I.Dovydėnaitė: vestuvinės suknelės spalvą reikia derinti prie dantų

Lengvi kaip debesėlis, puošti įvairiomis detalėmis ir įvairiausių raštų megzti drabužiai yra vizitinė dizainerės Indros Dovydėnaitės kortelė, o juos renkasi ne tik originalumo, bet ir praktiškumo ieškančios nuotakos. Naujausią Indros kūrinį vestuvėms bus galima pamatyti vestuvių parodoje Vilniaus Rotušėje spalio 24-26 dienomis.

Tinka visiems sezonams

Jeigu daugelis dizainerių vestuvinių suknelių sezonu gali pavadinti vėlyvą pavasarį ir vasarą, tai Indrė Dovydėnaitė džiaugiasi, jog nuotakos į ją kreipiasi visais metų laikais. Kai šilta – jos renkasi iš viskozės, šilko megztas sukneles ar medžiagos ir mezginio derinius, o žiemą karaliauja vilna, mohera.

„Viena mergina prisipažino, jog kai jai pasipiršo mylimasis ji sutiko tekėti tik su sąlyga, kad vestuvės bus žiemą, nes ji labai nori pasipuošti mano suknele”, – džiaugėsi pripažinimu kūrėja.

Kiekviena suknelė – atskiras kūrinys ir nebūtinai skirtas romantikėms. 

„Kiekviena suknelė kitokia – ilga, trumpa, klasikinė, netradicinė, įprastos balsva ar ryškiaspalvė”, – vardino galimybes Indra.

Riba tarp mados ir tautodailės

Megzta vestuvinė suknelė sukuriama per du mėnesius, bet nuotakas I.Dovydėnaitė skatina kreiptis bent prieš pusmetį – reikia laiko suderinti modelį, gali tekti užsakyti siūlus, o ir norinčių eilėje yra ne viena. Jeigu norite klasikinės baltos suknelės, dizainerė rekomenduoja rinktis baltos atspalvį, kuris ne baltesnis nei jūsų dantys, nes labai negražiai tuomet atrodo šypsena.

Jeigu vestuvėse turite papildomą spalvą, kas dabar yra labai madinga, galima ją „įvesti” ir į suknelę.

„Jeigu sutariame, kaip gražiai tą spalvą interpretuoti, tuomet aš visad už, nes atsiranda išskirtinumas. Bet kai nuotaka nori prie savęs derinti vyrą - tuomet atsiranda labai plonytė riba tarp mados ir tautodailės. Norisi, kad mezginys būtų aukštoji mada, o kai atsiranda per daug detalių – gali netyčia nulipti laipteliu žemiau. Kai atsiranda per daug detalių, jaunosios nori vis daugiau papildomų aksesuarų, aš stabdau. Juk norisi, kad karaliautų suknelė, kurios niekas neužgožtų”, – teigė I.Dovydėnaitė.

Suknelė be rūpesčių

Nors kiekviena suknelė savita, kurta tik specialiai tai merginai, Indra kratosi etiketės, kad į ją kreipiasi tik originalumo, netradicinių sprendimų ir kažko „tokio” ieškančios moterys.

„Aš kaip tik manau, kad mano suknelių nori labai praktiškos nuotakos. Megzta suknelė nėra tokia suvaržanti, mažiau įpareigojanti, o pasikeitus krinolinus į paprastą medžiagą, suknelė tiks ir kitoms progoms”, – įsitikinusi dizainerė.

Dar iš vaikystės Indra prisimena, kaip jos mama mezginius skalbdavo rankomis su specialiais plovikliais, vėliau atsargiai džiovindavo ir ta priežiūra jai rodėsi itin sudėtinga. Todėl pradėjusi megzti nusprendė išbandyti kas nutiks, jeigu savo kūrinį išskalbs skalbimo mašinoje specialiame skalbiniams skirtame maišelyje.

„Ir nieko! Be to, mano suknelės nesiglamžo, todėl ypač patogios toms, kurios tuoktis skrenda kažkur kitur”, – privalumus vardino dizainerė. Na, o megztiems drabužiams negalioja ir visų nuotakų lieknėjimo „bacila” – mezginys visad prisitaikys prie šiek tiek pakitusių kūno formų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis