Modelių agentūros vadovė: mados pasaulio durys, kurios atsiveria ne visiems

Apie Paryžiaus ir Milano podiumų trauką, glamūrą ir J.P. Gaultier spindesį ir paprastumą – interviu su „Lama Model Management“ agentūros direktore Marija Bukauskaite.

Marija Bukauskaitė per šiuos metus pačiupinėjo nemažai didžiosios mados pasaulio – lankėsi Paryžiaus ir Milano mados savaičių renginiuose, susipažino su daugybe garsių dizainerių bei modelių, tarp jų su Jean Paul Gaultier, šiemet pristačiusiu jau paskutinę pret-a-porter kolekciją, bei ekstravagantiškuoju Roberto Cavalli. Vis dėlto, labiausiai mados namų vadovę žavi tai, kad vis daugiau ir daugiau lietuvaičių žengia svarbiausiais pasaulio podiumais.

Marija, dalyvavote vienose svarbiausių mados švenčių pasaulyje, kur apsilankyti svajoja dauguma moterų – Paryžiaus bei Milano mados savaitėse – kokie įspūdžiai, kaip tokie renginiai atrodo „iš vidaus“?

Madų savaitės pritraukia labai daug svarbių mados srities žmonių iš viso pasaulio. Paprastai šou organizuojami istoriniuose rūmuose, garsiose paveikslų galerijose ar įspūdingų viešbučių salėse. Kuo garsesnio dizainerio darbai pristatomi, tuo daugiau įtakingų žmonių pamatysi. Gali sutikti ir „Vogue“ žurnalo redaktorę Anna Wintour, ir „Cosmopolitan“ redaktorę Janna Coles bei kitų panašaus „kalibro“ asmenybių. Tai sukuria ir tam tikrą laukimo atmosferą, nuotaiką – ja mėgaujiesi visą renginį, nors pats madų šou tęsiasi vos 15 – 20 minučių.

Kokie žmonės dalyvauja mados savaitės renginiuose? Sutikote daug garsių, įdomių asmenybių – ar realybėje jie tokie pat kaip žurnalų viršeliuose?

Renginiuose susirenka daug žmonių, Paryžiuje dalyviai – ypač puošnūs. Ne vienas dizaineris pasikviečia įžymybes, pavyzdžiui, Yves Saint Laurent mados namai pasikvietė dainininką Lenny Kravitzą, Jean Paul Gaultier – aktorę Catherine Deneview, Stella Mccartney – aktorę Selmą Hayek.

Mano darbas susijęs su mada, tad labiau domina su mano sritimi susijusios pažintys. Paryžiaus mados savaitėje teko susipažinti su dizaineriais Jean Paul Gaultier, Valentinu Judashkinu, Sarah Burton (Alexander Macqueen kūrybine direktore). Milano mados savaitėje susipažinau su dizaineriu Roberto Cavalli, supermodeliu Irina Shayk, dizainerėmis Laura Biagotti bei jos dukra Lavinia Biagiotti, Gaia Trussardi (Trussardi mados namų kūrybine direktore). Nemažą įspūdį paliko ir Rosta Celentano, aktoriaus bei dainininko Adriano Celentano dukra. Visi jie – labai skirtingos asmenybės, bet aš visada jaučiau pagarbą daug gyvenime pasiekusiems žmonėms, negaliu jais nesižavėti.


Marija Bukauskaitė su supermodeliu Irina Shayk

Kas labiausiai žavi didžiuosiuose mados renginiuose? Jau ne pirmi metai dalyvaujate juose, nes to reikalauja darbas ar į šiuos renginius vykstate kaip į šventę sau?

Į Milaną bei Paryžių dažniausiai vykstu susitikti su verslo partneriais, kitomis modelių agentūromis. Mūsų agentūra bendradarbiauja su geriausiomis agentūromis pasaulyje, tokiomis kaip „Elite“, „IMG“, „Next“, „Viva“ ir daugeliu kitų. Mados savaitė – tai vieta užmegzti naudingoms pažintims darbe.

Kas juose labiausiai žavi? Žinoma, drabužių kolekcijos. Su nekantrumu laukiu kuo gi nustebins dizaineriai. Neretai iškart po madų šou parduotuvėse įsigyju patikusius gaminius. Visa mados savaitė pralekia kaip didelis šviesos blyksnis, pilnas glamūro bei skubėjimo. Tai nepamirštami renginiai pilni nepamirštamų žmonių.

Jean Paul Gaultier Paryžiuje atsisveikino su pret-a-porter ir dabar kurs tik aukštąją madą. Kokios vyravo nuotaikos renginio metu? Ar nebuvo gaila, kad toks talentingas žmogus nusprendė palikti dalį mados pasaulio?

Jean Paul Gaultier surengė unikalų madų šou. Tokio šou Paryžiaus madų savaitė dar nebuvo mačiusi. Renginys vyko didžiausiame Europoje kino teatre „Le Grand Rex“, kuris labiau panašus į operos teatrą nei kino teatrą.


Marija Bukauskaitė su dizaineriu Jean Paul Gaultier

Visas šou buvo tarsi didelis spektaklis – jo metu dizaineris apžvelgė savo kūrybos metus bei išrinko Miss Jean Paul Gaultier. Podiumu žengė garsūs šiuo metu supermodeliai Karlie Kloss, Coca Rocha, taip pat daugelis 70-ųjų bei 80-ųjų Prancūzijos televizijos žvaigždžių. Renginys paliko neišdildomą įspūdį bei sulaukė didžiulių ovacijų. Po šou žmonės atsistoję šaukė: „Bravo“.

Jean Paul Gaultier – mados genijus, tad žinoma, gaila, kad daugiau nebekurs pret-a-porter kolekcijų. Kaip žmogus, jis taip pat paliko didelį įspūdį – tokio garbingo ir geranoriško žmogaus seniai nebuvau sutikusi. Na, bet manau, kad jo haute couture kolekcijos dar ilgai drebins pasaulį!

Paryžius ir Milanas – didžiausi Europos mados centrai, tačiau ir labai skirtingi tiek patys miestai, tiek jų mados. Kokie ryškiausi Paryžiaus ir Milano mados savaičių skirtumai?

Paryžiaus mados savaitė įspūdingesnė, joje savo kolekcijas pristato daug dizainerių ne tik iš Prancūzijos. Tarp jų – Valentino, Alexander Mcqueen, Stella Mcartney, Velentinas Judashkinas ir kiti. Pristatyti savo kolekciją Paryžiuje – didelis pasisekimas dizaineriui! Čia madų šou neretai vyksta įspūdinguose pastatuose, pavyzdžiui. Net ir dalyviai Paryžiaus mados savaitėje rengiasi puošniau nei Milane. Žinoma, Milano madų savaitė nenusileidžia Paryžiui savo svarba, Italai turi daugiausia visame pasaulyje garsių ir mėgstamų dizainerių. Taip pat pastebimi ir italų bei prancūzų mentaliteto skirtumai – Paryžiuje daugiau arogancijos nei Milane.


Marija Bukauskaitė su dizaineriu Valentinu Judashkinu

Šiemet sutikote ne vieną įsimintiną mados pasaulio asmenybę. Kas labiausiai sužavėjo? Gal susipažinote su itin charizmatišku kylančiu dizaineriu ar modeliu, kurio vardas dar nėra gerai pažįstamas Lietuvoje?

Mane žavi dizainerių asmenybės, jų pozityvi energija, nuoširdumas bei paprastumas. Labiausiai įsiminė Jean Paul Gaultier bei Laura Biagiotti su dukra Lavinia Biagiotti. Pabendravus su šiomis neeilinėmis asmenybėmis nelabai norisi važiuoti namo (šypsosi). Šiemet tiek Paryžiaus, tiek Milano mados savaitėje buvo kaip niekada daug naujų modelių. Stebint merginas visada įdomu, kurių karjeros ateityje pasieks viršūnę, naujų merginų laukia didelis ir sunkus darbas norint išsilaikyti mados pasaulio olimpe. Paryžiaus mados savaitėje lankosi daug kylančių dizainerių, bet jų kolekcijų pristatymas dažniausiai būna show roomas (išnuomotas plotas su sukabintais drabužiais) prabangiuose viešbučiuose. Paryžiaus bei Milano mados savaitėje jų būna šimtai. Tiesa, ten teko matyti ne vieną lietuvį dizainerį (šypsosi).


Marija Bukauskaitė su Laura Biagiotti

Per savo karjerą sutikote nemažai supermodelių. Kuo skiriasi lietuvaitės nuo kitų šalių, pavyzdžiui, Italijos, Prancūzijos modelių? Ko mūsų merginoms reiktų iš jų pasimokyti? O galbūt atvirkščiai – kuo mūsiškės pranašesnės ? Juk jau yra užkariavusios ne vieną mados pasaulio viršūnę.

Lietuvaitės skiriasi savo mentalitetu, jos šiek tiek uždaresnės, nelabai drąsios. Ypač jaunos mergaitės. Italėms bendravimas nėra didelė problema, taip pat jų ryškesni veido bruožai. Prancūzėms būdingas nedidelis pasipūtimas.

Tačiau blyškus rytų europiečių tipažas šiuo metu yra labai populiarus, tad lietuvaitėms tikrai reiktų naudotis proga – juk rytų europietės laikomos gražiausiomis moterimis pasaulyje.

Kokių bruožų reikia merginai, siekiančiai tapti modeliu? Į ką Jūs, kaip mados namų vadovė, pirmiausia atkreipiate dėmesį rinkdamasi naujus modelius?

Modelis turi turėti taisyklingus veido bruožus, dideles akis, taisyklingus dantis bei nepriekaištingą veido odą. Svarbus ir ūgis – merginos turi būti nuo 174 iki 180 cm, vaikinai – nuo 186 iki 188 cm. Merginų klubų apimtys neturėtų viršyti 90 cm. Mados pasaulyje išvaizdai keliami dideli reikalavimai, bet tai viena geriausiai apmokamų sričių. Taip pat svarbi ir modelio asmenybė – būsimi modeliai turi gerai jaustis tarp nepažįstamų žmonių, būti savarankiški ir dar svarbiau – komunikabilūs!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis