Kaip paruošti odą tobulam makiažui

Kad galėtum susikurti tobulą makiažą, visų pirma, turi nepatingėti pasirūpinti savo oda. Labai svarbu ją tinkamai drėkinti, o ypač vasarą, kai odą veikia ne tik intensyvūs saulės spinduliai, bet ir sausina vėjas. Kuo labiau rūpinsies odos priežiūra, tuo paprasčiau bus pasidaryti ir makiažą.

Prieš tepdama veidą drėkinamosiomis priemonėmis, turėtum jį švariai nuplauti. Palik odą šiek tiek drėgną, tada priemonė tepsis lygiau, lengviau susigers ir suvienodins poras. Drėkinamąją priemonę rinkis pagal savo odos tipą.

Normali oda

Normaliai odai skirti lengvos konsistencijos kremai, kurie išlygina sausus odos plotelius ir palaiko optimalų drėgmės balansą.

Riebi oda

Dažnai turinčios riebią odą išsausina ją įvairiais valikliais, tad svarbu atkurti drėgmę. Kremas neturėtų užkimšti porų, labiausiai tiktų lengvos drėkinamosios priemonės, sudėtyje turinčios medžiagų, sugeriančių riebalus. Lengvas drėkiklis sumažins riebalų išsiskyrimą, palaikys odos drėgmę ir sutrauks poras.

Sausa oda

Sausai odai tiks tirštesnės konsistencijos drėkinamoji priemonė, praturtinta minkštinamosiomis medžiagomis.

Jautri oda

Jautriai ir probleminei odai skirti drėkikliai turėtų būti švelnūs, neerzinti odos, lengvi ir be aromatinių priedų. Atsargiai reikėtų naudoti natūralius namų gamybos kremus, šie gali sukelti alergiją.

Jei manai, kad senėjimą stabdantys kremai skirti tik brandaus amžiaus moterims – klysti. Kuo anksčiau pradėsi rūpintis veido, kaklo oda, tuo vėliau pamatysi pirmuosius senėjimo požymius. Žinoma, ribos yra, tačiau intensyvesnio drėkinimo serumus bei kremus siūloma pradėti naudoti 20-25 m. merginoms. Derindama kelias drėkinamąsias priemones sustiprinsi jų poveikį, atsinaujins ne tik paviršinis, bet ir gilesnis odos sluoksnis. Taip pat išskirtinio dėmesio turėtų sulaukti zona apie akis, paprastai jai rekomenduojami specialūs kremai, kurie yra skirti jautresnei odai, šios neapsunkina. Galbūt tai, kad odos priežiūrai patariama naudoti ne vieną drėkiklį, skamba varginančiai, tačiau atsimink, kad išpuoselėta oda – viena svarbiausių sudėtinių grožio dalių.

Veido odos grožį nusako ne tik jos skaistumas, lygi tekstūra, jaunatviškas švytėjimas, bet ir tolygi spalva. Suaktyvėjus saulei gali pastebėti, kad odą nusėja daugiau strazdanų, atsiranda pigmentinių dėmių, pavyzdžiui, ties nosimi. Nors įgimtos strazdanėlės atrodo žaviai, deja, pigmentinės dėmės grožio neprideda. Kartais pigmentinių dėmių plika akimi nepamatysi, tačiau jos aiškiai išryškėja ultravioletinėje šviesoje. Panaikinti pigmentines dėmes arba sumažinti jų ryškumą padės intensyviai veikiančios balinamosios priemonės, ypač sudėtyje turinčios perlų baltymų.

Kad ir kokias drėkinamąsias priemones rinktumeis, nepamiršk papildomos apsaugos nuo saulės. Net ir apsiniaukusią vasaros dieną neišvengsi kenksmingos spinduliuotės. Todėl labai svarbu derinti odos drėkinimą, maitinimą kartu su SPF filtrų turinčiais grožio produktais. Jei poilsiaudama lepiniesi maudynėmis, tokiais kremais reikėtų teptis kelis kartus per dieną, kad atnaujintum apsaugą, nes šlapia oda yra itin imli spinduliams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis