E. Sidaras: kokios vestuvinės suknelės madingos?

Mados namų „Cantas” dizaineris Egidijus Sidaras vestuvių parodoje Išteku.lt Vilniaus Rotušėje spalio 24-26 dienomis pristatys kitų metų tendencijas atspindinčią vestuvinę suknelę. Kuo ji bus išskirtinė - galima bus palyginti kartu su dešimties žymiausių Lietuvos dizainerių darbais, kurie taip pat bus eksponuojami parodoje, o dabar – E.Sidaro įžvalgos ir patarimai nuotakoms.

Vyrauja nuomonė, kad merginos bijo kreiptis į dizainerius, nes jie kuria tik labai įdomiai, ekstravagantiškai bei, būkim atviri, brangiai. Ar tai tiesa?

Turbūt sunkiausia, jog jos nemato galutinio rezultato ir reta kuri jį įsivaizduoja. Pirmas, antras primatavimai, kuomet dar suknelės nesimato, patys sunkiausi, todėl jos dreba, reikia daug kalbėtis.

O dėl kainų – manau, kai kuriais atvejais nuoma kainuoja panašiai. Mūsų mados namuose suknelės siuvimas be audinių kainuoja nuo 3000 Lt, korsetinės – 3500 Lt. Su audiniais vestuvinė suknelė gali kainuoti 5000-8000 lt ir dar daugiau.

Kokia nuotaka „geresnė” – ta, kuri tvirtai žino ko nori ar kuri visiškai pasitiki jūsų nuomone?

Man labai įdomu išklausyti kas patinka, ko nori. Labai reta, kuri neturi jokios vizijos.

Kokias galėtumėte įvardinti vestuvinių suknelių tendencijas, madas?

Mes kuriame išskirtines sukneles, visas skirtingas ir merginos nenori visos to paties. Galiu pastebėti, kad dabar mažėja nėrinių – ši vasara buvo pats jų pikas, bet mažės. Juokiuosi, kad kai reikėjo nėrinių – jų nebuvo, o dabar visur jų gali rasti.

Šiai parodai kuriu suknelę be nėrinių, nes jau pavargau nuo jų. Aišku, nėriniai visada yra gražu, kai jie gražūs ir gražiai pritaikyti, bet kai visi tai daro – darosi neskanu.

Ar patariate nuotakai bendro įvaizdžio klausimais?

Mes nedarome šiaip sau suknelės. Noriu, kad nuotaka galvotų apie batus, man svarbu kokios bus gėlės, papuošalai, nuometas. Nėra taip, kad tik „iškiši” suknelę lyg salone.

Kada patariate kreiptis, jeigu nori dizainerio kurtos suknelės?

Kuo anksčiau, tuo geriau. Norisi apsitarti, rasti abiems patinkantį sprendimą, be to ir medžiagas užsakyti. Siūti dažniausiai pradedame likus mėnesiui iki vestuvių, nes visos būsimos nuotakos lyg susitarusios meta svorius, nors jau net nėra nuo ko mesti. Turėjau nuotaką, kuri suknelę užsisakė prieš dvejus metus ir per juos nežinia kiek kartų pasikeitė jos nuomonė.

Ką manote apie pamerges vienodomis suknelėmis?

Manau, išvis nereikia tų pamergių. Net vyrams, kurie pas mus užsisako kostiumus, juokauju, kad jie bus tik gražus fonas.

Vestuvinių kostiumų pasiuvame net daugiau nei vestuvinių suknelių. Galiu išskirti kad prėjusią vasarą vyravo įvairiausios mėlynos atspalvių, nuo ryškios iki labai tamsios, kostiumai. Vyrai prie jų derina kaklaraiščius arba peteliškes. Kaklaskarės daug retesnės, bet tuomet reikia liemenės. Kai kurie nori fantazijos, paskui dar segasi butonjerę... Aš visada patariu neperspausti.

Taip pat ir nuotakoms – viską sumažinu, nuimu. Patariu, kad būtų ne daugiau trijų papildomų dalykų. Mažiau yra daugiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis