteriškumo ir žaismingumo kartais pritrūksta, pripažįstu. Tačiau tokį kelią pasirinkau pati – visuomet žinau, ko noriu (arba tikrai žinau, ko nenoriu (juokiasi)).

Dažnai sulaukiu klausimo, kaip viską suspėju – juk dabar keliauju po Lietuvą su Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ spektakliu „Legenda apie Pilėnus“, repetuojame naują baletą „Kita Pelenės istorija“ Kauno Valstybiniame muzikiniame teatre, A. Cholinos spektaklį „Otelas“ ir spektaklius Panevėžio muzikiniame teatre. Be to, grįžau į ballet body workout užsiėmimų moterims trenerės vietą. Tad, galima sakyti, kad mano repeticijų salė yra visas miestas (arba visa Lietuva!).

Nesvarbu, ką vilkiu ar kuo aviu – šokis man įaugęs į kraują ir tai galima pastebėti kiekviename judesyje – baleriną lengva pažinti iš jos eisenos ir gestikuliacijos kalbant. Būna, kad šviesą namuose uždegu koja, žiūrėdama televizorių dažnai koją apsikabinu prie galvos, o miegu „varlytės“ pozoje. Anksčiau kiek varžydavausi visa tai daryti prie kitų žmonių – tačiau į tai dabar nebekreipiu dėmesio ir darau tai, kas gerai jaustis leidžia MAN, o ne kitiems.“

Naglis Bierancas

Asta Kaukaitė: „Man atrodo, kad šiuolaikinė miesto moteris turi būti labai savarankiška ir pasitikinti savimi. Ir būtinai turėti savo tikslus! Tam, kad nepasimestų visuomenėje, kurioje ir taip visi yra pasimetę. Reikia nusistatyti tikslus, kurių link eisi, ir drąsiai žengti į priekį – būtent taip stengiuosi daryti ir pati.

Mano kiekvienos dienos užduotis – kad žmonės iš treniruotės išeitų suprakaitavę, „išsikrovę“ ir su šypsena veide. Sporte nusiteikimas ir ryšys su treneriu labai svarbus. Treneris nėra tik sporto specialistas – jis yra ir draugas, ir psichologas, o kartais – kai visi išeina ir lieka tik vienas klientas – teka pabūti ir kunigu: išklausyti nuodėmes ir patarti, ką daryti. Todėl trenerio darbas nesibaigia užvėrus sporto klubo duris. Taip pat ir sportas – nors apie tai dažnai nė nesusimąstome. Sporto salė yra ta vieta, kur išmokstame taisyklingai atlikti judesius, kuriuos atliekame ir kasdieniame gyvenime – juk pirkinių maišo pakėlimas yra tas pats judesys, kaip svorių kilnojimas salėje. Todėl, iš esmės, visas miestas, visas gyvenimas yra sporto salė.“

Užsakymo nr.: PT_76235605

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis