ĮSIDĖMĖK: 5 maisto produktai, kurie sukelia spuogus

Negali atsikratyti spuogų net ir naudodama specialias priemones? Pasirodo, kai kurie maisto produktai sukelia nemalonias odos problemas.

CUKRUS IR MAISTAS, GAUSUS ANGLIAVANDENIŲ

Produktai, kuriuose yra gausu angliavandenių, pavyzdžiui, cukrus ar duona taip pat gali pakenkti tavo odai. Organizme atsiradus dideliam lengvai įsisavinamų angliavandenių kiekiui, padidėja išskiriamo insulino kiekis. Tuomet oda tampa daug riebesnė, susidaro terpė daugintis aknę sukeliančioms bakterijoms.

Shutterstock nuotr.

PIENO PRODUKTAI IR SOJŲ PIENAS

Pienas yra vienas iš insulino gamybą skatinančių produktų. Taigi, pieno vartojimas, kaip ir lengvai įsisavinamų angliavandenių pristotinti produktai, skatins odos riebumą, porų užsikimšimą ir... aknės atsiradimą. Manai, kad alternatyva taps populiarusis sojų pienas? Anaiptol - sojų produktai (o ypač pienas) irgi gali sukelti spuoguotumą.

Shutterstock nuotr.

ŠOKOLADAS

Šokoladas gali sukelti didelį spuoguotumą, nes jį valgant padidėja tam tikrų rūšių interleukino gamyba, kuris skatina imuninės sistemos uždegimo procesus arba silpnina imunitetą. Tai ir gali būti spuogų atsiradimo priežastis.

Shutterstock nuotr.

PILNO GRŪDO PRODUKTAI

Kai kurių organizmas jautriai reaguoja į glitimą - su krakmolu susimaišiusį riebalų mišinį, aptinkamą kviečių, rugių, miežių sėklose. Pilno grūdo produktuose naudojami grūdai su visomis dalimis, tad į glitimo netoleruojantį organizmą patekus pilno grūdo produktams gali kilti uždegimas. Imuninis organizmo atsakas - gausus spuoguotumas ir kitokios odos problemos.

Shutterstock nuotr.

GREITMAISTIS

Bulvytės fri, saldainiai ir kiti organizmui nevertingi produktai neturi antioksidantų. O jei organizmas šių pritrūksta, jis tampa pažeidžiamesnis. Antioksidantai yra tarsi apsauginis skydas nuo laisvųjų radikalų, galinčių pridaryti daug žalos odos grožiui. Dauguma nevertingo maisto būna pagardinti dideliu kiekiu druskos, kuri taip pat ne tavo naudai – priverčia odą paburkti.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis