Uodų nemalonumai: kaip jų išvengti ir greičiau atsikratyti įkandimų

Pagaliau mūsų laukia kiek vasariškesnis savaitgalis! Juk vasaros buvo ne tiek ir daug, tad kelios šiltos dienos - puiki galimybė pailsėti su smagia kompanija gamtoje. Šįmet dar neplaukei baidarėmis, nestovyklavai ar nenaktinėjai kopose - nepraleisk vasaros nuotykių.

Planuodama išvyką į gamtą akimirksniu pradedi fantazuoti apie linksmybes ant ežero kranto, miške ar kitoje smagioje vietoje, kur be jokios abejonės liepsnos laužas, kalbos ir juokeliai nesibaigs, o paryčiais akys gaudys horizonte kylančios saulės spindulius.

Tačiau ne vieną mūsų patyliukais persekioja ir ne patys linksmiausi vaizdiniai: netikėtai užklupęs lietus, peršlapusios pėdos ar tas nemalonus tvankumas palapinėje, kai ryte saulė spigina be jokio gailesčio. Bet visa tai dar savotiškai linksma, o štai iš proto varantis niežėjimas - visai kas kita. Uodų įkandimai yra vienas nemaloniausių potyrių, galinčių sugadinti tavo savaitgalio išvyką.

Shutterstock nuotr.

Kad atokvėpį gamtoje atsimintum dėl linksmai praleisto laiko, o ne niežtinčių raudonių, prieš išvykdama perskaityk atmintinę, kaip apsiginkluoti nuo uodų ir atsikratyti jų įkandimų. Štai keli mūsų patikrinti sprendimai, kurie tikrai veikia.

NEPAMIRŠK APSAUGOS

Žinoma, vienas svarbiausių daikčiukų išvykos krepšyje - apsauga nuo įkyriųjų uodų. Būk sumani ir rinkis priemonę, kuri užkirstų kelią ne tik uodams, bet ir kitiems miško nenaudėliams, pavyzdžiui, erkėms. Atmink, kad purškalą nuo uodų reikėtų naudoti kelis kartus per dieną, ypač nepamiršti pasipurkšti po maudynių. Manydama, kad gamtoje išsisuksi naudodama tik uodus atbaidančias žvakes klysti, be tiesioginės apsaugos neapsieisi. Jei baiminiesi, kad purškalas paliks nemalonų lipnumo pojūtį ar dirgins odą, apsaugos ieškok vaistinėje, čia tikrai rasi saugią ir patikimą priemonę.

Purškalas nuo uodų FREE, veiksmingas ilgalaikis poveikis, bekvapis, patekęs ant odos, greitai nudžiūsta ir nepalieka riebumo pojūčio užtikrina apsaugą nuo vabzdžių, erkių, musių ir kitų vabzdžių įkandimų. Priemonė tinkama naudoti bet kokio amžiaus žmonėms (vaikams nuo 3 m. ir besilaukiančioms). Sudėtyje nėra cheminės sveikatai galimai pavojingos medžiagos DEET. Pagaminta Suomijoje.

ATIDŽIAI RINKIS DRABUŽIUS

Jei ketini su kompanija vakaroti ilgiau, pasirūpink tinkama apranga. Trumpos vasariškos suknelės ir šortukai dienai tiks, tačiau vakarui įsimesk ilgas kelnes ar tampres, megztinį arba džemperį ilgomis rankovėmis, nepamiršk ir ilgesnių kojinių. Atviras odos lopinėlis - garantuoti įkandimai. Nuo uodų saugančiu purškalu apipurkšk ne tik odą, bet ir drabužius.

Atkreipk dėmesį į savo aprangos spalvą. Sakoma, kad labiausiai uodus traukia tamsūs (o ypač tamsiai žali) drabužiai. Pasirodo, kad marginti audiniai juos net kiek atbaido. Taigi, tavo išvykos garderobe turėtų vyrauti šviesios spalvos ir raštuoti audiniai. Pirmenybė - natūraliems, pavyzdžiui, medvilnei, linui, vilnai.

DETALĖS

Jei miegi palapinėje, ši turėtų apsaugoti nuo nemaloniai zvimbiančių vabzdžių, jei tik nepamirši rūpestingai užsegti visų durelių. Tačiau kaimo sodyboje apsaugos mažiau, ypač kai miegi atidariusi langą. Jei yra galimybė virš lovos pasikabinti specialų tinklelį nuo uodų, nepraleisk jos.

Shutterstock nuotr.

Jei miegi atviroje gamtoje, venk įsikurti prie pat vandens telkinio. Verčiau stovyklavietę, kurioje miegosi, įsikurdink kiek atokiau. Bet koks vandens telkinys it magnetas traukia įvairaus plauko vabzdžius.

Shutterstock nuotr.

Žvilgtelk į išvykos lauknešėlį. Teigiama, kad labiausiai uodus traukia smaližiai, mat jų kraujas skanesnis, todėl gamtoje saldumynų verčiau atsisakyti. O kartesni ar aštresni užkandžiai priešingai - uodus atbaido. Dar vienas delikatesas, kurio uodai nepakenčia yra česnakas.

Vakarodama prie laužo gali sumažinti uodų antplūdį į liepsną įmesdama karčių elementų, pavyzdžiui, spygliuočių šakelių ir kankorėžių.

Aerozolis nuo uodų FREE. Suteikia apsaugą nuo uodų, erkių, sparvų ir kitų vabzdžių įkandimų, vos tik patekusio ant odos aerozolio kvapas dingsta, priemonė tinkama naudoti bet kokio amžiaus žmonėms (vaikams nuo 3 m. ir besilaukiančioms). Sudėtyje nėra cheminės sveikatai galimai pavojingos medžiagos DEET. Pagaminta Suomijoje.

JEI UODAI NEPASIGAILĖJO

Šią užduotį įvykdyti sunkiausia, tačiau jei uodas jau įkando, jokiu būdu žaizdelės nekasyk. Kasydama niežtinčią vietą tik dar labiau paskatinsi niežėjimą ir sudirginsi odą. Prieš išvyką įsigyk specialių tepalų, skirtų po įkandimų, kurie malšina niežulį, veikia raminančiai ir slopina uždegimą. Tačiau nepamiršk, kad juos tepti reikėtų ant švariai nupraustos odos.

Jei po ranka tokio tepalo neturi, pasigamink raminantį tirpalą iš acto ir vandens (skiesk santykiu 1:1), tiks ir vandenyje tirpinta soda. Tokiu skysčiu suvilgytą vatos tamponėlį kurį laiką palaikyk ant įkandimo, niežulys turėtų nuslūgti.

Kitas variantas - pasiskinti greta augančių gysločių, mėtų ar pelynų. Juos nuplauti ir sutrinti, tuomet masę užtepti ant įkandimo. Šie augalai padės atsikratyti nemalonaus dilgčiojimo ir panaikins niežulį.

Shutterstock nuotr.

Turėdama tinkamas apsaugos priemones, nemalonumų gamtoje išvengsi. Svarbiausia nepatingėti jų įsimesti ir nesuteikti progos uodams tavo išvyką paversti kraugeriška puota. Išnaudok paskutines vasaros dienas su šypsena, tegul poilsis atokiau miesto primena tik smagiai praleistą laiką ir šypsenas.

Užsakymo nr.: PT_72077210

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis