Pavasariu alsuojanti Agnės Kuzmickaitės kolekcija

Praktiška mada trečiadienio vakarą triumfavo Vilniaus mažajame teatre. Vienos talentingiausių Lietuvos dizainerių – Agnės Kuzmickaitės – sukurti originalūs modeliai užgesus podiumo šviesoms galės nesunkiai rasti vietą puoštis mėgstančių lietuvių spintose.

Įkvėpimo trečiajai asmeninei kolekcijai dizainerė sėmėsi iš savo kaip mamos patirties bei trejų metų dukters Leonardos pirmųjų piešinių. Pagal juos sukurtos išraiškingos aksomo aplikacijos puošia perregimas šilko organzos sukneles, palaidines, netgi batus.

„Iš pirmo žvilgsnio vaiko makaliūzės atrodo chaotiškos, netgi beprasmės tačiau kai jas piešia savas vaikas, tėvai į ją žvelgia kitaip. Vaikų piešiniai – universali kalba. Šią mažo žmogaus kūrybinę išraišką perkėliau į rūbą. Norėjau atskleisti grožį, kurį į suaugusiųjų pasaulį įneša vaikų išdaigos. Paradoksai, atsirandantys tarp suaugusiųjų veiklos ir vaiko požiūrio, yra labai įdomūs“, – sakė A.Kuzmickaitė, į savo kasdienybę ir jos įtaką kūrybai žvelgianti ne tik kaip kūrėja, bet ir kaip mokslininkė.

Tomo Šimkaus nuotraukos

Vilniaus Dailės akademijoje A.Kuzmickaitė studijuoja Meno doktorantūrą ir pretenduoja tapti vienintele Lietuvoje aktyviai kuriančia drabužių dizainere, turinčia mokslinį daktaro laipsnį. Jos disertacijos tema – „Kasdienybė kaip kurybos inspiracija - dizainerio savireflekcija“.

Dizainerė asmenines drabužių kolekcijas pristato trečius metus iš eilės, nuolat dalyvauja tarptautiniuose mados renginiuose.

Šįkart drabužiai skirti moterims, kasdien derinančioms daugybę įvairių socialinių vaidmenų: dukroms, draugėms, mylimosioms, mamoms, darbuotojoms, vadovėms. Jų moteriškumą išryškins grakščių siluetų suknelės, glaustinukių ir sijonų ansambliai, o klasikinių vyriškų marškinių tipo priekyje susagstomos suknelės, sijonai bei laisvo kirpimo palaidinės leis jaustis nevaržomai.


Tomo Šimkaus nuotraukos

Visų šios kolekcijos modelių siluetai artimi klasikiniams, sukurti suaugusiųjų garderobui ir kontrasto principu sujungti su iš pažiūros nieko bendra su tuo neturinčiais vaiko kasdienybės akcentais.

Daliai drabužių ir batų naudotas spalvingas audinys yra sukurtas pagal mažosios Leonardos piešinius ir išaustas Italijoje. Iš jo pasiūti sijonai, primenantys grubiai atplėštą popieriaus lapą, priekyje susagstomos suknelės, sportinio tipo švarkeliai, netgi klasikinio silueto vyriškas švarkas kuria neįprastai žaismingą suaugusiojo įvaizdį. Kai kurie siluetai tarsi pasiskolinti iš vyro garderobo. Pavyzdžiui, sijonai, savo forma atkartojantys švarko apačią.

Artėjančiam atostogų sezonui siūlomi maudymosi kostiumėlių modeliai saikingai atviri, akcentuojantys figūros privalumus ir subtiliai maskuojantys vietas, kurias dažna moteris norėtų pridengti. Dizainerė toliau improvizuoja įstrižo kirpimo detalėmis ties krūtine ir klubais, sėkmingai debiutavusiomis ankstesnėje kolekcijoje.

Tomo Šimkaus nuotraukos

A.Kuzmickaitės tikslas – sujungti menišką požiūrį į aprangą ir praktiškumą. Kūrėja tai meistriškai ir daro – kolekcijos modeliai ne tik perduoda tam tikrą žinią, bet ir yra ypač praktiški, su visomis patogiam dėvėjimui reikalingomis detalėmis: užtrauktukais, sagomis, kišenėmis.

Lietuvoje neregėto populiarumo sulaukęs ir dizainerės vizitine kortele tapęs trimatis drugelis šioje kolekcijoje irgi išbandė kelis skirtingus, anksčiau neregėtus įvaizdžius – tai plazdėjo nusidažęs spalvingomis makliūzėmis, tai žvilgėjo išskleidęs didžiulius juodos lakuotos odos sparnus.

„Savo kūryba visuomet norisi kalbėti apie tai, kas yra aktualu. Manau, ši kolekcija tiksliai atspindi laikmetį. Anksčiau labiau koncentravausi į konceptualias kolekcijas, negalvodama apie komerciškumą. Šįsyk norėjau pritaikyti svetur įprastą modelį, kai tokie reginiai kuriami ne vien iš entuziasmo, o galvojant, kad didžioji dalis drabužių rastų vietą žmonių spintose“, – sakė A.Kuzmickaitė, kolekcijos pristatymo pabaigai palikusi keturias lengvomis plazdančiomis trimatėmis konstrukcijomis papuoštas sukneles. Chaosas suvaldytas.

Tomo Šimkaus nuotraukos

Naujausią A.Kuzmickaitės drabužių kolekciją pristatė daugiau nei keturiasdešimt garsiausių Lietuvos manekenių. Podiumu taip pat žengė ir vyrams skirtą švarko bei šortų ansamblį pristatė A.Kuzmickaitės vyras, dainininkas Saulius Prūsaitis.

Surengti mados šventę A.Kuzmickaitei padėjo profesionalų komanda, prisidėjusi ir prie ankstesnių jos kolekcijų pristatymų: Milda Juknevičiūtė – Savickienė, Slavomir Leontjev, modeliais rūpinosi Renata Mikailionytė, muzika – Saulius Prūsaitis, apšvietimu – Eugenijus Sabaliauskas.

VISĄ KOLEKCIJOS PRISTATYMĄ GALI PAMATYTI NUOTRAUKŲ GALERIJOJE

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis