Niūriems vakarams - DIY mada (foto)

Vėlyvas ruduo: šlapdribos, lietūs ir kitos orų išdaigos, norom nenorom priverčia sėdėti namuose. O ką veikti sėdint? Pakarpyti, palankstyti ar pasiūti šį bei tą. Na, o šis bei tas gali virsti naujutėlaičiu diržu ar aksesuaru, tereikia fantazijos ir įkvėpimo šaltinių.

Šiandien DELFI gatvė vėl atidaro DIY (Do It Yourself – pasidaryk pats) dirbtuves.

Megztiniai

Pradėkime nuo to, kas palikta spintoje graužti kandims – megztiniai. Šį kartą nesiūlysime imti virbalus, siūlus ir pulti į darbą. Ne, šįkart - idėjos, kaip megztinukus atnaujinti ar papuošti.

Norite atnaujinti megztinį, bet naujos segės nepakanka? Išbandykite kitą variantą. Megztinį šone, viduryje, ar kurioje kitoje vietoje perkirpkite išilgai. Apsiūkite įvairiais siūlais, raukiniais, juostomis, įsiūkite sagas ar kaspinėlius…

Nelabai aišku? Kaip tai padaryti, aiškiai parodyta

 • čia.

  Na, o štai dar keli

 • pavyzdžiai, kaip gali atrodyti tavo „naujas“ megztinis.

  Alternatyvių variantų, ką būtų galima padaryti iš megztinių, tikrai yra. Šaltomis dienomis, kad blauzdos nešaltų, iš megztinio puikiausiai galima „pavogti“ blauzdines arba riešines.

  Tai padaryti panašu į juokų darbą. Pirma, reikia nukirpti megztinio rankoves, pasimatuoti jas ant kojos išvirkščia puse ir susmeigti adatėles, tose vietose, kuriose reiks padirbėti su siuvimo mašina.

  Nusiėmus būsimuosius „kojų šiltintojus“, susiuvame tas vietas, kurias pažymėjome, nukerpame nereikalingą medžiagą, išverčiame į gerąją pusę ir

 • štai!

  Žinoma, tai ne viskas, ką šiandien galime pasiūlyti. Benaršant internete, galima atrasti netikėčiausių daikčiukų, kurie gali būti padaryti iš seno megztinio. Štai bene mieliausias žiemai daikčiukas – megzta rankinė.

  Tereiks tik nereikalingo megztinio, kantrybės, siuvimo mašinos (o jei jos nėra, tai labai įgudusių rankų), adatų ir visų kitų reikalingų atributų. O visas procesas pavaizduotas

 • čia .

  Rankinės


  Dar „neišsisėmėme“! Laukiate, kada galėsite mesti gniūžtę į mielą draugą, bet neturite šiltų kumštinių pirštinių? Ne bėda. Vilnonis megztinis - jūsų išeitis.

  Tereikia apibrėžti savo ranką ant megztinio, paliekant vieną ar du centimetrus susiuvimui, iškirpti šablonus, juos susiūti ir jau turite vilnones

 • pirštines.

  Na, o tiems, kurie jau skuba ruoštis Kalėdoms, suradome irgi smagių daikčiukų, pagamintų iš megztinių. Padarykite iš megztinių jaukias dovanų

 • kojines ar Kalėdines
 • eglutes .
 • Viskas labai paprasta, o rezultatai atrodo nepaprastai. Tereikia turėti lininį, medvilninį ar kokį kitą lengvai tapomą, dažomą maišelį. Taip pat prireiks specialių dažų toms medžiagoms ir noro, ką nors pakeverzoti ant maišelio.

  Jei nemokate piešti – ne bėda, pasidarykite šabloną, trafaretą, kurį uždėję ant rankinės galėsite nudažyti. Kaip tai turėtų atrodyti, parodyta

 • čia.


  Marškinėliai

  Patobulinti galite ir savo senus, gero draugo ar tėčio marškinius. Vietoje sagų rankogaliuose, įsiūkite šilkinius ar velvetinius kaspinėlius. Kaspinėlių spalvų įvairovė tikrai plati, tad yra iš ko rinktis.

  Na, ir dar vienas hint‘as šiandien skirtas marškiniams, į kišenėlę esančią prie krūtinės įdėkite ką nors ryškaus, nebūtinai turi kyšoti marga nosinaitė, bet galite nustebinti kylančia gėle iš jos ar ant tos kišenėlės išsiuvinėti, išvelti, galų gale – nupiešti snaiges, lapelius ar kas tik šaus į galvą.

  Žinoma, tai ne paskutinius mados šauksmus atspindintys pasiūlymai, tačiau DELFI gatvė tikisi, kad atrasite, kas atnaujins jūsų garderobą.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis