Londono mados savaitei 25-eri (nuotraukų albumas)

Prieš 25-erius metus Olympijoje, mašinų stovėjimo aikštelėje, prasidėjo pirmoji Londono mados savaitė (LFW). Per ketvirtį šimtmečio Didžiojoje Britanijoje mada tapo beveik politiniu reiškiniu, buvo planuota uždaryti visas dizainerių drabužių parduotuves bei dizainerių kūrinius leisti demonstruoti tik užsienio miestuose.

Džiugu, kad per šiuos 25-erius metus praktiškai niekas nepakito – LFW – vis dar grynakraujė, anarchistinė ir neišvengiamai kūrybinga. Tai renginys, kur nauji ir dar nežinomi vardai prasiveržia į pasaulinę rinką.

Mėgėjiškumo kultas tapo nuvalkiotas, jį pakeitė subrandintas mados suvokimas – iškilo pripažinimo verti, originalūs ir kokybę išpažįstantys dizaineriai.

Sekso dievas: Antonio Berardis

Kaip teigia pats dizaineris, savo drabužių kolekcijai jis siekia suteikti savito unikalumo, britiško ir sicilietiško jautrumo, ekstremalaus moteriškumo, seksualumo bei feministiškos jausenos.

Sicilietiško kraujo Lincolnšyro berniukas A. Berardis prieš 10-metį išvažiavo iš Britanijos, siekdamas savo vardo pripažinimo Milane. Tačiau galiausiai jis grįžta į LFW, teigdamas, kad Londonas – tai vieta, kurioje kaip niekur kitur yra priimami jaunieji mados kūrėjai.

Betty Jackson originalumas

„Londonas – vienintelis miestas, kuriame jauniems dizaineriams suteikiamas šansas padaryti savąjį šou. Todėl buvo tiesiog nepakartojama visus juos stebėti. Mes padarėme savo renginį būtent tokį, kokio ir tikėjomės,“ – teigia B. Jackson.

Šios dizainerės pavasario/vasaros ’10 mados kolekciją įkvėpė Shaughai miesto mada: „Tai toks miestas, besistengiantis tapti moderniu, tačiau vis dar gyvenantis praeitimi bei tradicijomis. Jame senyvo amžiaus žmonės apsupti modernizmo, o jaunuoliai – tradicinės Kinijos aplinkos.

Kovotojas Jonathanas Saundersas

„Tai toks keistas verslas. Tu gali šimtui žmonių siūti sukneles, tačiau bet kuriuo metu yra galimybė bankrutuoti. Ir, kad ir kiek investuotum į savo verslą, visuomet gali viską prarasti, ypač jeigu mados kolekcijos demonstravimas kainuoja apie 200,000$.

Aš nenoriu būti žinomas tik dėl savo vardo. Noriu jums šį kartą LFW pasiūlyti ne tik kokteilinio stiliaus sukneles, bet įvairesnį garderobą“, - teigia Jonathanas Saundersas.

Roksanda Hincic

Belgrade (Jugoslavijos sostinė) gimusi, buvusi modeliu R. Hincic mano, kad jos kolekcija atspindi tiek praeitį, tiek ateitį. „Daugiausia romantikos bei klasikos elementų mano kolekcijoje kyla iš vaikystės prisiminimų Belgrade,“ – teigia ji. Ji įsitikinusi, jog kokteilinės suknelės, kurios jai atnešė sėkmę, turi būti nenuobodžios ir kaskart naujos.

Clementsas Ribeiro

Clementsas Ribeiro ir Inacio Ribeiro - sutuoktinių komanda, kurie nuo 2000 iki 2007 metų kūrė kolekcijas ne tik savo vardinių drabužių parduotuvėms, bet ir prancūzų „Cacharel“ kompanijai. „Mes visą savo laiką praleidome Paryžiuje, Londoje ir Italijoje. Taip gyventi buvo itin sudėtinga,“ – sako Clementsas.

Tačiau dabar jie savo kūrybos tempus sulėtino ir visą dėmesį skiria tik savo vardinių suknelių, kurios pasižymi gera kokybe, kūrybai.

Holly Fulton

Karališkojo meno koledžo („The Royal College of Art“) magistrantė Holly jau antrą kartą dalyvauja LFW renginyje. Šią dizainerę remia „Swarovski“.

Šios dizainerės pagrindinis tikslas – suderinti senamadišką moteriškų drabužių siuvimą bei modeliavimą su moderniomis medžiagomis, taip suteikiant moteriškai figūrai stiprumo ir grakštumo.

Minimalistas Osmanas Yousefzada

O. Yousefzada savitumas - didelių pastangų nereikalaujantis, elegantiškas bei diskretiškai seksualus įvaizdis.

Afganas Osmanas turi pavydėtiną sugebėjimą suderinti etninius, nacionalinius motyvus su europietišku drabužių stiliumi.

Tanya Ling

Nors Tanya studijavo dizainą, paskutiniuosius keletą metų jos dėmesys buvo sutelktas į mados iliustracijų kūrimą.

Savo pirmajai mados kolekcijai įkvėpimo dizainerė sėmėsi iš brandaus amžiaus politikės-aktyvistės Nancy Cunard: „Ji visa širdimi atsidavusi savo idėjoms prieš fašizmą ir rasizmą“. Nancy Cunard stilius ir gyvenimo būdas įkvėpė T. Ling sukurti prašmatnią suknelių kolekciją. Galima teigti, jog tai visiškai kitoks požiūris į madą, tačiau neneigsime, jog nestilingas.

Auksinis berniukas Christopheris Kane’as

Kaip teigia pats C. Kane’as, norint konkuruoti su internacionalinėmis mados firmomis, negalima būti prastesniam nei jos. Galbūt dėl tokio reiklumo Kane’o drabužiai yra įmantrūs, novatoriški ir intriguojantys.

Modernistas Clare’as Waightas Kelleris

Kaip teigia pats C. W. Kelleris: „Milane tu turi būti itin vikrus, o Londone gali daryti viską, ko tik geidžia tavo širdis. Galbūt todėl LFW renginio metu šio dizainerio drabužių kolekcijoje tikrai neatsispindi prašmatnus „miesčioniškumas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis