Podiumą sudrebino išraiškingų formų modeliai!

Pavargai laikytis nuobodžios dietos, skaičiuoti kalorijas ar iškrovos dienas? Na ir gana! Atsipalaiduok nors sekundei, lieso kūno kultas pamažu grimsta užmarštin. Mados pasaulis įrodė, kad ir čia apvalios formos gali iškovoti savo šlovės minutes.

Paryžiaus mados savaitėje pristatyta Ricko Owenso kolekcija sulaukė prieštaringų vertinimų. Šio dizainerio manekenių tipažas kasmet panašus – itin liaunos, iškilių skruostikaulių ir išbalusio veido merginos. Tad žiūrovai, kaip įprasta, tikėjosi išvysti podiumu kaukšint ilgakojes gražuoles, primenančias svetimos galaktikos gyventojas. Tačiau tokio reginio jie nesulaukė.

Šį kartą R. Owensas nusistovėjusią mados pasaulio tvarką apvertė aukštyn kojom – ant podiumo pasirodė išraiškingų formų profesionalios šokėjos. Nutaisiusios rūškanas minas jos trepsėjo gatvės šokių ritmu. Kolekcijoje buvo dar vienas netikėtumas: tarp 40-ies modelių tik 3 šviesiaodės, o visos kitos – afroamerikietės.

Dizaineris pripažino, kad ši kolekcija jam tapo iššūkiu: „Tai buvo lyg pratimas: pasitikrinau, kaip manipuliuoju drabužiais pritaikydamas juos įvairių figūrų moterims. Nesiruošiau ieškoti teisingumo, koks kūnas gražus, o koks ne. Stengiausi sukurti modelius kuo patogesnius visiems, o ne tik tokius, kokius gali vilkėti įprastos manekenės“, – viename interviu sakė R. Owensas.

Pagrindinė kolekcijos performanso tema buvo komandinis darbas, tačiau, pasak dizainerio, kiekvienoje, net ir darniausioje komandoje egzistuoja vidinis azartas, konkurencija. Tamsioji komandinio darbo pusė šokėjų nepaveikė, energingai trepsėdamos ir šokį sustiprindamos šūksniais, jos žingsniavo kaip viena.

Įsimintinas pasirodymas žiūrovams kėlė susižavėjimą, jie negailėjo ovacijų. Po renginio ne vienas svečias pastebėjo, kad sulaukti dėmesio ir palaikymo paprasta, tereikia išdrįsti būti savimi.

Daugiau kolekcijos nuotraukų – fotogalerijoje:

"Sipa Press" nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis