Pasidaryk pati: batelių „restauracija“ pagal madingų aukštakulnių dizainą

Nebepataisomai nusilupo aukštakulnių noselės ar kulniukai? O gal tiesiog įgriso seni klasikiniai smailianosiai bateliai? Nepulk jų mesti į šiukšlių dėžę: jei turi entuziazmo ir laisvo laiko (beje, ir kantrybės), tuomet gali aukštakulnius „restauruoti“ taip, kad šie primins garsaus prekinio ženklo „Salvatore Ferragamo“ 2011 – aisias sukurtų ir iki šiol madingų batelių dizainą.

Merginoms skirto tinklaraščio autorė, besislepianti po pseudonimu ir blogo pavadinimu „love Maegan“, savo skaitytojoms pademonstravo ne lengvą, tačiau kardinalų batelių pakeitimo būdą: teks apsišarvuoti kantrybe ir įdėti nemažai darbo, tačiau savo aukštakulnių galiausiai negalėsi atpažinti netgi tu pati.

TAU PRIREIKS:

* Batelių poros atnaujinimui;
* Audinio, marginto „gaidžio pėdelės“ raštu (pied-de-poule);
* Audiniui klijuoti skirtų klijų arba lipalo;
* Mažos kempinėlės;
* Žirklių.

Pirmas žingsnis: pamatavusi kulniuko aukštį ir plotį ir pridėjusi prie išmatavimų papildomų porą centimetrų (tiek į viršų, tiek į šonus), iš audinio iškiprk dvi netaisyklingos formos detales (kaip parodyta nuotraukoje). Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar vienoduose medžiagos gabalėliuose raštas eina taip pat/ ta pačia kryptimi.

Tuomet, naudodama kempinėlę, ištepk vieno batelio kulną storesniu klijų sluoksniu ir kruopščiai priklijuok medžiagą: smailiųjį kampą taikyk viršuje, o iškarpos šonus greta pakulnės atsargiai įkirpk ir priglausk iš abiejų kulniuko pusių. Tuomet ranka išlygink medžiagą taip, kad nesusidarytų raukšlelės. Dabar trumpam palik batelius nuošalyje, kad išdžiūtų.

Trečias žingsnis: iškirpk iš medžiagos du didelius stačiakampius, kuriais turėtų užsidengti kiekvienas batelis ir dar liktų keli centimetrai šonuose pataisymams. Tuomet klijais ištepk aukštakulnių noseles ir ant kiekvieno jų įstrižai (audinio kampą taikant su smailėjančia batelių nosele) dėk marginto audinio stačiakampius. Iš šonų būtinai turi likti daugiau laisvos, neprilipusios medžiagos. Taip pat nepamiršk medžiagą klijuoti taip, kad ant abiejų batelių raštai eitų ta pačia kryptimi.

TAIP PAT SKAITYK: Christian Louboutin nuotakoms sukūrė vestuvinių batelių kolekciją (foto)

Pirštais atsargiai išlygink susidariusias pūsleles ir leisk šiek tiek išdžiūti tam, kad medžiaga neslankiotų ir galėtum atlikti kitus veiksmus. Vėliau batelių šonuose, greta pado patepk daugiau klijų ir prispausk medžiagą. Galiausiai žirklėmis įkirpk smailianosių priekyje, kad galėtum, pakartotinai patepusi klijų, dailiai užlankstyti noseles.

Ketvirtas žingsnis: medžiagos dalį, kuri uždengia batelių vidų, iškirpk, tačiau palikdama kraštelius, kurie bus klijuojami ir užsilenks į batelio vidų. Tuomet batelio šonus ištepk klijais ir priglausk medžiagą: jei keltis gan aukšta, gali tekti medžiagą vietomis šiek tiek įkirpti, kad nesusidarytų raukšlelės. Tai padarius turėtų likti nepriklijuotos medžiagos dalis – kolkas ją tik įkirpk.

Penktas žingsnis: batelių nugarėlę, virš kulniuko patepk klijais ir glausk medžiagą, ties sudūrimu galiausiai nukirpdama nereikalingus audinio kraštus.

Metas priklijuoti likusią medžiagą ir toje vietoje, kurioje iškirpai medžiagą kojos įkišimui. Batelio kraštusi ir šiek tiek vidinę batelių pusę ištepk klijais bei, kruopščiai užlenkusi, prispausk medžiagą batelio viduje.

Dabar medžiagos likučius apkarpyk greta batelių pado, dar kartą kraštus sutvirtindama klijais.

TAIP PAT SKAITYK: 3 aksesuarai, kuriuos gali pasidaryti pati (foto)

Šeštas žingsnis: kadangi dailiai paslėpti kulniuko ir likusios batelio dalies sudūrimą nėra paprasta, todėl iš medžiagos pasidaryk juosteles, kurias vėliau priklijuok sudūrimo vietose. Beliko sutvarkyti batelius, nukerpant nepastebėtus medžiagos kraštelius ir viską sutvirtinant klijais.

Nuotraukos: www.lovemaegan.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis