Marcas Jacobsas - dizaineris, kurį vadina „cool“ (nuotraukų albumas)

Sezonas po sezono, Marcas Jacobsas lyg netyčia atspėja, ką nori dėvėti viso pasaulio moterys. Jis pataikė į dešimtuką, merginoms pasiūlęs avėti super plokščiapadžius, bukanosius batelius vietoje grakščių aukštakulnių, dėvėti „Sergeant Pepper“ įvaizdžio švarkelius ar rankines su milžiniškomis, neproporcingai didelėmis sagtimis.

Šie mados „išradimai“ tapo Marco Jacobso prekiniu ženklu. Jo kūriniai virto viso pasaulio moterų aistra.

Nežinoti Marco Jacobso kolekcijų naujovių mažų mažiausiai nemadinga, o apie jį nebūti girdėjus, visiškai neatleistina.

Marcas gimė Niujorke 1963 metais. Tėvai, nieko bendra neturėję su mada, dirbo Williamo Morriso agentūroje ir mažai laiko praleisdavo su sūnumi. Vaiko globa teko pedantiškai ir skrupulingai senelei. Ji pirmoji ėmėsi formuoti Marco estetinę pajautą ir meilę moteriškai elegancijai, drabužiams.

Būdamas paauglys Marcas studijavo naktinių klubų lankytojų skonį. Dienas jis leisdavo „Mudd Club“, „Studio 54“ ir „Hurrah“ klubuose. Iki šiol jo kolekcijose jaučiama nostalgija 8 dešimtmečio „grunge“ jaunimo idėjoms.

Nuo 15 metų Marcas dirbo vienoje Niujorko drabužių parduotuvėje

Baigęs meno ir dizaino vidurinę mokyklą 1981 metais, Jacobsas įstojo į Parsonso dizaino mokyklą. Bestudijuodamas dizainą, Marcas susišlavė net du studentų mados apdovanojimus už savo kūrybą, tapo metų studentu.

Dar studijuodamas sukūrė megztinių kolekciją „Sketchbook“ prekės ženklui bei kolekciją Perry Ellis mados namams. Baigiamoji jo kolekcija iškart patraukė naujovių ieškančių dizainerių akį.

Vienas jų - Robertas Duffy. Netrukus ši ekstavagantiška asmenybė tapo Marco Jacobso verslo partneriu.

Po poros metų nuo baigiamosios dizaino mokyklos kolekcijos pristatymo, 1986 metais Jacobsas jau galėjo pasididžiuoti CFDA mados apdovanojimu.

Pirmuoju iš šešių, gautų iki šiol.

Taip prasidėjo iki šiol besitęsianti Marco Jacobso, vieno garsiausių šių laikų dizainerių, istorija.

Jis pripažintas geriausiu moterų mados dizaineriu 1992 metais. Jo draugais tapo tokios žvaigždės kaip Kim Gordon ar Vincentas Gallo.

Netrukus, bendraudamas su Niujorko žvaigždėmis Marcas Jacobsas ir pats tapo žvaigžde.

Jo klientais iki šiol yra visa puokštė Holivudo, Los Andželo, Londono, Paryžiaus pop žvaigždžių. Jo sukurtų drabužių nevengia dėvėti ir karališkų šeimų Nyderlanduose, Didžiojeje Britanijoje ir kt. nariai.

Kuo Marcas Jacobsas nustebino savo gerbėjus Paryžiaus mados savaitėje, pamatysite nuotraukų albume apačioje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis