Perku internete: kaip neapsirikti renkantis batų dydį?

Pirkti batus internete, ko gero, būtų iššūkis ir pačiai Carrie Bradshaw. Juk net parduotuvėje kartais būna sunku apsispręsti, ar bateliai patogūs, ar tikrai idealiai tinka. Bet interneto parduotuvių kainos neretai būna tokios viliojančios, o pasirinkimas – toks svaiginantis, kad giliai įkvepi, iškvepi ir... susigundai. Ką turėtum žinoti prieš ištiesdama savo kojytę ir kreditinę kortelę internetu siūlomai kurpaitei?

Susipažink: dydžių lentelė. Atrodytų, ko gi dar į ją žiūrėti, jei ir pati kuo puikiausiai žinai savo dydį, o prireikus gali nesunkiai sužinoti ir jo atitikmenį angliškoje ar amerikietiškoje sistemoje? Vis dėlto pasitikrink. Ne visada standartiniai dydžiai sutampa su konkretaus gamintojo dydžiais. Todėl kiekviena save gerbianti interneto parduotuvė ir pateikia savo dydžių lentelę. Nepatingėk dar kartą kruopščiai išsimatuoti savo pėdą ir žvilgtelėk, kurį dydį turėtum rinktis iš tikrųjų. Tik tada spustelėk „Pirkti“!

Kaip pamatuoti savo pėdą?

Pastatyk pėdą ant popieriaus lapo. Laikydama pieštuką tiksliai vertikaliai, kuo tiksliau apibrauk pėdos kontūrą. Dabar pamatuok atstumą tarp dviejų labiausiai nutolusių taškų – kulno ir ilgiausiojo piršto.

Standartinė dydžių lentelė:

Pėdos plotis

Atkreipk dėmesį, kad kai kurie gamintojai turi specifinį pėdos pločio žymėjimą:

Europoje

Didesnis ne visada geriau. Daugelis interneto parduotuvių maniakių žavisi gudrybe: pirkti vienu dydžiu didesnius batelius nei reikėtų. Logika paprasta: jei kartais įsigyti bateliai būtų per maži – nieko jau nebepadarysi, jų neapsiausi. O jei bus dydžiu per dideli – dar galima ieškoti išeičių: specialūs užkulnių lipdukai ar truputėlį vatos į batų nosį – ir tu jau eini nebeklapsėdama. Vis dėlto toks apdairumas ne visada pataiko į dešimtuką.

Didesnis dydis ypač neparanku jei perki:

... aukštakulnius. Jie paprastai šiek tiek prasitampo, todėl, jei avi 37-38 dydį, rinkis mažesnįjį.
... batus kailiniu pamušalui. Kiek padėvėjus batus kailis susispaudžia, tad batai natūraliai truputį padidėja.
... zamšinius batus. Labai svarbu, kad jie idealiai apgultų koją – zamšas greitai prasinešioja, prisitaiko prie pėdos, o, jei batai bus per dideli – jie tiesiog išsiklaipys.
... batus iš JAV. Amerikiečių gamintojai garsėja kaip dažniausiai šiek tiek padidinantys standartinius dydžius.

Vis dėlto geriau rinkis didesnį jei perki:

... batelius iš Kinijos. Jų gamintojai labiausiai linkę sumažinti dydžius, tad kinų 38 dydis, tikėtina, tiks tik 36 dydį avinčioms kojytėms. Siauresnius ir mažesnius nei tikiesi batelius gali gauti ir pirkdama itališką avalynę.
.... ilgus batus, jei tavo blauzdos raumeningos. Žinodama, kad tau ir taip sudėtinga rasti sau tinkančius ilgus batus, neprašausi pasirinkusi vienu dydžiu didesnius – šių batų ir blauzdos dalis atitinkamai turėtų būti platesnė.

Tavo didžiausia baimė: bateliai netiko, grąžinti – neįmanoma (arba neapsimoka). Nepamiršk, kad ir iš šioje keblioje padėtyje nebūtinai liksi it musę kandusi. Naujutėlaičius batelius gali pasiūlyti įsigyti bičiulėms, parduoti ar apsikeisti internete.

Ir nepamiršk bendrų pirkimo internete taisyklių:

* Iš anksto pasidomėk prekės grąžinimo sąlygomis.
* Prieš pirkdama perskaityk klientų atsiliepimus - juose gali rasti naudingos informacijos apie tave dominančią prekę iš tų, kas ją jau pirko, matė ir čiupinėjo.
* Jei tik turi galimybę – iš pradžių pasimatuok batelius „gyvai“: gali būti, kad tos firmos bateliais prekiaujama ir mūsų parduotuvėse.
* Abejoji, kokį dydį rinktis? Parašyk pardavėjui! Paprašyk sukonkretinti: ar medžiaga, iš kurios pagaminti bateliai, tamposi, koks tau rūpimo dydžio ilgis ar plotis centimetrais ir pan. Pasak aktyvių interneto apsipirkinėtojų, 9 atvejais iš 10 pardavėjas tau atsakys!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis