Medus liaupsinamas dėl uždegimus stabdančio poveikio, visgi tyrimų, įrodančių, kad jis naikina aknę sukeliančias bakterijas, dar nėra. Teigiama, jog tokia tikimybė yra, visgi kol juodu ant balto nepatvirtinta, kad medus gydo aknę, šis teigiamas poveikis - tik spėliojimai.
Kaip ir minėjome, odą medus veikia teigiamai: ją dezinfekuoja, intensyviai drėkina ir stabdo sebumo perteklių, valo, suteikia ypatingo švelnumo. Nors sakoma, kad medus tinka visiems odos tipams (net ir jautriai), aklai tikėti tokiu pareiškimu nereikėtų.

Visų oda yra skirtinga, jai įtaką daro ne tik paveldimumas, bet ir aplinka, mityba, žmogaus įpročiai, priežiūra. Natūralūs maisto produktai vertinami dėl grynumo, juk juose nėra dirbtinių dažiklių, konservantų, kvapiklių ir kitų organizmui galinčių pakenkti medžiagų. Tačiau natūralūs produktai gali sukelti itin nemalonias alergijas. Prieš kurį laiką išpopuliarėjo natūralios veido kaukės su cinamonu, pasirodo, šis prieskonis tinka ne kiekvienam - daugelio odą nudegina. Todėl būk atsargi ir su medumi. Nepabandžiusi medaus ant mažyčio odos lopinėlio, stačiu veidu į jį nekrisk - gali prisidaryti bėdos, ypač jei kenti nuo sunkesnės aknės formos.

Jei natūralios priemonės gali būti rizikingos, kaip pristabdyti spuogus be vaistų? Žinoma, turinčios rimtą aknę be jokių kalbų turėtų laikytis dermatologo rekomendacijų ir paskirtų gydymo būdų. Bet jei tavo aknė nėra labai sunkios formos ar tiesiog oda linkusi spuoguotis, padės specialios kasdienai tinkamos priežiūros priemonės. Jos išgelbės ir PMS laikotarpiu, kai spuogelių gali netikėtai pagausėti.
Jei tavo oda linkusi spuoguotis, labai svarbu ją kasdien kruopščiai valyti specialiai tokiai odai pritaikytomis priemonėmis. Nupraususi veidą, būtinai jį nuvalyk toniku. Šis ne tik pašalins likusius nešvarumus, bet ir dezinfekuos odą, neleis plisti būtent aknės bakterijoms.
Taip pat nepamiršk drėkinimo, drėgmę praradusi oda - pažeidžiama ir dirglesnė. Pasirinktos priemonės turėtų nesausinti odos, o kremas ar gelis intensyviai drėkinti.

Dar vienas dalykas, kurį turėtum apsvarstyti - mityba, neretai aknę išprovokuoja tam tikrų maisto produktų netoleravimas. Žingsnis numeris 1: atsisakyk greito maisto, pusfabrikačių, saldžių gazuotų gėrimų, alkoholio. Gali būti, kad esi alergiška pieno produktams, dažnai pasitaiko, kad jie (ar per gausus jų vartojimas) paskatina aknę. Jei turi galimybę, apsilankyk dietologo kabinete ir išsiaiškink, kokius produktus organizmas toleruoja, o kokių ne.
