Į sceną - Melbourne Shuffle! (video)

Praėjusį sykį DELFI gatvė domėjosi meilės, vyno ir kankano šalyje, Prancūzijoje, užgimusiu electro muzikos šokiu Tecktonik. Paaiškėjo, kad šokio komercializacija baigia sunaikinti Tecktonik judėjimo esmę.

Dabar net ir ištikimiausi Tecktonik gerbėjai pradėjo nuo jo gręžtis bei ieškoti alternatyvos. Viena jų – šokis, dienos šviesą išvydęs ne Europos žemyne, o saulėtoje kengūrų ir koalų gimtinėje - Australijoje. Jūsų teismui pristatome Melbourne Shuffle.

Pogrindžio kūdikis

Kaip rašo inthemix.com, Melbourne Shuffle gimimo vieta galima laikyti devintojo dešimtmečio pabaigos Australijos didmiesčio Melburno undergroundo sceną.

Laikotarpiu, dar vadinamu acid house bei rave era, atsiradęs šokis buvo vienas iš keleto, konkuravęs su Jacking, Stepping bei Shuffling. Tačiau būtent Melbourne Shuffle sugebėjo į savo gretas pritraukti daugiausiai jaunimo.

Nors tiksliai nėra žinoma, kokio muzikos žanro įtaka lėmė šokio atsiradimą, tačiau Melbourne Shuffle turi gausybę panašumų su ankstyvaisiais džiazo šokių stiliais. Be to, jame aptinkama ir hiphopo elementų.9 dešimtmečio pradžioje Melbourne Shuffle gerbėjai šį šokį praturtino aktyviais rankų judesiais. Tai buvo neįprasta ankstesniems šokių stiliams (kvepia Tecktonik?).

Tačiau šokio pagrindu išliko greiti ir staigūs sportiški ėjimo judesiai, kuriuos suritminti padeda įvairios electro muzikos rūšys.

Tiesa, neilgai trukus po šokio gimimo, techno stilius prarado dominuojančią poziciją ir buvo beveik išstumtas iš karaliaujančių šokių muzikos pazicijų trejeto. Karūnuoti liko tik trance bei house.

Nei viščiukas, nei robotas

Šiandien Australijoje (ir ne tik) vargiai surasi paauglį, nieko negirdėjusį apie šią šokio rūšį. Kaip ir tecktonik, didžiausio populiarumo šokis sulaukė, patekęs į internetines erdves.

Jei pradžioje Melbourne Shuffle buvo tik undergroundinis reikalas, tai po keleto metų jis įžengė ir pop paauglių gyvenimą. Melburno gyventojai šį šokį pakrikštijo Shuffling (kojų vilkimu).

Pavadinimą Melbourne Shuffle sugalvojo užsienio didžėjai, vakarėlių lankytojai ir žiniasklaida, norėjusi apibūdinti šį populiarėjantį Australijos miesto reiškinį.

Hubpages.com teigimu, pradžioje neįgudusiai akiai šis šokis pasirodydavo kaip „viščiukų šokio ir trepsenančio roboto judesių mišinys“.

Kad judesiai iš tiesų būtų panašūs į viščiuko, o ne karvės ant ledo, šokėjai įsigudrino sau po kojomis pabarstyti talko miltelių, padedančių lengviau slysti ir atlikti tokius „aukštojo pilotažo“ triukus kaip sukimasis 360 laipsnių kampu bei įvairūs šuoliukai.

Narkotikai nebūtini

Būtina daugelio Melbourne Shuffle gerbėjų aprangos detalė, vadinamos

 • Phat pants .

  Jų privalumas - platūs kelnių galai slepia kojų judesius bei sukelia vizualinę apgaulę, kad šokėjas tvirtai jaučiasi ant grindinio, net ir tuo atveju jei jo pėdos nėra itin stabilios.

  Absoluteastronomy.com konstatuoja, jog šiandien Melbourne Shuffle neatsiejama daugelio rave vakarėlių V. Europoje, Australijoje bei Malaizijoje ir Tailande dalis.

  Kai kurie pastarosios šalies paplūdimiai jau kurį laiką garsėja po atviru dangumi rengiamomis Melbourne Shuffle naktimis.

  Nors skeptikai niurzga, kad energija, taip reikalinga Melbourne Shuffle, liejasi tik pavartojus narkotinių medžiagų, kurios yra įprastas dalykas reiverių vakarėliuose, tačiau teigti, kad tai tik reiverių šokis būtų neteisinga.

  Dažnai kartojamas teiginys, neva dabartinė jaunimo karta yra tingi ir pasyvi, skamba nelogiškai, išvydus jaunųjų shufflerininkų pasirodymus. Telieka pripažinti, kad judesiai ir visa šokio energija žvilgsnį prikausto tiek ilgai, kiek trunka geras Melbourne Shuffle pasirodymas.  Jau „užkibai ant kabliuko“ ir panorai išmokti šokti? Nebūtina lėkti į artimiausią šokių studiją maldauti choreografų paversti tave tokiu pat kaip ir šio vaizdelio herojus. Tereikia paspausti

 • čia ir gali nuo pat pradžių nemokamai pradėti mokytis šio užburiančio šokio subtilybių.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis