Draugių kurtiems tamsoje švienčiantiems daiktams - festivalininkų simpatijos ir tarptautinis pripažinimas

Viltės Martusevičienės ir Aušros Kačinskaitės įsuktas šviečiančių drabužių prekių ženklas pelnė tarptautinį pripažinimą pasauliniuose dizaino apdovanojimuose „Red Dot 2016“. Apdovanojimą už geriausią metų produkto dizainą pelnė žieminė kepuraitė su atšvaito funkcija „Hello!Moon Reflective Winter Hat“.

Aušra ir Viltė dalija įdomius patarimus cosmopolitan.lt skaitytojams, kurie svajoja apie sėkmę mados ir dizaino industrijose.

Kaip gimė „Hello!Moon“?

Aušra: Mėnuliukas atsirado kaip žaidimas. Su Vilte esame draugės, kurioms visąlaik patiko kūryba, pokštai, netikėtos idėjos. Labai žavėjomės Daiktų viešbučio fenomenu Vilniuje. Dizainerių šurmulys ten generuodavo labai gerą kūrybinę energiją. Norėjosi pabūti to dalimi. Todėl specialiai Daiktų viešbučio mugei sukūrėme pirmuosius fosforinius marškinėlius. Renginys suteikė gerą motyvacijos krūvį, tad nutarėme žaisti toliau. Tik dabar jau žaidžiame rimčiau.

Kuo ypatinga jūsų kurta kepuraitė, užkariavusi „Red Dot” tarptautinės dizainerių komisijos simpatijas?

Viltė: Kepuraitė stebuklinga tuo, kad niekuo neypatingą daiktą pavertė ypatingu. Kitaip tariant, atlikta tradicijos ir inovacijos sintezė. Atrodytų, paprasta močiutės numegzta žieminė kepurė su bumbulu, tik tas bumbulas ne paprastas, o technologiškai įdarbintas kaip atšvaitas. „Red Dot” apdovanojimuose labiausiai vertinami būtent taikomieji dizaino konceptai.

„Hello!Moon Reflective Winter Hat“ kepurė, gamintojo nuotr.

„Hello!Moon Reflective Winter Hat“ kepurė, gamintojo nuotr.

Kaip šios kepurės atsiranda, gal iš tikrųjų močiutės ir mezga?

Viltė: Panašiai. Visos kepurės yra rankų darbo. Kiekviena ypatinga, vis šiek tiek kitokia. Pirmąsias tokias kepures su šviesą atspindinčiu bumbulu butikams pasiūlėme dar 2014 m.

Apdovanojimą gavote už žieminę kepurę, tačiau gaminate ir daugiau šviečiančių drabužių. Papasakokite apie savo liniją, kokius drabužius kuriate?

Aušra: „Hello!Moon“ drabužiai skirti mėgstantiems vakarą. Turime dvi rūšis šviečiančių marškinėlių: vieni fosforuoja tamsoje, o kiti atspindi šviesą ir yra tinkami dėvėti kaip atšvaitai pėstiesiems. Taip pat siuvame medžiaginius maišelius su atšvaitu - naktiniams shopoholikams. Šie maišeliai pėsčiajam suteikia matomumą tamsiose gatvėse, tinka kaip dovana draugei, mamai ar močiutei. Tačiau dabar su Vilte labiausiai džiaugiamės savo naujiena. Tai yra „Lunar Dress“ suknelė-naktinukai su fosforiniu mėnuliu.

Šviesą atspindintis „Hello!Moon“ maišelis, gamintojo nuotr.

Kodėl ši suknelė tokia populiari, ar ji tamsoje šviečia kaip ir kiti jūsų kurti daiktai?

Viltė: Šviečia ir dar kaip! Tačiau mėnulio suknelė yra fosforinė, tad pirmiausia jai reikia pasikrauti iš šviesos šaltinio. Smagiausi fokusai įvyksta, jei naktį atsibudusi nueinate atsigerti vandens ir virtuvėje įsijungiate šviesą: tuomet, grįžus į miegamąjį, mėnulis ima ir nušvinta. Miegoti netrukdo. Priešingai, kuria jaukumą, o sapnus mėnulis nukreipia svajų ir mistikos keliais. Tai mūsų sezono hitas.

Suknelė „Lunar Dress“, gamintojo nuotr.

Kokie žmonės domisi jūsų aksesuarais ir drabužiais, kuo juos patraukia „Hello!Moon“?

Aušra: Mėnuliuko drabužiai skirti tiems, kurie šviečia. Optimistams, kosmonautams, naktinėtojams ir pozityvistams, kurie visada geroje fazėje. Kurie visą gyvenimą šviečia taip ryškiai, kad jų negali nematyti. Taip pačios matome mūsų mėnulių mylėtojas ir mylėtojus. Tai žmonės, kurie ieško įdomių, netikėtų, linksmų drabužių. Mūsų kurti drabužiai vilioja paslėptomis drabužių funkcijomis, kurios atsiskleidžia tik prietemoje ar visiškoje tamsoje.

Tamsoje šviečiantys „Hello!Moon“ vyriški marškinėliai, gamintojo nuotr.

Kaip kilo idėja į drabužius integruoti fosforines ir atšvaitines aplikacijas?

Viltė: Įkvėpimo sėmėmės iš mėnulio šviesos ir iš žemėje egzistuojančių medžiagų savybių.

Artėja vasara, o kartu su ja ir muzikos festivalių maratonas. Jūsų fosforiniai marškinėliai turėtų patraukti vasaros naktinėtojų dėmesį, pastebite tokią tendenciją?

Aušra: Taip, mėnulis yra nakties žmogaus bičiulis. Labai dažnai sulaukiame komentarų, kad „Hello!Moon“ marškinėliai su fosforinėmis aplikacijomis yra festivalininkų rūbas. Ar miške, ar palapinių miestelyje - fosforo efektas ir išgąsdins, ir pralinksmins, ir sukurs specifinę atmosferą.

Šviesą atspindintys „Hello!Moon“ moteriški marškinėliai, gamintojo nuotr.

Lietuvoje vis daugiau kūrėjų imasi kurti butikines mikrodrabužių linijas, tačiau tik mažai daliai pasiseka. Kokiais patarimais galėtumėte pasidalinti su jaunomis dizainerėmis?

Viltė: Patarčiau atsiduoti žaidimui, veiklumo principui ir nepersistengti galvojant apie visus ateityje galimai iškilsiančius iššūkius. Pradžioje gali atrodyti, kad kelyje į sėkmę tavęs laukia tūkstantis baisių drakonų, kurių niekaip neįveiksi. Ima atrodyti, kad geriau nė nepradėti. Tad žiūrėkite į viską lengviau ir atsiduokite žaidimui, o problemas spręskite tada, kada jos realiai iškyla.

Šviesą atspindintys „Hello!Moon“ vyriški marškinėliai, gamintojo nuotr.

Ko palinkėtumėte visoms cosmopolitan.lt skaitytojoms?

Viltė: Nebijokite likti nesuprastos, ir bėgte marš paskui svajonę.

DALYVAUK KONKURSE IR LAIMĖK TAMSOJE ŠVIEČIANČIĄ SUKNELĘ "LUNAR DRESS". KONKURSĄ RASI ČIA

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis