Dantų balinimas namuose: veiksmingiausi būdai ir kenksmingiausias maistas

Ne paslaptis, kad išsaugoti baltą šypseną nėra paprasta. Net ir išbalinus dantis specialiomis kapomis ar odontologo kėdėje, su laiku jie vėl pradeda gelsti. Šį kartą atskleidžiame, kokie maisto produktai ir gėrimai labiausiai keičia dantų spalvą ir kaip galėtum namuose atkurti baltos šypsenos efektą.

Sakoma, kad vienas labiausiai dantų spalvą keičiančių gėrimų yra kava. Pasirodo, arbata dantukams kenkia kur kas labiau. Puodelyje juodosios arbatos yra daugiau taninų ir chromogenų nei tokiame pačiame kavos. Šios medžiagos sąveikaudamos kartu su arbatoje esančiomis rūgštimis suteikia dantims intensyvaus geltonumo, kurio atsikratyti nėra lengva. Beje, spalvina dantis ne tik juodoji, bet ir žalioji, vaisinė ar balta arbata, taip pat intensyvesnės spalvos žolelių.

Shutetrstock nuotr.

Paprastai, jei gėrime yra rūgščių, jis keis dantų spalvą. Be kavos ir arbatos vieni pavojingiausių yra baltas ir raudonas vynas, įvairūs sportiniai gėrimai, gazuoto vandens vaisvandeniai (tiek tamsūs, spalvoti, tiek bespalviai), šampanas, putojantis vynas. Rūgščių turintys gėrimai ne tik patys keičia dantų spalvą, bet ir įtvirtina maisto sukeltus spalvinius pokyčius. Taigi, jei makaronus su bolognese padažus (šis ypač geltonina dantis) užsigeri vynu, dantukai nukentės labiau. Reikėtų nepamiršti, kad tokie gėrimai kenkia dantų emaliui.

Shutterstock nuotr.

Nors vasarą prasideda šviežių uogų (spanguolių, mėlynių, aviečių, serbenų) sezonas, jos, deja, irgi kenkia dantų baltumui. Atspalvį keičia ir įvairūs uogų produktai, pavyzdžiui, uogienės, džemai, sultys, uoginiai padažai. Uogų rūgščių sukeltą poveikį gali neutralizuoti pieno produktais. Pieno kokteilis su uogomis ar vaisiais dantų spalvai kenks kur kas mažiau nei uogų sultys. Taip pat spalvų pokyčio padės išvengti po uogų suvalgytas gabalėlis kietojo sūrio.

Shutterstock nuotr.
Burnos skalavimo skystis su ratanijų ekstraktu WELEDA; Išsipučiantis dantų siūlas TRISA DENTAL FLOSS, ypač efektyviai išvalo tarpdančius; Dantų šepetėlis TRISA PROFILAC WHITE, ypatingai išdėstyti balinantys šereliai šalina dėmes ir valo apnašas net sunkiausiai prieinamose vietose, gamintojų nuotr.

Indiška virtuvė, kurioje gausiai naudojamas karis ir įvairūs egzotiški prieskoniai - dar vienas smūgis baltiems dantims. Jei itin mėgsti kariu ar kitais spalvingais prieskoniais gardintą maistą, po jo suvalgyk gabalėlį saliero, obuolio, žiedinio kopūsto arba sugraužk morką. Šie vaisiai ir daržovės neutralizuos prieskonių žalą dantų spalvai.

Shutterstock nuotr.

Dar vienas pastaruoju metu plačiai naudojamas pagardas - balzaminis actas. Jis puikiai tinka gaivioms vasaros salotoms, tačiau šis tamsus actas ypač keičia dantų spalvą. Vienas būdų atsikratyti acto poveikio, tiesiog po maisto išsiplauti dantis. Kitas - į balzaminiu actu gardinamas salotas įdėti traškių salotų, jas kramtydama nuo dantų pašalinsi acto sankaupas.

Štai keli itin veiksmingi variantai, kaip galėtum namuose balinti dantis naudodama natūralius produktus.

* Sumaišyk šiek tiek citrinų sulčių su valgomąja soda, mišinys turėtų būti dantų pastos konsistencijos. Šiuo mišiniu gerai išsivalyk dantis ir išskalauk. Kadangi citrinoje gausu rūgščių, tokios pastos dažnai naudoti negalima (porą kartų per savaitę), nes rizikuoji pakenkti emaliui.

Shutterstock nuotr.

* Prieš valydama dantis ryte, praskalauk burną puodeliu vandens su įmaišytu šaukšteliu obuolių acto.

* Prieš valydama dantis įprasta pasta, išsivalyk juos kokosų sviestu. Pasirodo, kokosų sviestas (arba aliejus) irgi balina, be to, nekenkia emaliui, stiprina dantis. Tiesa, dantukus juo valyti reikėtų apie 5 minutes arba ilgiau.

* Dantų apnašas ypač efektyviai valo specialūs šepetėliai, veikiantys ultragarsu.

Ultragarso dantų šepetėlis ir įkraunamas ultragarso dantų šepetėlis TRISA SONICPOWER BATTERY COMPLETE PROTECTION MEDIUM, gamintojo nuotr.

* Kasdieniam dantų valymui naudok balinamąją, bet švelniai veikiančią pastą. Šveičiamosios pastos dalelės pašalins apnašas bei dėmes, atkurs baltesnį atspalvį, apsaugos nuo ėduonies.

Dantų pasta be fluorido su jūros druska ir švelniais mineraliniais valikliais WELEDA; Dantų pasta su natūraliais augaliniais ekstraktais ir mineralais WELEDA; Balinamoji dantų pasta TRISA PERFECT WHITE, gamintojų nuotr.

Kad dantys būtų sveiki, o šypsena balta, rinkis sveiką maistą, išsimiegok, nepasiduok stresui, reguliariai mankštintis ir saulėtą dieną dažniau būk lauke. Kai organizmas sveikas, tu laiminga, tuomet ir šypsena atrodo baltesnė.

Shutterstock nuotr.

Užsakymo nr.: PT_74334274

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis