Nuostabus moters kūnas: 10 dalykų, kuriuos moterys gali, o vyrai ne

Dailiosios lyties atostovės - tikrų tikriausi stebuklai. Kaip žinai, jos gali išnešioti naują gyvybę, tačiau tai dar ne viskas...

1. Moterų raumenyse ir raiščiuose yra daugiau elastino nei vyrų, dėl to jos natūraliai lankstesnės. Deja, kadangi tiek raumenyse, tiek odoje yra daugiau elastino, bet mažiau kolageno, moterų oda greičiau susiraukšlėja, greičiau pavargsta sąnariai.

2. Moterų imuninė sistema yra stipresnė, o ląstelės sensta lėčiau, todėl jos ne tik serga rečiau nei vyrai, bet ir ilgiau gyvena. Vidutinis ilgesnio gyvenimo amžius - apie 5 metus.

3. Moterys turi neįtikėtiną uoslę, kur kas geresnę nei vyrai. Uoslė dar labiau sustiprėja prieš arba per ovuliaciją, kai pakyla moteriškųjų lytinių hormonų - estrogenų lygis. Moteris ypatingai veikia vyrų prakaitas. Pasirodo, kartu su vyrišku prakaitu išsiskyrę feromonai pakelia moters nuotaiką, ramina, mažina stresą, gali net sureguliuoti menstruacijas.

4. Moters kūnas yra pritaikytas daugiau nei keturiasdešimčiai nėštumų. Šiais laikais tokiam skaičiui greičiausiai nesiryžtų nė viena, o kadų kadaise kone visą savo gyvenimą būti nėščia atrodė normalu. Štai ponia Vassilyeva, gyvenusi XVIII a. viduryje, per 40 metų pagimdė net 69 vaikus!

5. Nėštumo metu moterys įgauna supergalių. Šoktelėjus kai kurių hormonų lygiui, nėščios moterys tampa drąsesnės, sustiprėja jų intuicija, paaštrėja uoslė, jos gali atskirti dar daugiau garsų ir spalvų, neįtikėtinai dažnai atspėja kitų mintis.

6. Moterys, kurios vartoja hormoninius vaistus arba kontraceptikus, vyrams atrodo mažiau patrauklios. Taip nutinka dėl to, kad vaistai išbalansuoja hormonų kiekį, jam pakitus moters kvapas išduoda, kad šiuo metu ji nepasirengusi turėti vaikų.

7. Moterys turi geresnę atmintį nei vyrai, jos lengviau įsimena, kur koks daiktas padėtas, greičiau atpažįsta veidus, taip pat geba įsiminti gausesnius kiekius svarbios informacijos. Moterys informaciją kaupia skirtingose abiejų smegenų pusrutulių srityse.

8. Nėštumo metu moteryje atsiranda naujas organas - placenta. Ji aprūpina vaisių, reguliuoja moters hormonų gamybą, o po gimdymo iškart pasišalina.

9. Smegenų dalis, atsakinga už emocijas, atmintį ir gebėjimą koncentruotis, reaguoja į nuolatinius estrogenų kiekio pokyčius. Dėl to moterų elgesys (ir net asmenybė) keičiasi pagal menstruacijų ciklą.

10. Moterys gali patirti kelis orgazmus iš eilės, o vyrams, kad pasiektų dar vieną orgazmą, reikia poilsio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis