„Victoria's Secret“ modelis E. Vilkevičiūtė: manekenių standartai keičiasi

Susipažinti su dizaineriu Juozu Statkevičiumi ir jam paspausti ranką – didelė garbė. Gerbiamo mados talento būti supažindintai su pasaulinio lygio modeliu Edita Vilkevičiūte ar „Yves Saint Laurentmados namų atstove – tai dar didesnis įvykis, kuris nutinka tik kartą gyvenime. COSMO tokios progos niekada nepraleistų! Taigi, skubame dalintis savo įspūdžiais ir istorijomis, kurias įžymūs mados pasaulio žmonės papasakojo specialiai COSMO skaitytojoms.

J. Statkevičius neslepia, jog pasiruošimas naujausios kolekcijos pristatymui ir paskutinių taškų sudėliojimas kainavo bemieges naktis. Renginio dieną nespėjantis pailsėti Juozas nuo pat ankstyvo ryto plušo pristatymo patalpose. Taigi, nenuostabu, kad išsikovoti dizainerio dėmesį prieš pat mados šou – misija beveik neįmanoma. Todėl COSMO kantriai laukė, kad po sėkmingo pristatymo euforijos apimtam Juozui galėtų užduoti bent vieną klausimą.

J. Statkevičius su gera drauge režisiere D. Ibelhauptaite

Stebėtina, tačiau oficialiame vakarėlyje, skirtame pasidžiaugti naujais Juozo kūrybos rezultatais, dizaineris atrodė tarsi tik ką gimęs. Nors šiek tiek, kaip pats sakė, išsekęs, tačiau kupinas entuziazmo. Turbūt nė vienas į vakarėlį užsukęs šou žiūrovas neliko nepalytėtas dizainerio šypsenos ar nuoširdaus žodžio.

Paklaustas, kaip jaučiasi po grandiozinio prêt-à-porter drabužių kolekcijos pristatymo, Juozas nuoširdžiai nusišypsojo ir pasisiūlė supažindinti su jam brangiais žmonėmis, kurie prisidėjo prie renginio įgyvendinimo ir jį palaikė. Šios asmenybės, kaip sakė dizaineris, gali geriausiai įvertinti galutinį rezultatą ir papasakoti daugiau įdomių detalių.

Ant J. Statkevičiaus podiumo – „Victoria's Secret“ angelas

Edita Vilkevičiūtė, karjeros aukštumų mados pasaulyje pasiekusi manekenė, puikiai žinomo „Victoria's Secret“ šou angelas, nebe pirmus metus garsinantis Lietuvos vardą, grįžo į gimtinę tam, kad pademonstruotų geriausias J. Statkevičiaus 2014–ųjų pavasario ir vasaros kolekcijos sukneles. Su garsiausiais mados namais bendradarbiaujantį modelį prisikviesti į gimtinę pavyktų tikrai ne kiekvienam, tačiau Edita apie Juozą kalba su didele pagarba. Klausydamasis jos supranti, jog Juozas iš tiesų yra Lietuvos mados istorijoje daugiausiai pasiekęs dizaineris.

COSMO teiravosi, kurie naujos drabužių linijos kūriniai Editai padarė didžiausią įspūdį: „Man labai patiko visa kolekcija, tačiau pirmoji ir finalinė suknelės, kurias vilkėjau, sužavėjo labiausiai“, – sakė žymi manekenė.

Manekenė Edita Vilkevičiūtė

Tarptautinės karjeros galimybė – sėkmės reikalas

Daugelis manytų, jog šitiek pasiekusi mergina greičiausiai aukštai iškėlusi nosį. Tačiau tiesa ta, kad Edita – stebėtinai nuoširdi ir maloni dama. Paklausus, kaipgi jai pavyko išplaukti į tarptautinius vandenis, manekenė prasitaria, jog tokie gyvenimo kelio posūkiai – kone sėkmės reikalas: „Pakliuvau į teisingas rankas, o tokia sėkmė ištinka tikrai ne kiekvieną modelio karjeros siekiančią merginą“, – atvirai pasakojo E. Vilkevičiūtė ir pridūrė, kad įsisukus į Lietuvos modelių pasaulį, tokios karjeros kažin ar galima tikėtis.

Meilę rado už Atlanto

Editos teiravomės, ar ji žada užtrukti Lietuvoje, juk tokios svarbos modelio grafikas turbūt labai griežtas... Keista, bet viskas yra kitaip: pasak Editos, manekenių darbo laikas beveik nenuspėjamas. O į gimtą šalį manekenė grįžta gana dažnai – juk šeimos nepasiilgti neįmanoma. Mergina sakė, jog praleidusi porą dienų kaime su šeima, deja, ir vėl privalės pakelti sparnus ir išvykti į užsienį.

Nuostabi mergina ta Edita: kalbantis atrodo, jog greta sėdi draugė, o ne visą pasaulį grožiu apkerėjusi deivė. Deja, šios damos širdis jau užimta. „Jis – amerikietis“, – tik tiek pavyksta išpešti iš manekenės, pristatyme vilkėjusios vestuvinę suknelę.

E. Vilkevičiūtė demonstruoja J. Statkevičiaus kolekciją

Pasaulinio lygio manekenei dietų laikytis nereikia

Ar jai, kaip ir daugumai mados verslo gražuolių, tenka kankintis skaičiuojant kalorijas ir nuolatos laikytis dietų? Ir vėl nustembame sužinoję, kad Edita savęs beveik nevaržo: „Tenka atsisakyti kai kurių produktų, tačiau dietos nesilaikau. Tiesiog pradėjusi dirbti modelio darbą, o tiksliau, išvykusi į kitą šalį, ėmiau sveikai maitintis ir man tai labai patinka. Tai nereiškia, kad nuolatos plušu sporto salėje ar greitojo maisto ilgą laiką nesu akyse regėjusi, – pasakojo E. Vilkevičiūtė. – Manau, kad dėkinga turiu būti savo genams. Juk ne paslaptis, dauguma modelių intensyviai dirba su savo kūnu. Bet ar pastebėjot, kad manekenių standartai keičiasi? Galima pamatyti ir itin liesų, ir stambesnių modelių.“

Modeliu tapo netikėtai 

Kad vyrauja skirtingi modelių tipažai, pastebėjo ir kitas vakarėlyje pasirodęs svečias. Profesionaliu modeliu dirbantis Andrejus Zakharovas apgailestavo, jog mados sostine tituluojamame Paryžiuje populiariausi itin liesi vaikinai. „Mielai gyvenčiau ir dirbčiau Paryžiuje, deja, šio miesto rinkai reikalingi perkarę modeliai, – sakė atletiškas jaunuolis. – O italų ar Didžiosios Britanijos dizaineriai kaip tik dažniau renkasi vyriškesnius.“

Pasak Andrejaus, kol kas labiausiai jį traukia Berlynas, šis miestas užbūrė kūrybiška dvasia, kuri lydi kiekviename žingsnyje. Pats Andrejus laisvu nuo darbo metu taip pat kuria – jo aistra muzika, atvedusi ir į mados industriją. Prieš daugiau nei penkerius metus Andrejus grojo roko grupėje, jam nesvetima scena. Fotokamerų nebijančiam vaikinui draugai kartą prasitarė, kad jam tiktų modelio darbas. Netrukus po improvizuotos fotosesijos A. Zakharovui ėmė plūsti rimti modelio darbo pasiūlymai. Šiandien be fotosesijų ir podiumo modelis taip pat didžėjauja klubuose.

J. Statkevičius su modeliais A. Zakharovu (k.) ir M. Lucka (viduryje)

Charizmatiškas džentelmenas, dirbęs su garsiausiais

Andrejui jau teko pristatyti garsiausių mados namų kolekcijas: „Dsquared2“, „Armani“, „Vivienne Westwood“, „Dolce & Gabbana“, „Bottega Veneta“, „Etro“, „John Galliano“, „John Richmond“, būtų galima vardinti ir vardinti. Jo nuotraukos puošia „GQ“, „Valstrom Magazine“ bei kitus žinomus žurnalus.

Ir ne veltui, Andrejus – iš tiesų vertas nuodėmės. Išraiškingi veido bruožai, gilus žvilgsnis, charizmatiška šypsena ir gebėjimas kiekviename kadre chameleoniškai persimainyti. Nė nesitikėtum, kad realybėje šis modelis ne širdžių ėdikas, o paprastas ir labai malonus vaikinas. Kai COSMO pokalbio metu pradėjo linkti keliai ne tik dėl išvaizdaus pašnekovo, bet ir dėl žudančių aukštakulnių, Andrejus akimirksniu surado patogesnę vietelę šalia sausakimšo baro.

A. Zakharovas mados namų "DSquared2" kolekcijos 2014 m. pavasario ir vasaros pristatyme

J. Statkevičius atrado socialiniame tinkle

Paklaustas apie pažintį su J. Statkevičiumi, Andrejus papasakojo, jog dizaineris jį pastebėjo tiesiog facebooke ir pasiūlė bendradarbiauti: „Apie Juozą nežinojau, tačiau pamatęs, kokio dydžio šou jis rengia, ką kuria, negalėjau atsisakyti, taip atsidūriau Lietuvoje“.

Kolekcijos pristatymo vakarą Andrejus demonstravo kelis kostiumus ir negailėjo gerų atsiliepimų: „Jie nepriekaištingi, puikiai sukirpti.“ Iš Maskvos atskridęs vaikinas pasidžiaugė, kad viešnagė Vilniuje jam patiko, deja, savojo krašto negyrė: „Maskva – ne mano miestas, žmonės ten nėra malonūs, čia daug smagiau. Jau spėjau aplankyti kelis klubus, radau įdomių pažinčių.“

A. Zakharovas dizainerio J. Statkevičiaus pristatyme

COSMO nesusilaikė nuo intymesnės temos – meilės: „Taip, Maskvoje laukia mano mergaitė, bet dažnos kelionės santykiams ne į naudą. Jaučiu, kad turėti mylimą žmogų tiesiog patogu, saugu, vis dėlto nuvažiavęs į kitas šalis matau gražių moterų, kažkas krūtinėje atrodo ima liepsnoti, o namų židinyje tos ugnies trūksta“, – kalbėjo Andrejus. Ar kada teko draugauti su modeliu? Atsakymas greitas ir paprastas – ne, nors vaikinas sako, kad manekenės labai patrauklios, jam artimesnės merginos ne iš mados pasaulio.

Tarp svečių – Y. S. Laurent'o atstovė

Vakarėlio metu susipažinome ir su itin svarbia mados persona Katia Pertsova. Ši dama jau daugelį metų yra J. Statkevičiaus kūrybos gerbėja, būtent Juozui ji patikėjo sukurti savo vestuvinį ansamblį. K. Pertsova du dešimtmečius dirbo kartu su legendiniu Yves'u Saint Laurent'u, kūrė aksesuarus.

Iš Rusijos į Paryžių ji atvyko dar 1980 m., paskatinta Juozo ir juos supažindinusio garsaus mados istoriko Aleksandro Vasiljevo, dizainerė prieš porą metų išleido memuarus „Mano Yves'as Saint Laurent'as“, kuriuose pasidalino savo patirtimi pasaulinio garso mados namuose. K. Pertsovą sužavėjo Y.S. Laurento aistra kitoms kultūroms, ypatingai jį traukė Rusija ir turtinga jos istorija. Anot ponios Katios, viena įsimintiniausių – 1976 m. Y. S. Laurent'o kolekcija, įkvėpta Diagilevo rusiškojo baleto.

J. Statkevičiaus kolekcijos – aukštas lygis

K. Pertsova pasakojo, kad teatrališkumas neatsiejamas ir nuo mados guru J. Statkevičiaus kolekcijų. „Juozo kolekcijos labai aukšto lygio, apmąstytos iki smulkiausių detalių. Jis rengia puikius mados pristatymus, prilygstančius garsiausiems mados namams, tai nepakartojama“, – apie bičiulio kūrybą atsiliepė K. Pertsova.

J. Statkevičiaus bičiulė K. Pertsova

Juozo 2014 m. pavasario ir vasaros kolekciją dizainerė stebėjo pasipuošusi išskirtiniu aksesuaru – kristalais inkrustuota širdimi. Šį kaklo papuošalą K. Pertsovai padovanojo Y. S. Laurent'as, tokios dovanos atitenka tik ypač artimiems garsaus modeliuotojo draugams. Ponia Katia minėjo, jog šiuo aksesuaru puošiasi ypatingomis progomis, o J. Statkevičiaus pristatymas – viena tokių.

Nuotraukos: D. Laurutis, K. Čachovskis, AFP/Scanpix ir organizatorių archyv.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis