Visi atsakymai, kodėl tam tikrose vietose nuolat turi spuogų

Sužinok, kas lemia tavo spuogų atsiradimą. Paslaptis išduos vietos, kuriose dažniausiai pasirodo spuogeliai.

1. Inkštirai ir spuogeliai po akimis

Kaltininkais gali tapti druska, kofeinas, alkoholis. Dėl jų poveikio kepenys sulaiko organizme vandenį. Šis kaupiasi po oda ir pradeda spausti riebalų liaukas. Galop natūralūs odos riebalai nebegali patekti į odos paviršių ir odos poros užsikemša.

Kaip išvengti? Valyti reikia ne tik odą, bet ir kepenis bei inkstus. Gerk kuo daugiau vandens ir kuo mažiau vartok druskos, kofeino bei alkoholio.

2. Inkštirai bei spuogeliai ant smakro ir kaklo

Kalti hormonai ir netinkamas, nenormuotas maistas. Ovuliacijos metu organizmas šoka kaip pamišęs gaminti hormonų. Dėl to paspartėja odos riebalų gamyba ir užsikemša poros. Be to, ciklo viduryje itin padidėja apetitas, norisi ko nors aštresnio ir karštesnio. Tai irgi ne į naudą odos būklei.

Kaip išvengti? Ovuliacijos metu valgyk daugiau žuvų bei riešutų – tokie maisto produktai odai nekenkia. Likus savaitei iki mėnesinių keisk odos priežiūros rutiną. Jei nuolat naudoji valiklį, kuriame yra spuogų augimą slopinančių medžiagų (benzoilo peroksido ar salicilo rūgšties), dabar odą tepk panašios sudėties priemone, kurios nereikia nuplauti, – ne tik problemines vietas, bet visą veidą: juk niekada nežinai, kur spuogas sumanys išdygti. Jei kiekvieną mėnesį maždaug tuo pat metu ištinka aknės priepuoliai, vertėtų apsilankyti pas dermatologą. Gali būti, kad tau reikia hormoninės kontracepcijos arba pakaitinės hormonų terapijos.

Shutterstock nuotr.

3. Spuogai ant kaktos ir nosies

Tavo priešai - nuovargis ir stresas. Jie silpnina imuninę sistemą, ir organizmas nepajėgia tinkamai kovoti su laisvaisiais radikalais, dėl to oda tampa nebe tokia elastinga ir atspari. Be to, streso metu organizmas išskiria adrenaliną, kuris skatina riebalų gamybą. Dažniausiai tokiu atveju nukenčia veido T zona.

Kaip išvengti? Laisvuosius radikalus geriausiai tramdo antioksidantai. Vartok vitaminų A ir C: pirmasis skatins gyti spuogų žymes bei randus, antrasis skatins organizmą gaminti daugiau kolageno, kuris grąžins odai elastingumą. Jei jauti, kad artėja streso kupinas metas, nė nelaukusi, kol spuogas išdygs, tepk veidą neplaunama priemone nuo aknės.

Odos priežiūros želė, saugo nuo aknės bakterijų ir naujų spuogų susidarymo, intensyviai drėkina; Valomasis vanduo, saugo nuo aknės bakterijų, dezinfekuoja prausimo metu pažeistus spuogus ir neleidžia plisti infekcijai bei uždegimui; Antibakterinės valomosios putos, riebiai, užterštai ir spuoguotai odai švelniai valyti, SEBAMED CLEAR FACE, gamintojo nuotr.

4. Spuogai ant skruostų

Kas kaltas? Rūkymas, nešvarus telefonas ir nešvarios rankos. Dar gali būti veido erkutės arba opaligė. Jei rūkai, dauguma žalingų medžiagų (toksinų) pasišalina per odą, dažniausia ten, kur ji plona, o poros – didelės. Šiuo atveju per skruostus. Kai nešvariomis rankomis ar telefonu lieti veidą, perkeli ant jo nešvarumus bei bakterijas.

Kaip išvengti? Be abejo, ideali išeitis – tiesiog mesti rūkyti. Daugiau laiko leisk gryname ore, vaikštinėk, sportuok. Užsiimk fizine veikla, ji greitina kraujotaką ir tuo pat metu atnaujina odą. Nepamiršk vitamino D, jis naudingas tavo plaučiams. Jei spėji, kad kaltos veido erkutės ar opaligė, būtinai kreipkis į specialistus. Na, o telefoną reikia valyti kasdien.

Shutterstock nuotr.

5. Spuogai išilgai plaukų augimo linijos

Šiuos gali sukelti plaukų priežiūros priemonių perteklius. Laikyk atokiau nuo plaukų augimo linijos viską, kas yra sunkios, tirštos tekstūros. Nebent specialiai sieki šlapių plaukų efekto.

Kaip išvengti? Kad ir kokios puikios būtų plaukų priežiūros priemonės, venk jas tepti šalia kaktos. Jų užtepusi visada nusiplauk rankas. Kai naudoji šveitiklį, nepamiršk juo nušveisti ir plaukų augimo linijos (tik netrink per stipriai, kitaip gali prasidėti uždegimas). Jei spuogeliai nenyksta, pamėgink kasdien plaukų augimo liniją tepti losjonu nuo spuogų.

Speciali priemonė nuo spuogų, džiovina esamą spuogą, skatina jo gijimo procesą; Giliai valantis veido prausiklis; Tonikas, mažina sebumo gamybą, sutraukia poras, LUMENE CLEAR IT UP!, gamintojo nuotr.

5. Spuogai aplink burną

Tavo problema slypi mityboje. Rūgštaus maisto (tokio, kuriame yra citrinų rūgšties, acto) likučiai gali sudirginti odą ir sukelti uždegimą. Riebaus kepto maisto likučiai (gruzdintų bulvyčių, traškučių ir pan.) gali tiesiog fiziškai užblokuoti odos poras. Abiem atvejais rezultatas toks pat: kyla spuogų aplink lūpas.

Kaip išvengti? Kaskart pavalgiusi valyk probleminį plotą drėgna veido odai valyti skirta servetėle (jų būna ir antibakterinių).

6. Spuogai ant krūtinės ir nugaros

Čia nusikalsti gali netinkamo audinio liemenėlė arba marškinėliai. Medvilnė sugeria prakaitą, ir šis nuolat liečiasi prie odos, o drėgna šilta terpė labai palanki daugintis aknę sukeliančioms bakterijoms. Ypač toks pavojus kyla, kai sportuoji vilkėdama medvilninius drabužius.

Kaip išvengti? Sportuodama dėvėk specialius odai kvėpuoti leidžiančius drabužius (iš mikropluošto, spandekso). Jie leidžia prakaitui išgaruoti nuo odos ir taip sumažina spuogų atsiradimo riziką.

Shutterstock nuotr.

Beje! Jei iškilo didelis spuogas, iš pradžių nuramink raudonį atvėsintu ramunėlių arbatos pakeliu. Tada sutrink košelę iš aspirino tabletės bei vandens ir patepk ja spuogą. Taip jis greičiau nudžius.

Užsakymo nr.: PT_73158262

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis