7 priežastys, kodėl tavo drabužiai atrodo pigiai

Jei daiktas kainuoja pigiai, tai tikrai nereiškia, kad jis ir atrodyti turi pigiai. Jei nori, kad drabužiai atrodytų kur kas brangiau, nei kainavo, rinkdamasi juos atkreipk dėmesį į šiuos svarbius septynis punktus.

1. Rauktos siūlės
Masinės drabužių gamybos atstovai tokias mėgsta, nes drabužiai tokiomis siūlėmis kur kas tinkamesni įvairioms figūroms nei tie, kurių siūlės plokščios, lygios. Visada nelyginamai sudėtingiau pasiūti tiksliai pagal figūrą pritaikytą drabužį. Vadinasi, toks bus brangesnis ir jį galės įpirkti kur kas mažiau žmonių. Pati pagalvok – kuo labiau drabužis tiks asmeniškai tau, tuo mažiau jis tiks visiems kitiems. Nori nenori, o figūros juk vis tiek skiriasi.
Ieškok drabužių ryškios formos bei lygiomis siūlėmis. Ir visada pirmenybę teik klostėms, ne rauktoms siūlėms.

2. Puošmenos
Siuvinėjimai, blizgučiai, karoliukai ir kniedės atrodo fantastiškai, kai jais kokybiškus audinius rankomis išmargina meistrai. Tačiau kai siuvamąja šitaip išpuošiami keletą dešimčių litų kainuojantys marškinėliai, įspūdis visiškai priešingas. Parduotuvėje, tiesa, tos puošnios detalės gali atrodyti dar visai nieko, tačiau pradėjus drabužį dėvėti ima greitai irti. O toks drabužis atrodys tik ypač pigiai ir neskoningai.
Siūlome pačiai papuošti paprastus drabužius. Gali panaudoti turimą bižuteriją, kitokias puošnias detales.

3. Tamsių ar itin sodrių spalvų medvilniniai megztukai
Iš pradžių jie atrodo tobulai, tačiau pakanka išskalbti kelis kartus, ir spalvos pradeda blukti, audinys išsipašo, nueina gumulėliais.
Rinkis švelnesnių spalvų medvilninius megztukus: pilkos, kurios nors pastelinės, baltos. Jei jau labai norisi tamsios ar ryškių spalvų, skalbk tokius drabužius ne skalbykle – tik rankomis. Arba naudokis sausojo valymo paslaugomis.

4. Nėriniai
Viena yra tikri rankų darbo nėriniai, kuriais puošiami brangūs vestuvių ir aukštosios mados apdarai, ir visiškai kas kita – plokšti mašinomis išraityti gipiūrai. Be abejo, pasitaiko malonių išimčių, tačiau jei nenori atrodyti pigiai, verčiau tokių puošmenų venk.
Vietoje jų rinkis ploną tinklinį audinį. Gal jis ir ne toks mergaitiškas kaip nėriniai, tačiau ganėtinai moteriškas ir perregimas. Tad jokio skirtumo, pirktas nebrangių drabužių parduotuvėje ar Dolce & Gabbana butike.

Arba rinkis drabužius, kur nėriniai naudojami tik kaip akcentas. Tokie nėriniai turi būti subtilūs ir nelygiais kraštais, atitinkančiais nėrinio raštą. Nesusigundyk tokiais, kurie sulenkti ir susiūti tiesiai kaip visi kiti audiniai.

5. Smulkūs, sudėtingi ir mažų įvairiaspalvių gėlyčių raštai
Kuo smulkesnis ir sudėtingesnis raštas, tuo daugiau šansų, kad kažkas bus ne taip.
Teik pirmenybę paprastiems, grafiniams raštams, tokiems kaip dryžiai, žirneliai, langeliai. Tiesa, jie turėtų būti iš itin kontrastingų spalvų, pavyzdžiui, juodos ir baltos.

6. Netinkamas dydis
Tinkamas dydis yra svarbiausias veiksnys, nulemiantis, kaip atrodys drabužis – pigiai ar ne. Jei rankovė per plati arba petys per siauras, jei kelnių klešnė per ilga ar per laisva, drabužis atrodys pigiai. Net jei kainuotų milijoną litų. Drabužis, kurio dydis neatitinka tavo dydžio, tavęs dėvimas atrodys kaip šlamštas. Nesvarbu, kokio super duper dizainerio būtų siūtas.
Jei tokį drabužį jau įsigijai, nunešk jį siuvėjui. Jis gali su juo padaryti stebuklus. Tik prieš tai sužinok, kiek tau kainuotų taisymai – gal būtų pigiau nusipirkti naują daiktą?

7. Netvarkingos detalės
Palaidi siūlai, nelygios raukšlės, iškritusios ar per laisvai prisiūtos sagos, raštas, kuris, pasibaigęs viename krašte, į kitą pereina netolygiai, – visos tokios detalės pigina drabužį.
Prieš pirkdama daiktą atidžiai ištyrinėk. Ar siūlės tiesios, ar kraštai dailiai sutvarkyti. Ar kišenės raštas atitinka kitų drabužio dalių raštą. Palaidus siūlus nukirpk žirklėmis – traukti jų nevalia. Taip, tai smulkmenos, bet jeigu jos tinkamai sutvarkytos, drabužis atrodo visiškai kitaip – daug kokybiškiau ir brangiau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis