Trolių karoliukai (Trollbeads) – nauja mada? (foto)

Vis dažniau ant lietuvių rankų ar kaklų galime pastebėti ne paprastus aukso ar sidabro papuošalus, bet originaliai ir savitai atrodančius trollbeads‘us. Šis papuošalas nurungia tradicinius aksesuarus todėl, kad ne tik dailiai atrodo, bet ir turi savo specialią simbolinę reikšmę.

Trollbeads‘ai - papuošalas susidedantis iš grandinėlės, užsegtuko ir daugybės trolių karoliukų. Žmogus, nusprendęs įsigyti trollbeads‘us, visų pirma renkasi apyrankę, kuri gali būti auksinė, sidabrinė arba juodos ar rudos odos. Vėliau jam teks susidurti su užsegimų gausa: šis gali būti ir auksinis, ir sidabrinis, tačiau nepamirškime, jog gali būti trolio, dramblio, akies rainelės ir kitų formų.

Galiausiai priartėjome prie trolių karoliukų, kurių yra visa galybė. Žmogus, nusipirkęs trollbeads‘us, turi galimybę įamžinti juose svarbiausius, maloniausius ir reikšmingiausius gyvenimo įvykius.

Galybėje trolių karoliukų apstu simbolikos, mitologijos ir įvairių pasakų motyvų, todėl susieti savo gyvenimo įvykius su karoliukais sunku tikrai nėra.

Karoliukai gali simbolizuoti įvairiausius dalykus, nes jų formai ir spalvinei gamai ribų nėra kaip ir žmogaus fantazijai, vienas dievas težino, ką žmogui gali simbolizuoti liūtas, žvaigždės, trikampiai, keturios varlytės, siūlų kamuolys, rėmeliai, karoliukas pavadinimu „Kirsk kampą“ ir t.t.

 • Trollbeads'ai

  Kiekvieno žmogaus gyvenimo įvykiai skirtingi, simbolikos supratimas taip pat, todėl kiekvieno žmogaus apyrankė bus unikali, originali ir nepakartojama.

  Trollbeads’ų istorija

  Trolių karoliukai į Lietuvą keliavo nuo 1967 metų. Kopenhagos priemiesčio rūsyje viena šeima nusprendė sukurti kažką tokio, kas paliestų kiekvieno žmogaus širdį, jungtų, vienytų juos, bet kartu ir išlaikytų jų individualumą.

  Karoliukai atsirado talentingoje Nielsenų ir Aagaardų šeimoje, tačiau Trollbeads‘ų tėvu laikomas žymus Danijos auksakalys Svedas Nielsenas.

 • Pirmasis trolių kamuoliukas išvydo pasaulį tada, kai jaunimas šėlo nuo hipių muzikos hito „Dancing Queen“. Tuo metu buvo madinga puoštis odos dirbiniais, o ypač odinėmis virvelėmis ant kaklo ar rankos.

  Trollbeads’ai tapo dideliu trijų kartų verslu, kuris savo idėja sužavėjo jau 40 pasaulio šalių, tap pat ir Lietuvą.

  Karoliukai gaminami iš aukščiausios rūšies metalų ir itališko Murano stiklo, tam, kad į juose įkūnyti gyvenimo įvykiai būtų saugūs. Trolių karoliukų kūrimas niekada nesustoja, jų nuolat daugėja ir daugėja, todėl gamintojai tikina, jog pasirinkimo galimybės tik didės.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis