Ką reikia žinoti renkantis kokybišką laikrodį?

„90% Lietuvos moterų laikrodį renkasi ne pagal kokybę, o pagal jo grožį“, – teigia šveicariškų laikrodžių Lietuvoje esančio parduotuvių tinklo „Ženeva“ generalinė direktorė Gita Kniukštienė. Tačiau kiekviena moteris, įsigydama laikrodį, kaip ir bet kokį kitą daiktą, nori, kad šis būtų kokybiškas. Taigi, ką turi žinoti prieš rinkdamasi šį aksesuarą?

Nereikia pamiršti fakto, kad bet koks kokybiškas daiktas savo kaina pralenkia kitus, ne tokius patvarius gaminius. Laikrodžiai ne išimtis: nusprendusi įsigyti gerą ir kokybišką laikrodį, šiam pirkiniui teks skirti ne smulkią sumą. Tačiau dabar apie tai, kurie laikrodžiai iš tiesų laikomi kokybiškiausiais ir kokios jų techninės ypatybės.

Kuo skiriasi kvarcinis ar mechaninis laikrodžiai?

Tiek kvarcinis, tiek mechaninis laikrodžiai, jei jie pagaminti solidžioje pasaulyje žinomo prekinio ženklo kompanijoje, bus geros kokybės. Vis dėlto mechaniniai laikrodžiai kokybės ir prabangos skalėje žymimi pirmuoju numeriu ir yra skirstomi į dvi rūšis: prisukamus ranka bei automatinius. Pastaroji mechaninių laikrodžių rūšis reikalauja specifinės priežiūros – reguliaraus laikrodžio laikymo specialioje užvedimo dėžutėje, kuri imituoja rankos judesius ir automatiškai prisuka laikrodį.

Nors tokius gaminius dažniausiai renkasi vyrai, tačiau laikrodžius kuriančios kompanijos yra sukūrusios ir moteriškų mechaninių laikrodžių linijas. Lipant laikrodžių prekinių ženklų piramide į viršų, kvarcinių modelių vis mažėja ir pačioje prabangos viršūnėje esantys gamintojai kuria išimtinai vien mechaninius laikrodžius. Tokie gaminiai laikomi elitiniais ir yra brangūs.

Kvarciniu laikrodžiu vadinamas tas, kuris laiką matuoja kvarco kristalo virpesiais. Šie laikrodžiai, dėl savo populiarumo, mažesnės kainos ir pakankamai geros kokybės, yra pagrindiniai konkurentai mechaninio tipo laikrodžių gamintojams.

„Kvarciniai laikrodžiai nuo mechaninių skiriasi mechanizmo konstrukcija, jie veikia elemento pagalba. Kas kiek laiko teks keisti bateriją, žinoma, priklauso nuo jos kokybės. Specialiose vietose pirkta baterija gali veikti netgi dvejus metus.“, – pasakoja G. Kniukštienė.

TAIP PAT SKAITYK: Ką privalai žinoti apie kvepalus?

Ciferblatą galima pavadinti laikrodžio „veidu“ – šis atlieka ne tik pagrindinę laikrodžio funkciją, bet ir estetinę, todėl renkantis laikrodį ypač svarbu atkreipti dėmesį į laikrodžio apsauginį skydą – stiklelį. Safyrinis stiklas visame pasaulyje pripažintas geriausiu ciferblato „sargu“, o antroje vietoje – mineralinis stiklas.

Kaip prižiūrėti laikrodį?

Gita Kniukštienė teigia, kad, net ir įsigijus brangų ir prabangų laikrodį, riešo aksesuarą reikia prižiūrėti ir saugoti nuo išorinio poveikio: „Nėra nesibraižančių laikrodžių. Jei laikrodis pagamintas iš prabangaus metalo, pavyzdžiui, aukso, tai dar nereiškia, kad šis nesusibraižys. Subraižyti įmanoma netgi plieną. Galbūt sunkiausiai subraižomais galima laikyti keramikinius laikrodžius, tačiau ir šią medžiagą galima pažeisti, kad ir su deimantu!“

Kaip žinia, esama laikrodžių, kurie pasižymi atsparumu vandeniui. Tačiau, G. Kniukštienės teigimu, piktnaudžiauti šia savybe taip pat nederėtų: „Maudytis ir nardyti galima tik su specialiai tam skirtais laikrodžiais. Panirus giliai į vandenį, slėgis gali paveikti laikrodį, o prasiskverbęs kad ir minimalus vandens kiekis sukelti koroziją mechanizme. Beje, moterys, norėdamos apsaugoti laikrodį ir užtikrinti jo ilgalaikį grožį ir veikimą, turėtų nusiimti aksesuarą užsiimant namų ruošos darbais, taip pat sportuojant ir, be abejo, plaukiojant. Laikrodis yra subtilus technikos gaminys, tad jį reikia prižiūrėti, kartais išvalyti – šią paslaugą teikia laikrodžių serviso centrai. Pasirūpinti išorine laikrožio švara, žinoma, galima ir pačioms.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis