6 idėjos, kaip dekoruoti pabodusius drabužius

Jei spintoje radai keletą „atgyvenusių“ drabužių, kuriuos išmesti gaila, tačiau vilkėti jų taip pat nebesinori, tuomet metas atlikti „gelbėjimo operaciją“ – dekoravimą. Iš tiesų, puošybos elementais prikelti drabužį antram gyvenimui galima greitai ir nesudėtingai. Štai kelios idėjos drabužių dekoravimui.

1. Akmenėliai ir kiti puošybos elementai. Dekoruojant tokiomis detalėmis, kaip akmenėliai ar metalinės puošybos detalės, gali leisti savo fantazijai lietis laisvai: prisiūti ar priklijuoti dekoravimo elementus prie marškinių apykaklės, jais marginti palaidines bei sukneles, sudarant norimų raštų ir siluetų formas, papuošti į viršų paraitytų džinsų kliošą. Beje, nesistenk siūti ar klijuoti šiuos puošybos elementus simetriškai – tam reikia tikrai geros akies ir įgūdžių. Beje, asimetrija atrodys kur kas stilingiau ir originaliau.

Beje, iš sunkesnės medžiagos pagamintus ar didesnius puošybos elementus ant standžios medžiagos gali klijuoti karštais klijais! Nepamiršk, kad tokių klijų daug tepti nereikia, nes, prispaudus akmenėlį ar metalinę detalę, jie ims veržtis pro kraštus. O nuvalyti ar gražiai nugramdyti jau nebepavyks.

TAIP PAT SKAITYK: 3 aksesuarai, kuriuos gali pasidaryti pati (foto)

2. Dažymas. Egzistuoja visa galybė būtų, kaip gali dažais atnaujinti seną drabužį. Vienas jų – dekoravimas naudojant trafaretus. Kieto popieriaus lape nupiešk norimas figūrėles ar piešinėlius ir jų vidurį peiliuku kruopščiai išpjauk (beje, parduotuvėse gali įsigyti jau paruoštų trafaretų). Tuomet ant lygaus pagrindo pasidėk drabužį ir, prie jo tvirtai prispaudusi trafaretą, teptuku dažyk išpjautas vietas. Nepamiršk, kad naudoti reikia specialius, medžiagos dažymui skirtus dažus. Kitu atveju, po pirmo skalbimo piešinėlių ant drabužio nebeliks, o išsilieję dažai gali drabužį ir sugadinti.

3. Pėdkelnių dekoravimas. Pasidaryti stilingas pėdkelnes taip pat gali jas dažydama ar prisiūdama karoliukus, akmenėlius. Tačiau greičiausias būdas jas atnaujinti – priklijuoti blizgučius. Blizgančios pėdkelnės puikiai derės prie vakarinės aprangos. Jų dekoravimui tau prireiks tik pasirinktos spalvos birių blizgučių ir purškiamų klijų. Pasidėjusi ant lygaus pagrindo pėdkelnes išpurkšk klijais ir nedelsdama tose vietose berk blizgučius. Po kelių sekundžių į kiekvieną kojinę įkišk ranką, kad abi pėdkelnių pusės nuo klijų nesuliptų. Klijams šiek tiek išdžiuvus, pakartok jų purškimą dar keletą kartų. Po poros valandų per pėdkelnes kelis kartus švelniai perbrauk delnu, kad nubyrėtų neprilipę blizgučiai.

TAIP PAT SKAITYK: Kaip išsirinkti kelnes pagal kūno sudėjimą?

4. Puošyba gipiūru. Šiais metais drabužiai, turintys gipiūro medžiagos įsiuvus, ypač madingi ir populiarūs. Tad, iškirpusi senų marškinėlių/ suknelės/ švarkelio nugaros dalį arba šonus, įsiūk gipiūrą. Šis dekoravimo būdas užtruks šiek tiek ilgiau, nes gipiūrą prikabinti reikia šiek tiek kruopštumo. Tačiau rezultatas vertas pastangų!

5. Kutai. Turbūt greičiausias būdas kardinaliai pakeisti drabužio išvaizdą – jį sukarpyti. Iš trikotažo siūtą daugiasluoksnį sijoną, marškinėlius ar suknelės apačią sukarpyk į lygias (nebūtinai) juosteles ir jau turi vasarišką naują drabužį!

6. Balinimas. Mėgindama nudažyti drabužį ombre stiliumi ir išgauti tolygiai pereinančias spalvas šiek tiek užtruksi. Todėl, jei turi tamsius marškinėlius, suknelę ar palaidinę, jos apačią tiesiog įmerk į medžiagos baliklį ir šiek tiek palaikyk. Taip pat gali balikliu aptaškyti drabužį ir po kurio laiko jį išplovusi turėsi ne tik naujai atrodantį, bet ir vienetinį drabužį.

Nuotraukos: www.pinterest.com; www.tumblr.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis