Prancūzijoje kankaną keičia Tecktonik (video)

Lietuvoje atsirado tik šio šokio užuomazgos, o Prancūzijoje Tecktonik - masinis jaunimo judėjimas, apimantis ne tik muziką, gyvenimo būdą, madą bet ir kasdienį gyvenimą, laisvalaikį, televiziją. Tecktonik okupuoja ir gatvės kultūrą, ir komerciją.

Kas tai?

Electro muzikos šokis ir mados stilius, pavadintas Tecktonik, atsirado Paryžiaus priemiesčiuose, apgyvendintuose viduriniosios klasės baltųjų. Šis judėjimas tapo stulbinančiai populiarus ne tik Prancūzijoje, bet ir prancūziškai kalbančiose Afrikos šalyse.

Savaitgaliais milžiniškuose sporto ir muzikos rūmuose „Grand Dome“ didžėjai pradeda tecktonik vakarėlį nacionalinio Prancūzijos himno akordais. Ką tai gali reikšti?

Priežastis paprasta - Tecktonik pirmasis Prancūzijoje atsiradęs šokis nuo kankano laikų, t.y XIX a. pirmosios pusės.

Verta paminėti, jog Tecktonik savo atletiškumu niekuo nenusileidžia judrių Mulen Ružo panelių šokiui.

Kaip tai atrodo? Kojos maskatuojamos į visas puses pagal skambantį muzikos ritmą, tuo pat metu rankomis atliekami mostai piešia erdvėje įvairiausias dinamiškas figūras.

Net pradinės mokyklos suolą trinantis prancūziukas pasakys, kad šokant Tecktonik būtina judinti pakeltą dilbį virš galvos. Tecktonik išradėjai tvirtina, jog tai pirmasis elektro šokis su gausybe iš anksto užprogramuotų judesių.Savita išvaizda

„Mes stengėmės sukurti kažką visiškai naujo, pavyzdžiui, Tecktonik’e labai svarbūs rankų judesiai. Galima sakyti, kad šokant Tecktonik 80% judesių atlieka rankos, o likusius 20% - kojos, - teigia Alexandre’as Barouzdinas. - Tai labai aktyvus fizinis šokis. Tiesą sakant, daugiau Tecktonik išmokstama sveikatingumo centruose, nei šokių mokyklose!“

Ankščiau mūsų pašnekovas dirbo žymiame investiciniame banke „Merrill Lynch“. Tačiau tuo pat metu A. Barouzdinas buvo užsitarnavęs ir „vakarėlių liūto“ titulą. 2001 m. jis kartu su savo draugu baleto šokėju Cyrilu Blancu metė lankyti gėjų klubus ir pradėjo organizuoti vakarėlius, pavadinimu „Tecktonik Killer Nights“.

Jie vyko milžiniškame klube „Metropolis“, įsikūrusiame Prancūzijos sostinės pakraštyje. Į šios pasilinksminimo vietos šokių sceną vienu metu sugužėdavo net iki 8000 šokėjų.

Išskirtinio Tecktonik stiliaus ištakos tai pat glūdi šiuose vakarėliuose - aptempti džinsai, fluorescentiniai marškinėliai, pirštinės, žinoma, šukuosena: trumpai kirpti plaukai priekyje ir šonuose, ilgi gale, su želė suformuota „Mohikano“ stiliaus skiauterė viršugalvyje.

A. Barouzdinas pasakoja, jog vien per praėjusius metus jie suorganizavo 120 vakarėlių įvairiuose pasaulio kampeliuose. Jis teigia, kad Tecktonik atstovauja didelę dalį Prancūzijos jaunimo nuo 8m. ligi 25 m.

„Tai milijonai žmonių, - pabrėžia buvęs bankininkas ir priduria. - Ši mada internetu plinta lyg virusas. Net mums nuvykus į tokias šalis kaip Marokas ar Madagaskaras, tenykščiai gyventojai jau žino, kaip tiksliai turi būti šokamas Tecktonik.“Verslas

Tecktonik yra ne tik šokis, jaunimo mada, bet ir nemenkas pinigų sumas uždirbanti industrija. Nuo pat pradžios, jo kūrėjai A. Barouzdinas su draugu užregistravo prekės ženklą „Tecktonik“. „Mes siekėme apsaugoti vardą“, - paaiškina A. Barouzdinas. Jie nenorėjo, jog koks Tomas, Dikas ar Haris organizuotų vakarėlius su „Tecktonik“ pavadinimu.

2007 m. liepą, kuomet šis šokis Prancūzijoje pradėjo kopti į populiarumo Olimpą, jo kūrėjai pasirašė sutartį su didžiausios Prancūzijos televizijos kompanijos dukterine televizija TF1. Tai pakylėjo šį prekės ženklą į naują komercializavimo lygmenį.

Guillaume’as Lascouxas, žmogus, dirbantis TF1, atsakingas už Tecktonik prekės ženklo prekybą. Jis savo biure rodo krūvas marškinėlių, žurnalų bei energetinių gėrimų, su besipuikuojančiu Tecktonik vardu.

Nesusitarę su šiuo biuro klerku, niekas negali savintis „Tecktonik“ pavadinimo. Kas norėjo „praslysti“ be jo palaiminimo – dabar bylinėjasi teismuose. G. Lascouxas prasitaria, kad jis nori kontroliuoti ne tik prekės ženklą, bet ir Tecktonik įvaizdį.

„Mes nesivelsime į dalykus, susijusius su seksu, ginklais, alkoholiu ar narkotikais“, - tvirtina šis TF1 darbuotojas. - Tecktonik propaguoja labai teigiamas vertybes: laisvalaikį, vakarėlius, pagarbą vienas kitam, šokį, madą, energiją. Labai svarbu ir toliau laikytis šių principų, juolab, kad mūsų tikslinę auditoriją sudaro vaikai nuo šešerių iki dvidešimties metų.“

„Sarkozi šokis“

Įsijunk TV ir pamatysi reklamas, kuriose vaikai šoka Tecktonik mobiliųjų telefonų reklamose. Nueik į prekybos centrą ir ten išvysi „Tecktonik“ žaidimus „Playstation“ bei „Tecktonik“ mokyklinius krepšius. Lapkritį Paryžiuje duris atvėrė prabangių drabužių parduotuvė ir kirpykla, atspėjote, pavadinimu „Tecktonik“.

Tecktonik kritikai, tokie kaip jaunas rašytojas ir filosofas Vincentas Cespedesas, tvirtina, kad siekimas išpešti kuo daugiau finansinės naudos, pavertė Tecktonik beverčiu judėjimu.

„Kai esi jaunas, savo šokiu pareiški tėvams, kad esi laisvas žmogus. Kuri savo seksualumą, troškimus ir jie nėra kieno nors kito. Tavo šokis – asmeninės nepriklausomybės išraiška. Tačiau dabar tai nėra jaunimo šokis. Tai komercinis šokis. Tai saugus šokis. Be sekso, be narkotikų, be alkoholio... Tai anti rock'n'roll'iška! Tai Sarkozi šokis!“, - savo kritišką nuomonę apie Tecktonik išrėžia V. Cespedesas.

Apie tai, jog besaikė Tecktonik komercializacija įgriso iki gyvo kaulo, prabyla ir tie, kurie tapo šio šokio fanais, vos jam atsiradus.

Viena iš „Tecktonik Killer Nights“ šokėjų Lili Azian tvirtina, kad kasdien vis labiau stiprėjantis komercinis judėjimo atspalvis ją privertė prisižadėti pačiai sau, jog niekados nepirks prekės, turinčios „Tecktonik“ logotipą. Taip pat nuo šiol ji teikia pirmenybę kitam šokiui - Melbourne Shuffle. Apie jį kitame straipsnyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis