Kaip pasitikrinti krūtis namuose

Kiekviena žinome, kad krūtis būtina pasitikrinti kiekvieną mėnesį. Tačiau kiek iš mūsų iš tikrųjų tai daro? Gal metas pradėti? Juk trunka tai vos minutę, o gali išgelbėti tavo gyvybę. Krūtis vertėtų tikrintis nuo 5 iki 12 menstruacijų ciklo dienos.

1. Atsistok prieš veidrodį, nuleidusi rankas ties šonais. Apžiūrėk, ar nėra matomų pokyčių - pakitusios odos spalvos, krūtų ar spenelių formos.

2. Apžiūrėk krūtis iškėlusi rankas į viršų. Pasisuk į vieną šoną, tuomet į kitą ir apžiūrėk ar pakitimų nėra krūtų šonuose.

3. Atkreipk dėmesį, ar nėra išskyrų spenelių srityje. Švelniai suspausk dešinį, o tuomet kairį spenelį su nykščiu ir rodomuoju pirštais.

4. Pirštais ir delnu patikrink visą krūtinę. Pradėk nuo pažasties, judėdama spirale link spenelių. Ant krūtų neturi būti jokių patinimų, gumbelių ar citrinos žievelę primenančių odos plotelių.

5. Atsigulk ant nugaros, susidėk rankas už galvos, mintyse padalink kiekvieną krūtį į keturias dalis ir priešinga ranka pačiupinėk kiekvieną dalį atskirai. Jei tikrini kairę krūtį - kairė ranka turi būti už galvos ir atvirkščiai. Ypatingai atidžiai patikrink apatinę krūtų sritį.

6. Pirštais sukdama ratus patikrink, ar pažastyse nėra susiformavusių limfmazgių.

SVARBU: kad lengviau pajustum pokyčius, delnus suvilgyk losjonu, kad pirštai lengviau slystų oda. Jei pastebėjai kokius nors pokyčius: išskyras iš spenelio, pakitusią odos spalvą ar struktūrą - būtinai pasikalbėk su savo gydytoju. Dažniausiai tokie pakitimai nereiškia nieko blogo, tačiau su sveikata geriau nerizikuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis