Ekologijos manifestas Vivienne Westwood kolekcijoje 2010 m. (nuotraukų albumas)

Vivienne Westwood kuriamos kolekcijos žavi išskirtine dizainerės savybe - didžiulį dėmesį skirti smulkiausioms detalėms ir jomis pasauliui skelbti vienokias ar kitokias žinias. Šiai kolekcijai Vivienne pasirinko ekologijos temą – tai jau tapo tradicija.

Gotikinis ironiškas makiažas, aukštai sukelti tarsi įelektrinti plaukai žada neoakartojamą „Westwood“ stilių.

Šou prasideda, podiumu žengia pirmieji modeliai. Jie vilki netvarkingas, iš audinių atplaišų susiūtas sukneles, ant daugumos modelių krūtinių priklijuoti plakatai, skelbiantys ekologiškas idėjas. Šalia podiumo sėdinčių mados kritikų veiduose atsispindi nusivylimo kartėlis – kol kas dizainerė neparodė nieko naujo.

Kolekcijoje Vivienne derina nesuderinamus: iš perdirbto popieriaus pagamintą palaidinę - su megztais šortais, trumpų rankovių marškinėlius bei sportines futbolininkių kojines – su ilgaauliais batais, elegantišką little black dress– su ūkininkės skrybėle.

Įspūdinga barokinė suknelė derinama su plačiu odiniu diržu, sodininkės prijuostė – su gyvatės odos rankine, pilna gėlių.

Daugiausia diskusijų tarp mados kritikų sukėlė finalinė suknelė – šlepetės, iš audinio atplaišų surišti apatiniai, į kuriuos įdėta gėlių, vestuvių suknelės viršus, nuotakos šleifas bei geišos makiažas.

Vivienne Westwood kolekcijose ekologija visuomet užima svarbią vietą. Paukščių plunksnos modelių plaukuose, augalų motyvai, elektros ir metalo spalvos, plakatai su kultiniais užrašais „+5“ bei „Act fast, slow down, stop climate change“, modelius paverčiantys maratono dalyvėmis, pasauliui skelbia aiškią žinią.

Vivienne Westwood žavi išskirtinėmis idėjomis bei jų interpretacijų gausa. Rio de Žaneire paplitusi idėja skalbinius kabinti tarp daugiabučių namų atsispindi kolekcijos koncepcijoje, „Alisos Stebuklų šalyje“ detalės, ekologinė idėja: elektros ir metalo spalvos – visa tai šį sezoną buvo dizainerės įkvėpimo šaltinis.

Kolekcijos pabaigoje ant podiumo žengusi Vivienne neatrodė tokia užtikrinta dėl to, ką daro, kaip praėjusį sezoną. Pasikartojantys elementai su skirtingomis interpretacijomis finansiškai atneša didžiulę sėkmę, bet ar tai – ne pernelyg paprasta bei nuobodu pankų karalienei Vivienne Westwood? Į šį klausimą atsakys kitų sezonų kolekcijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis