15 modernaus etiketo taisyklių, kurias privalai žinoti

Kai kurios mandagybės iš praėjusių laikų jau išblėso, tačiau kai kurių vis dar reikėtų laikytis. Nori sudaryti teigiamą įspūdį? Tuomet atsimink šias etiketo taisykles.

1. Jokių vizitų be įspėjimo. Pasirodyti svečiuose neįspėjus būtų labai nemandagu. Juk nežinai, ką žmogus, kurį ketini aplankyti, tuo metu veikia: galbūt jo namai nesutvarkyti, galbūt kažkur skuba ar laukia kažko kito. Visuomet prieš aplankydama pirmiausia paskambink ir susitark, kuriuo metu galėtum užsukti.

2. Nedžiovink išskleisto skėčio nei biure, nei svečiuose. Atėjusi į patalpą skėtį suskleisk ir įdėk į specialią skėčių dėklę arba kur nors atremk. Nepamiršk, kad šlapio skėčio džiovinimas jį išskleidus kenkia ir pačiam skėčiui - audinys išsitemps ir skėti praras pirminę formą.

3. Restorane niekuomet nelaikyk rankinės ant kojų ar ant kėdės, kurios sėdi. Jei rankinė yra standi (gali stovėti), ją reikėtų dėti ant grindų arba pakabinti ant kėdės atlošo. Jei turi puošnų vakarinį delninuką, gali pasidėti ant stalo krašto.

4. Pirkinių maišeliai skirti apsipirkimui, bet ne kaip rankinės pakaitalas. Kitas reikalas, jei esi kurorte, tuomet drobinis maišelis gali atstoti ir rankinę.

5. Drabužiai, kuriuos vilki namuose turėtų būti švarūs ir prižiūrėti. Galbūt vaikystėje po namus ir lakstei dėmėta palaidine ar įplyšusiomis kelnėmis, tačiau dabar jau reikėtų pasirūpinti savo išvaizda nuo-iki. Žinoma, nereikia biuro garderobo, bet patogūs namų drabužiai (kad ir sportinis kostiumas) turėtų būti tvarkingi.

6. Jeigu vaikas gyvena savo kambaryje, prieš ateidama pas jį būtinai pasibelsk. Savas kambarys reiškia ir privačią erdvę, o drumsti ją be įspėjimo yra tiesiog nepagarbu.

7. Patalpoje gali būti su skrybėle ar pirštinaitėmis tik tuomet, kai šie daiktai atlieka aksesuarų funkciją. Lauko kepurė ir kumštinės pirštinės, atėjus iš lauko, turėtų būti padėti šalin.

8. Dažnas klausimas - kas moka restorane? Ogi tas, kuris kviečia susitikti, čia nėra skirtumų – ar mergina, ar vaikinas. Nepamiršk, kad ir koks nuobodus būtų susitikimas restorane (kavinėje, bare ir t.t.), nevalia sulįsti į telefono ekraną.

9. Iš lifto turėtų išleisti tas žmogus, kuris stovi arčiausiai išėjimo.

10. Jei taksi važiuoji su svarbiu ar garbesnio amžiaus asmeniu, užleisk jam vietą už vairuotojo – tai garbiausia keleivio vieta.

11. Tiek koncerte, tiek kino salėje eidama į savo vietą būk atsigręžusi į žiūrovus. Eiti tarp kėdžių nusisukus nugara yra labai nemandagu.

12. Kai su pažįstamais ar naujais žmonėmis kalbiesi neįpareigojančiai, niekuomet neliesk religijos, politikos, sveikatos ir pinigų temų. Nuomonės gali nesutapti, taip pat žmonės gali įsižeisti ar pasijusti nejaukiai.

13. Su nepažįstamais, kurie liečia darbo reikalus ar su kuriais susipažįstama oficialioje erdvėje, venk familiarumo. Nesvarbu ar jie brandesnio, ar tavo amžiaus, pirmiausia – mandagumo forma „jūs“ ir pagarba.

14. Oficialioje aplinkoje apkalbėti tuos, kurių nėra greta yra nebrandu. Draugų ratelis - kas kita, čia nori nenori vyksta išsiplepėjimai.

15. Kartais geriau žmonėms kai kurių dalykų nesakyti ir apie juos neklausti, todėl atsimink, ką verta nutylėti: amžių, sveikatos problemas, seksualines pažiūras, religijos temas, meilės reikalus. Taip pat nereikėtų viešai girtis, puikuotis dovanomis ar gėdinti, menkinti kito asmens.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis